Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A marihuána hogy fejti ki a...

A marihuána hogy fejti ki a hatását?

Figyelt kérdés
Gondolom ez nem egy mondatos választ igényel, úgyhogy egy tanulmányt vagy cikk is érdekelne.
2012. jún. 21. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
google a barátod!
2012. jún. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából a májra kifejtett hatásmechanizmusa érdekel, amiről nem találtam sok mindent.
2012. jún. 22. 10:13
 3/9 anonim ***** válasza:
A máj fő funkciója,a méreganyagok kiválasztása,ha tulterhelődik akkor ez nyilván problémát okoz.Nem hinném,hogy sokkal rosszabb hatással lenne a májra,mint az alkohol...
2012. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


itt is találsz érdekes dolgokat

2012. jún. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

6. Mi a helyzet azzal, hogy a fű káros a májra?

A fű valóban fejt ki hatást a májra, méghozzá a következő képpen. Ugyanúgy mint az agyban a májban is vannak bizonyos pontok, sejtek melyeket a marihuána időlegesen lezár arra az időre amig a hatás tart. A hatás elmultával ezek a lezárt sejtek ujra funkcionálnak és maradandó károsodást nem okoz. Valójában ez az amiért a szklerózis multiplexesek hatásosnak találják a füvet.

2012. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A marihuana nem káros, se a májra, sem pedig más szervre. Max a tüdőre és légcsőre, ha cigibe tekerve szívják, de az ugye nem a fű, hanem a füst miatt van. Az alkohol károsítja a májat és az agysejteket, mert az az emberi szervezetnek szó szerint méreg, míg a fű nem az. Sőt a gyógynövények és a gyógyszerek közt is egyedülálló módon, több mint 200 féle betegség reagál pozitív a marihuánára.


---------------


Amúgy nagyon röviden:

Valamilyen módon bejut a szervezetbe. PL füsttel a tüdőbe. Aztán a hatóanyagok bekerülnek a véráramba. A vérrel együtt feljut az agyba, ahol a hatóanyagok (nem csak a thc fejt kihatást) rákapcsolódnak a megfelelő receptorokra. Ilyenkor blokkolják vagy ingerlik azokat.


Ez a cikk kell neked. Itt minden le van írva amit tudni akarsz erről a témáról:

[link]


Ezekben is van 1-2 hasznos rész:

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jún. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nos akik szerint a marihuána nem káros, azoknak részben igazuk van részben pedig, hatalmas nagy idióták...

Ha van valami mentális betegségre hajlamod, skizofrénia, pánikbetegség, ilyesmik sorolhatnám napestig. Ezekről alapjáraton nem tudsz mert nem is tudhatod, hogy mire van hajlamod, de a marihuána bizony ki fogja hozni belőled...


Gépészmérnöki diplomám van, a mániákus skizofréniám miatt nem fogok vele soha elhelyezkedni...

+ ismerek olyan embert aki már 25 éve aktív fogyasztó és semmi baja, azt leszámítva, hogy sötét mint az éjszaka.

De ismerek olyat is magammal együtt akiből 2 év aktív fogyasztás alatt kihozott skizofréniát, pánikbetegséget, egyéb mentális zavarokat...

Volt egy cimborám, neki a betépve vezetés volt a mániája, ő egy 5 fős családot vitt magával a sírba...


Egyébként a hatásmechanizmusát leírta előttem nagyjából a válaszoló, viszont, hogy pontosan az agy mely részeire milyen hatást gyakorol az anyag azt a mai napig kutatják...

2012. jún. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos kedves engem kritizáló, előttem és utánam szóló 12:25-ös. Én azt írtam, hogy "...se a májra, sem pedig más szervre." És nem azt, hogy abszolút nincs semmiféle esetlegesen káros mentális és egyéb hatása. Fizikailag értettem, hogy nem lesz tőle bajod, mivel ezt még soha egyetlen hiteles és megfelelően alátámasztott kutatás sem bizonyította.


