Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mást is felháborít, hogy most...

Mást is felháborít, hogy most már kb sehol nem lehet dohányozni?

Figyelt kérdés
Pl én nem szórakozhatok rendesen, mert nem lehet dohányozni a bárokban, kocsmákban stb, vagy nem szívhatok el egy szál cigit mert éppen egy játszótér mellett haladok el. Szerintem kéne azért lehetőséget biztosítani azoknak, akik igen is tüdőrákban akarnak meghalni. Szerintem az egyéni szabadság joga ütközik itt az egészség jogával. Nem igaz, hogy nem volt jó eddig, hogy volt dohányzásra kijelölt rész az éttermekben pl.!

2012. júl. 11. 18:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%

Engem nem háborít fel. Azért bőven vannak helyek ahol a dohányos is élhet a szenvedélyének.

Annak meg én is örülök,hogy nem lehet étteremben vagy bárban dohányozni. Mert elég nevetséges volt,hogy az egyik asztal dohányzó a másik nem dohányzó,de a légtér ugyanaz. Nem volt kellemes úgy vacsorázni,hogy a cigifüst ott terjengett.

Mielőtt még azt hinnéd nagy ellenes vagyok,akkor elmondom,hogy dohányzom jó magam is.

2012. júl. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
73%

Alapvetően nem a te egészséged a korlátozó tényező (bár az is szerepet játszik), hanem mások tiszta levegőhöz való joga.


Te milyen jogon akarod a büdös főstödet az orrom alá fújni? Nekem nincs jogom tiszta levegőt szívni, mikor sétálok, ebédelek, sörözök?


Persze nyilván lehetne némileg finomítani a dolgon, de azt lásd be, hogy az, hogy te három paddal odébb dohányzol, attól az én ruhám ugyanúgy büdös lesz.

2012. júl. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
30%

Rá se kellett volna szokni, vagy le kell szokni, ennyi.

800 ftba kerül egy dobozzal, remélem lesz 1500 is, az talán elrettenti az embereket tőle.

2012. júl. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Nekem borzasztóan rossz volt, hogy elmentem szórakozni a barátaimmal és nekem ki kellett mennem a helyről onnan kb öt méterre és ott rágyújtanom, ráadásul akkor még tél is volt (most babát várok, azért nem dohányzom), és én fagyjak szarrá és ne élvezhessem a boromat, mert nem lehet bent dohányozni. Tök szar volt.

Igazából azt kéne, hogy legyen kompromisszum a két tábor között. Legyenek mondjuk csak dohányzó részek és csak nem dohányzók, de úgy, hogy mondjuk zárt ajtóval, szellőztetővel, légfrissítővel ellátva. Jó, mondjuk egy megállóban ezt nem lehet. De basszus tökre sajnálom azokat, akik megszokták, hogy mondjuk harminc évig dohányozhattak a munkahelyükön, most meg egyáltalán nem lehet, sőt, még erre kijelölt hely sincsen. Nagyon durva!

2012. júl. 11. 18:58
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon jó ez így! Az éttermekben rendszerint alig volt elválasztva a dohányzó és nemdohányzó rész. A dohányzóknak alkalmazkodni kell a többi emberhez!


"Szerintem kéne azért lehetőséget biztosítani azoknak, akik igen is tüdőrákban akarnak meghalni." --> ezt azért nem hiszem

2012. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
53%

Kedves 2-es!

Amit írsz, csak akkor igaz, ha olyan településen élsz, ahol közel-távol egyetlen olyan jármű, munkagép, stb. nincs, amely valami üzemanyaggal működik. Mert attól kezdve már nemcsak a 3 paddal távolabb pöfékelő szennyezi a te levegődet, hanem a gépjárművek, munkagépek stb-k is.


Egyébként én is dohányoztam, pár hónapja én is leszoktam. Ismerem mindkét oldal érveit és ellenérveit is. És megmondom őszintén, nemigazán tudnék egyértelmű igent, nemet mondani egyik fél indokaira-ellenvéleményére sem.

2012. júl. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
39%

Azt elég nagy hülyeségnek tartom én is, hogy az olyan helyeken is betiltották, ahol a nagy többség dohányzik pl. kocsmában, vagy egy szórakozó helyen.. (régebben ilyen helyeknél ez sose volt probléma a nemdoháynzóknak sem..)én azóta nem is szeretek eljárni sehova, mert cigi nélkül nem szeretek inni..

az is idegesítő, hogy az összes munkahelyen és oktatási intézményekben, vonatokon nem lehet már rágyújtani...az emberek többsége munkavégzés közben baromi stresszes , ráadásul ott töltik a napjuk nagy részét.. igazán meg lehetne oldani, hogy legyen kijelölt dohányzóhely úgy, hogy nem kell egy légtérben lenni a nemdohánosokkal..

az meg, hogy játszótér, stb.. mellett haladok el, egyáltalán nem érdekel, ugyanúgy rágyújtok, nem fogom csak azért eldobni a cigimet, buszmegállóban meg amúgy se gyújtottam rá soha, ezekkel annyira nincs bajom..

2012. júl. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Jó, a tüdőrákos dolgot nem mondtam komolyan, de a lényeg benne van. Van akinek a dohányzás a szenvedélye, másnak meg más, pl sorozatok nézése, vagy a bodzaszörp. Persze a veszélyességi foka mindegyiknek más, de mindegyik "élvezeti cikk", és ha más betegre zabálhatja magát a mekis kajával, mert az a szenvedélye, akkor én miért nem dohányozhatok a meki előtt? Mert a hájasság nem károsítja mások egészségét, jó, ezt tudom, De még nem találtak fel olyan cigit, ami másra nincs káros hatással.

Mindegy, engem felháborít ez a diszkrimináció. Annak ellenére, hogy most már majdnem fél éve nem gyújtottam rá. És zsigerből elutasítom pl anyám érveit, aki világ életében dohányellenes volt és utálja a dohányosokat. Én mindig azt mondom, hogy na és? Ők se szeretnek téged! Hagyd békén őket. Miért kell szítani egymás közt a feszültséget ezekkel az idióta törvényekkel? Miért nem lehet normális dolgokra fordítani ezt az energiát, mint mondjuk rendbe szedni az államháztartást, meg ilyenek.

2012. júl. 11. 19:08
 9/31 anonim válasza:
100%
Ez szerintem nagyon jó dolog , hogy nem lehet bagózni ,elegem van már abból hogyha megyek valahova bulizni , akkor büdös ruhával jövök haza.
2012. júl. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
22%
Az engem is idegesít,hogy a kocsmákból és a szórakozóhelyekről kitiltották,mert oda pont hogy inni és cigizni járnak az emberek,ez a lényege.Most meg az összes alkesz kint áll a kocsmák előtt és olyan elmenni előttük,mintha egy csapat kőműves munkás előtt mennék el.Ezzel szerintem nagyobb árt csináltak,mint hasznot.Az,hogy máshonnan kitiltották,nem érdekel.
2012. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!