Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Meguntam a cigizést, de...

Meguntam a cigizést, de nélküle nem bírom! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Már nem élmény, de ha abbahagyom, idegbeteg leszek, a felénél meg nem érdekel, és csak rágyújtok... Próbáltam magam túlcigiztetni, de semmit nem ért, csak okádtam egy jót...
2012. jún. 20. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:

ugyanígy jártam, csak én letettem egyik napról a másikra. egyszerűen ne vegyél többet, ne tarts otthon egy szálat se, és kész.

18 éves voltam akkor, lehet ez is segített, hisz fiatalon talán könnyebb bármin változtatni.

2012. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez már függőség. "kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét." (Egy erős dohányos.)
2012. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én úgy szoktam le, hogy egyik napról a másikra letettem, kitakarítottam a lakást és eltüntettem minden cigire emlékeztető dolgot... mikor eszembe jutott, hogy rá kéne gyújtani, nem ideg betegeskedtem, húztam egy széles mosolyt az arcomra és büszke voltam rá, hogy nem dohányzom...


amúgy 14év főleg barna sophiane napi 1 doboz...

2012. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a gond az, hogy párom is dohányzik, egyszobás panelban élünk, és ő nem hajlandó leszokni. én 19 vagyok
2012. jún. 20. 22:07
 5/9 A kérdező kommentje:
+ én 2 éve már, hogy sodrom a cigit, párom meg...húúú, ő sok éve
2012. jún. 20. 22:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Akik azt írják, hogy egyszerűen csak tedd le, és felejtsd el, úgy kell csinálni. Nem leszokni kell, hanem eldobni, és elfelejteni.
2012. jún. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fuhh én is így tettem le a cigit, hogy párom mellettem dohányzott azt hittem megbolondulok, de egy hét után nem érdekelt már a cigi.
2012. jún. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A dohányzás mentális, és testi függőség. Mindkettő felszámolásához idő kell - 3 hét legalább (a pszichológusok szerint 21 nap szükséges arra, hogy változtass szokásaidon). Ha dokihoz mész, tuti a tapaszt fogja ajánlani, amivel talán ha leszoksz 3 hét alatt. Még ha ez sikerül is, nagyon valószínű hogy a következő 1 évben jön egy stresszhelyzet, vagy gyenge pillanat; elszívsz egy szál cigit, és újra fokozatosan belekerülsz a mókuskerékbe (velem is ez történt, sokszor letettem a cigit aztán csak egy szál, és minden kezdődik az elejéről...) A válaszokat Allan Carr könyvében találtam meg, részletesen kivesézi a dohányzást, és hasznos tippeket ad a leszokáshoz. Igaz, hogy nem a legizgalmasabb könyv, de érdemes egy hétvégén elolvasni.
2012. jún. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elolvastam a könyvet (jó öreg ncore...), és egyet is értek vele, de valahogy mégse... kibebaszottul akaratgyenge lehetek...
2012. jún. 22. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!