Te írtad: "...nem is tudhatod, hogy mire van hajlamod, de a marihuána bizony ki fogja hozni belőled..."


Részben igazad van és részben pedig hatalmas nagy baromságot írsz. Kérhetném, hogy mutass erről egy kutatási eredményt forrásmegjelöléssel ahol bebizonyították, hogy 100%ig biztosan előhozza a lappangó mentális zavarokat minden esetben, de nem kérek mert tudom, hogy nincs ilyen. Vagyis biztos van, de annak fele ilyen kamu cikk, kamu forrással a másik fele, pedig a szokásos elrettentő propaganda miatt született "kutatás". Nem azt állítom, hogy teljesen hülyeség amit mondasz, mert nem így van, de túlzás kicsit az az állítás, hogy mindenképp elő fogja hozni vagy felerősíteni a különböző mentális problémákat. Csak azért mert veled és a környezetben egy emberrel így volt (már ha tényleg emiatt volt ugye...), nem vonhatsz le ilyen eltúlzott következtetést. Meg ha elfogult vagy emiatt, akkor sem kell neked is a szokásos elrettentéssel jönnöd. Azt hiszem mindketten egyetértünk abban, hogy sok egyéb drog van (az legális drogokat is ideértve), amik minden szempontból sokkal károsabb és ugyan úgy előhozhatják a mentális betegségeket + sokkal nagyobb mértékben okoznak függőséget is. Szóval jóval károsabbak az egyénre és a társadalomra egyaránt.


"+ ismerek olyan embert aki már 25 éve aktív fogyasztó és semmi baja, azt leszámítva, hogy sötét mint az éjszaka. "


Na ez meg tökéletes tükrözi a te elfogult hozzáállásodat, ami miatt sokszor alaptan dolgokat állítasz, csak hogy meggyőzz másokat. Mégis honnét veszed, hogy ez az illető a fű miatt olyan "sötét"? Képzeld én is elég sok embert ismerek akiknek köze van a fűhöz. Olyanokat is akik csak párszor vagy ritkán használják, de olyanokat is, akik ugyan úgy rendszeres fogyasztók sok éve. Sőt még ezek között olyat is aki termeszti és megint más embert aki nagyban veszi és adja tovább. Hidd el ők aztán tényleg aktív fogyasztók, mivel nekik lényegében ingyen van a zöld és még sem hülyék mint a seggem. Nem butultak el a fűtől meg hasonlók. Ez annyira tipikus hozzáállás a fűt ellenzőknél, hogy nem is lehet rá mit mondani...


"Volt egy cimborám, neki a betépve vezetés volt a mániája, ő egy 5 fős családot vitt magával a sírba... "


Igen? és akkor mi van? A fű hibája, hogy beült a volán mögé vagy az emberé? Innentől kezdve ennek nincs semmi alapja. Erről nem a zöld tehet, hanem az a felelőtlen személy, aki betépve akar vezetni, miközben ráadásul nem is egyedül van a kocsiban. Nem tudom a baleset körülményeit, de a te elfogultnak tűnő hozzáállásodból kinézem, hogy igazából nem csak a fű miatt történt a dolog. Közel sem vezet olyan rosszul az ember betépve mint pl részegen. Inkább óvatos próbál lenni, de elismerem ezt személye válogatja elsősorban. Nem kell betépve, sem részegen vezetni, ennyi. Aki ezt nem tartja be az az igazán sötét.


Na ez hosszú lett sajnos, de le szerettem volna írni mindenféle veszekedés/kötekedés nélkül az én álláspontomat és kiállok amellett, hogy így van ahogy én írtam és hogy ez jóval megalapozottabb. Gondolom nem tudlak meggyőzni, hogy nincs teljesen igazad és nem is ez a célom, de most szólok, hogy te sem fogsz tudni a te igazadról meggyőzni (ilyen hülyeségekkel biztos nem), de gondolom nem is akarsz.

2012. jún. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a véleményeket
2012. jún. 24. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!