Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Marihuána függőség mennyi idő...

Marihuána függőség mennyi idő mulva szűnik meg?

Figyelt kérdés

haverom báttya 3 évig rendszeresen szívott és azt mondta hogy neki 1 hét alatt elmúlt csak arra gondolt hogy nem kell neki a szer

szóval most arra lennék kiváncsi hogy ténylegesen meddig tart ez, van e rá valami konkrét adat?


2012. jún. 19. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

1-2-ig rossz csak, aztán már nem is gondolsz rá.

Én is már csak akkor szívok, amikor a kedvem tartja, úgy havi egyszer, régen meg napi többször is....

Viszont semmi bajom nem lett tőle, mert nem igen káros a fű.

2012. jún. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
*1-2 hétig
2012. jún. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
most megnyugattál...én igazából még csak 2x-3x próbáltam ki de az utolsó nagyon nagy trauma volt és megfogadtam hogy soha többet, és tegnap már nemet is mondtam rá akárhogy isz b*szogattak vele...lehet nem is vagyok függő lehet csak a "sima" cigi miatt vagyok most hirtelen így vele mert azt viszont már 3 éve nyomom...szóval nemtudom :D
2012. jún. 19. 18:26
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen trauma ért? Ráparáztál a dolgokra, és szarul lettél?
2012. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én 2 évig szívtam napi kb fél grammot... Marihuána fizikai függőséget nem okoz... Lelki függőséget viszont igenis okoz, mint minden ami jó... Csak akkor tud leszokni a fogyasztó ha le is akar... ha nem "tudsz" leszokni az nem azért van mert "függő" vagy, hanem mert ez jó neked (azt hiszed) és ezért mikor kétségekkel tele úgy döntesz leszoksz, 1 -2 óra múlva már azon zsörtölődsz milyen jó lenne rápippantani... Viszont aki belátja, hogy neki ez az egész semmi jót nem tesz az 1 döntéssel leszokik és kész... semmi elvonási tünet soha...
2012. jún. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Az alkohol is okoz függőséget ha mindennap iszol alkesz leszel.Módjával,mindent csak módjával...
2012. jún. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

3 év szívás az azt jelenti, hogy szenvedélybeteg. Ez nem a marihuána eredménye, hanem előtte is az volt.

A szenvedélybetegség az én megfogalmazásomban azt jelenti hogy valaki mesterségesen akarja növelni a test természetes, agyban levő kábítószerét, az endorfint, a másik eset az már fizikai függőség, ílyen viszont nincs a marihuánánál.

Ennek megfelelően a napi 5 tábla csokoládé megevése is szenvedélybetegség, ami nem múlik el, legfeljebb az eszköze változik, ami természetesen lehet hasznos dolog is, hiszen minden komolyan vett hobbi is a szenvedélybetegség egy formája.


Egy 40 éve elfogadottan szenvedélybeteg

2012. jún. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Erősen el szokta túlozni a média a fú igazi veszélyét a függőséggel együtt.


A fű nem okoz fizikai függőséget és emitt lényegesen könnyebb róla leszokni. Nem kell hozzá semmi varázslat és szerencsére közel sem olyan könnyű részokni, mint sok más legális drogra.


Ha esetleg mégis aktívan fogyaszt több éve valaki, akkor is le tud róla jönni gond nélkül, ha őszintén hiszi, hogy nem akarja többé ennyire rendszeresen használni. Vagy egyáltalán nem... Lényeg, hogy tényleg akarja és nem lehet probléma.


A marihuanaról leszokni kis túlzással olyan, mintha valaki rá lenne kattanva egy sorozatra, a pc-s játékokra vagy lenne valamilyen egyéb szokása, de hirtelen abba kéne hagynia ezeket. Nem fog beleőrülni, ha nem csinálhatja és semmiféle negatív következmény nem lesz, csak néha-néha (főleg az elején) hiányzik az embernek, mert már megszokta, hogy csinálja, de ennyi. A füvezés nem más mint egy szokás, mint a tv-zés, zenélés, csokizabálás stb... de semmi több.


Attól meg nem kell tartanod, hogy néhány alkalom után nem bírod majd letenni vagy, hogy idővel még többet akarsz és esetleg kipróbálsz mást is a fű miatt. Ez csak a szokásos elrettentő propaganda miatt égett bele a legtöbb ember fejébe, de teljesen alaptalan. Ha úgy gondolod, hogy szívni akarsz szívj, csak kontrolláld magad annyira, hogy ne toljad minden nap. Szerintem nyugodtan adj még egy esélyt neki, mert sokkal több jó élményed lesz mint "rossz" bár idővel azokon is jókat lehet nevetni és jó hozzáállással minimalizálni lehet rossz élményeket. Meg egyszerűen nem éled meg olyannak, hogy beparázz és féljél ilyenkor. Bár ehhez kellhet így kis tapasztalat és idő.


Tapasztald ki, hogy neked mi az a mennyiség ami bejön egy cigibe. Van akik -köztük én is- keveset tekernek bele, mert úgy nem olyan letaglózó hatás. Bár az sem rossz csak egyszerűen más.

2012. jún. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezt én sem fogalmazhattam volna meg szebben:)
2012. jún. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Valószinűleg nálad még nem alakult ki semmiféle függőség. 2-3 alkalom,az olyan,mintha meginnál egy-két pohár sört hétvégente és alkoholizmussal kezdenél el foglalkozni.-semmi értelme függőségről beszélni. Beszélhetsz függőségről,ha heti rendszerességgel használod,ill. ha akkor is használod a szert,ha megjelennek a káros hatásai. Na akkor kell elgondolkodnod,hogy megéri-e. A THC zsírban oldódik,emiatt elraktározódhat nagyon hosszú ideig(2-3hónap) és kimutatható a vizeletből akár 2hónap után is,de ez nem függőség. Pszichikai függőséget okoz,de nem igazán érdemes különbséget tenni a fizikai ill.,pszichikai függőség között. Gondolj bele:mihez ragaszkodsz erősen és mennyire nehéz abbahagyni bizonyos dolgokat,melyeket szeretsz?! A függőség változó egyénenként,ill. a használat gyakoriságától,mennyiségétől függően. Én 1,5év aktív használat után (hetente 5-6alkalommal naponta többször is) egyszerűen eldöntöttem,hogy abbahagyom. Nem volt könnyű,de különösebben nehéz sem. Olyan volt,mintha abbahagynád a sportolást,kedvenc sorozatod nézését stb. Hiányzott egy darabig,de nemhiszem,hogy 1-2hét elteltével is ugyanúgy gondoltam volna rá,mint azelőtt. A lényeg az,hogy neked kell eldöntened,ha abbba akarod hagyni. Nem árt kerülni egy darabig az olyan társaságot,akik ezzel foglalkoznak. Később,ha erős vagy,ez nem jelent problémát. Pszichikai függőséget okoz "csak",az igaz,de ugyanez a probléma a legtöbb droggal: metamfetamin,kokain... A fizikai függőség viszont megszüntethető kezeléssel (3-4hét alatt akár...),de a pszichikai függőségre nincs gyógyszer és megszüntetéséhez hosszú terápiára van szükség. Gondolkozz el ezen. Mint mindennél,itt is a legfontosabb,hogy tudd hol a határ. Csak rajtad múlik,hogy pozitív vagy negatív élményként éled meg,ha használod.
2014. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!