Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen okból kezdtetek el...

Milyen okból kezdtetek el dohányozni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 13. 10:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Majd nem fog..a tüdő nagyon el tud telni vele, én sem hittem el, de egyre szarabb, és egyre nehezebb lesz lemondani róla.

Persze van akinek kutya baja tőle (szerintem az hazudik), de a legtöbb nagy dohányos akit csak ismerek, mind le szeretne szokni róla, na jó nem papolni akarok, mindenki maga tudja..

2012. júl. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam és megtetszett. Semmi konkrét ok, egy barátnőm sem dohányzott, én voltam ez első közülük, a családban is csak anya cigizett, de ő is alkalmi dohányos volt, néha napokig rá sem gyújtott (ez máig így van). Egyszerűen érdekelt és hát nagyon tetszett, kellemsnek találtam, úgyhogy ezen fellelkesülve csak gyújtogattam őket egymás után, hogy "De jó, de jó!". Aztán azon vettem magam egyszercsak észre 1-2 hónap után, hogy idegesen matatok "Hol egy cigi, rá akarok gyújtani!"Mindezt 14 évesen...

20/L

2012. júl. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
16 voltam. otthon egyedül voltam. anya otthon felejtette a cigit. elvettem egy szálat. meggyújtottam és beleszívtam. letüdőztem és köhögtem. több ok volt. miután elszívtam a cigit másnap meghalt a nagymamám. szüleim váltak, elhagyott a párom. és még egyszerre millió aprócska probléma. 19 vagyok és még mindig cigizek. napi 10-12 akár 20 szálat is. Nem menőzésből cigizek, hanem egyszerűen jólesik. szeretem. nem tudom és nem is akarom letenni. cigizek amíg gyereket nem fogok várni, mert a gyermekem egészségéért bármit megtennék majd egyszer.
2012. júl. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
14 voltam.amikor a kóterbe kerültem egyik szobatársam kipróbáltatta velem.azért is érdekelt mert öcsém már előbb kipróbálta de én akkor még jobban féltettem az egészségem meg hasonlók de megfogadtam hogy majd...(hrrogjatok le).ebből lett napi több szál 2évig de nem szoktam rá. letettem de kb 1-1.5éve megint. egyébként kiskoromban rühelltem.nem is birtam cigisek közt meglenni.de hát nehéz úgy magyarázni hogy közben ellentmondasz magadnak nemde?
2012. júl. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
a gimnáziumban 11. ben 16-17 lves koromban kezdtem el mert unatkoztunk a szünetekben és a pálinkázás mellé jolb esett :)) azota is dohányzok volt 2 honap amig letettem de bármikor letudnám örökre is.. idő kérdése és lerakom ugyis drága dolog.
2012. júl. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Mennyi érdekes sztori :D
2012. júl. 20. 12:20
 17/18 anonim ***** válasza:
14 éves voltam mikor először rágyújtottam, szilveszterkor:D jóóó sokat ittam, először voltam részeg és elszaladt a ló, és kipróbáltam. aztán tetszett, vettem egy doboz cigit. majd még. és még. most 18 vagyok, és azóta is cigizek. néha leszoktam, mert nem ízlett már, nem tetszett már. de nemrég újra visszaszoktam a stresszek és a bulizások miatt. nekem a cigizés menete okoz függőséget, az, hogy ott van a táskámban, előveszek egyet, rágyújtok, ott van a kezemben, beleszívok, kifújom, elnyomom. főleg bulikban, alkohol mellé. és ellazít, megszédülök tőle. de egy ideje elkezdtem visszaköhögni a dohányosabb bulik után a trutyit.. szóval le kéne tennem, szerintem kipróbálom az elektromos cigit. nem azt mondom, hogy ne szokjatok rá, ne is próbáljátok ki. ha elsőre beleszívsz, és megtetszik, többé nem fogod eldobni teljesen soha
2013. júl. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én 17 éves voltam amikor legelőször kipróbáltam, főleg kíváncsiságból, mert a környezetemben több embertől (barátok, osztálytársak) láttam. És megfogadtam, hogy akkor, egyetlen egyszer próbálom ki és soha többet. De sajnos nagyon bejött a dolog, és azóta egyre gyakrabban vetemedem rá, pedig tudom hogy nem kéne :(
2013. júl. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!