Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nagyon kívánom a cigit, pedig...

Nagyon kívánom a cigit, pedig még csak egyszer cigiztem, de valahogy mindig is akartam, ha vennék egy dobozzal és csak hétvégente 1-2-t elszívnék akkor is rászoknék, vagy kialakulhatna olyan függőség, hogy minden héten legalább egyszer szívnom kéne?

Figyelt kérdés

És ha 1 hónapig heti 2 szálat elszívnék, és utána kibírnám 3 hétig cigi nélkül, nagyon fontos? Vagy mennyi ideig bírnám ki nélküle, lehetséges hogy nemis szoknék rá?

15/F


2012. máj. 31. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
ha már most igy kivánod, seperc alatt rá is szoksz!!
2012. máj. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ne szívj semennyit! Velem is így volt hogy csak buliba sehol máshol és hamar rá is szoktam. Most ne gyújts rá többet mert aztán nagyon nagyon nagyon nehéz leszokni.
2012. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan 14 éves koromba, próbáltam ki először a cigarettát, de akkor már nagyon kívántam, annak ellenére, hogy azt se tudtam milyen, de valahogy nagyon kiakartam próbálni.

Elszívtam egy szálat... mondom ez hülyeség, nem-is jó annyira, hogy pénzt költsek rá, meg amúgy is mi lesz jobb tőle... nincs értelme, ezután nagyon ritkán gyújtottam rá, olyan havonta egyszer, de az az igazság hogy nem kívántam, csak elszívtam mert a többiek is, és igazából azt se bántam ha a felénél elkellet dobni...sőt... ha összeszámolnánk nem több mint öt cigit szívtam el így, hogy egy hónapba egyszer gyújtottam rá... az nem-olyan sok, éppen ezért nem-is okozott függőséget, úgyhogy könnyedén abbahagytam.

Olyan fél éve, már többször is előfordult, hogy rettenetesen megkívántam, de irgalmatlanul, barmit megtettem volna egy szál cigiért, ez főleg este történt...szóval mégis csak hagyott valami nyomot bennem az a kis kevés cigi.

Ilyenkor amikor nagyon kívántam, nem-gyújtottam rá, hiszen este otthon 15 évesen az ember nem-gyújt rá.

Azonban az iskolában újra elkezdtem cigizni, és ebből egy jól megszokott rendszer lett, de érdekes mód így fél év napi rendszeres dohányzással sem szoktam még rá, hisz akárhányszor adódott / adódik úgy, hogy például hetekig nem-gyújthatok rá, semmi gond... eszembe se jut a cigi.

Végül arra jutottam, hogy csak akkor gyújtok rá, ha annyira kívánom mint amit írtam, ahogy este előfordul, márpedig az kb 2-3 hetente van, és így ritkán cigizek, de akkor nagyon jólesik.


Szerintem te veled most ugyan ez lehet, hogy nagyon kívánod... (amúgy ez elmúlik körülbelül egy órán belül), de nagyon rágyújtanál, hát én mondom most ezt használom ki, csak ezt használom, ki és így van egy kis mértékletesség.


Nem-tudom milyen reakciókat fogok erre kapni, de ez velem így volt, szóval remélem azért hasznos volt.


Minden jót, és persze írhatnám, hogy ne szokj rá, de ezt megteszik helyettem mások is, és szerintem ha az ember valamit nagyon szeretne, akkor azt sajnos, vagy nem-sajnos (helyzettől függően), megteszi előbb vagy utóbb, hisz erősebb az akarata, pár kommentelő véleményénél... na hát remélem az én véleményemnél is erősebb lesz és nem gyújtasz rá.

2012. máj. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Így szoktam rá... vettem egy dobozzal, óh, kocabagózás, heti 2 szál... majd 2 doboz... majd 2 napra 2 doboz.
2012. jún. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"ha vennék egy dobozzal és csak hétvégente 1-2-t elszívnék"


Ha mondjuk szombaton és vasárnap is elszívsz egyet, akkor előbb-utóbb hétfőn is kedvet kapsz hozzá, aztán néhány héten belül minden nap szívod, aztán egyet reggel, egyet délben, egyet este, végül eljutsz oda, hogy naponta egy dobozzal szívsz.


Abban a pillanatban, hogy rendszeresen szívod, rászoksz, és nagyon nehéz leállni róla, még a napi 1 szálról is.

2012. jún. 4. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

haverjaim nagy része dohányzik,de egyetlen egyszer sem éreztem úgy,hogy nekem el kellene szívnom egy szálat is!

közhelynek számít már lassan,de amikor épp úgy érzed,hogy most elszívnál egy cigit akkor gondolj másra,bármire ami eltereli a figyelmed.vagy egyszerűen hitesd el magaddal,hogy nincs rá szükséged!


a dohányzás az egy pótcselekvés,tehát nem a a függőséget nem tudják legyőzni,hanem a cselekvési kényszert!ezért kezdenek sokan nassolni amikor leszoknak,vagy szotyizni stb..

az agy nagyon könnyen befolyásolható csak meg kell találni,ha rájöttél hogyan irányítsd az akaratod akkor már könnyen le lehet győzni ezt a kényszert!

nem szabad feladni,ha nem sikerül az első próbálkozásnál!ha nem sikerül,akkor meg kell próbálni még egyszer,ha akkor sem akkor újabb próba...


ez nem ide tartozik amit leírtam,csak megosztottam a tapasztalataim :D

de a legegyszerűbb,hogy nem szoksz rá a cigire!

2012. jún. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
uccsó! 100%-ban hasznos !!!!!!
2012. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ronaldo99 válasza:

hatalmas lelkerődnek kell lennie

én akkor cigizek ha kívánom, azaz ezt értsd úgy, hogy kb 1 doboz 1 hónapra elég kb

2014. nov. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!