Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Apu nem akar leszokni a...

Apu nem akar leszokni a dohányzásról, a pozitív hatásai miatt? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Régóta le akarom Aput szoktatni a cigiről, de eddig sosem sikerűlt, úgyhogy most jól neki gyűrkőztem és komoly ész érvekkel fegyverkeztem fel, erre Ő rákontrázott !


Kiderűlt, hogy a dohányzás nem is annyira káros, mivel egyrészt jelentősen csökkenti az étvágyat, így az elhízás ellen védelmet nyújt, ami a mai stresszes világban nem kis dolog. Másrészt az idegrendszert jól karban tartja, mivel antidepresszív és figyelemöszpontosító hatásai is kiválóak !


Nem utolsó sorban a gyógyíthatatlan Arzheim-kórtól is megvéd. Egyébként is rákot csak legfeljebb akkor okozhat, ha évtizedekig kitartóan élünk vele, mivel megfigyelték, hogy 20-30-as éveikben rászokottakban nem szignifikáns a rák kialakulásának a kockázata. Egyébként ma már nagyon sok mindentől kapni rákot. Még jobban ki vannak téve a belvárosi szmogot szívó lakók vagy akik ott dolgoznak a sok kadmium és egyéb sokkal veszélyesebb anyagnak kitéve, mint a dohányos. Mit lépjek erre ?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2012. júl. 17. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Az orrod alá fújja a füstöt? Én Apám is bagózik, de csak addig zavart míg énnekem is szívni kellett a füstöt, mióta kimegy lexarom! Ő dolga, Ő pénze. ha nyavalyog a lóvé miatt akkor megmondom neki most szívod!
2012. júl. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az étvágyat egyáltalán nem csökkenti, nekem épp hogy meghozta míg dohányoztam, mozogni alig bírtam mert különben fulladtam, így aztán híztam rengeteget. Még csak nem is antidepreszív és nem is figyelemösszpontosító, csak a bagósok állítják, hogy megnyugtatja az embert, valójában, csak a függőség miatti feszültséget csillapítja, ezt nevezik a bagósok megnyugtatásnak...


Az alzheimer kóros baromságokra meg kimondottan mérges vagyok... nagyanyám 40 éven átt dohányzott, halála előtti 5 évben alzheimere volt... először butult, aztán elfelejtette a családtagjait, a végén már a kakijával rajzolt... a 20 -30 as években a dohány még dohány volt, mára viszont minden dohánygyár szennyezi a saját vegyi anyagaival, amik persze külön külön is függőséget okozhatnak, valamint egyedi ízvilágot teremt...

2012. júl. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezek nem érvek,hanem magyarázkodás.Komoly testi-lelki függősége van amit nem tud,vagy nem akar leküzdeni.Lehet mondani mindent,de hogy a dohányzás pozitív dolog lenne azt nem.
2012. aug. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De akkor vegyük sorba,úgyis unatkozok,mert várnom kell kicsit... :)

-Nem csökkenti az étvágyat és nem is véd az elhízástól.Ne menj messzire,csak lesd az utcán kik cigiznek.Vagy biztos van olyan ismerősöd aki cigizik már ezer éve és mégis kövér.És az elhízás amúgy sem azért van,mert sokat eszel,hanem mert sok szar kaját eszel.

-Idegrendszert sem tartja karban.És antidepresszív és figyelemöszpontosító hatása sincs,csak ideig óráig és csakis függőknél.Ez is azért,mert a szervezet kívánja a mérget,mert rászoktattad és megkapja.Ezért működik kiegyensúlyozottan addig a fél óráig.És egyébként is a figyelemzavar és a stressz az elvonás tünete általában és azért is nyugtat.

-Alzheimer kór és rák:Nem kell rákot kapni ahhoz,hogy meghalj.kaphatsz szív elégtelenséget,infarktust és ilyesmiket is.A nikotin és egyéb szarok amúgy is elzárják az erek falán a vér útját,puff már ott is a keringési rendellenesség.

És még lehetne sorolgatni a dolgokat napestig.

2012. aug. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Poén volt az utolsó komentet olvasni :xD). A tudományosan bizonyított tényeket alaposan megcáfoltad : Hát ez nem igaz, meg az sem, :D.


Kár volt gyk-ra jönnöd, unatkozásból, mentél volna inkább wowozni. Amihez nem értesz minek beleszolni, ha gallgattál volna okosabb maradtál volna.

2012. aug. 5. 22:38
 6/10 anonim ***** válasza:

?! Ezek szerint jól értem,hogy én vagyok a hülye azért,mert azt mondom,hogy a dohányzásban semmi jó nincs,rossz viszont annál inkább?Tudományos tények ezek a baromságok,hogy nem kapsz alzheimert,meg a többi sületlen f.szság? :)


De ha neked így jobb: cigizzetek,mert szép nagyra és egészségesre fogtok nőni,soha nem lesztek betegek és még a kosárlabdányi jégeső sem tud kárt tenni a házatokban,ha cigiztek,meg ilyenek...Belehalni,meg belebetegedni a cigarettázásba úgyis csak mások fognak,akik nyomik viszont aki vagány,mint ti,annak ez egészséges.Meg ilyenek.

Fogyatékos :)

2012. aug. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 5/6-os komment nagyon bunkó volt már ne is haragudj!

Olvasgatom nagy nyugodtan a válaszokat (épp lehet,hogy leszokni készülök és keresgélek...) aztán meg jól meglepődtem hogy így leszólsz egy normális Válaszolót!:O


Na szóval.Ha már hozzászóltam vegyük a kérdésed.

Kérdezd meg Tőle,hogy miért szokott rá a dohányzásra!? Kíváncsi vagyok mi lesz a válasz.:) Mert nem hiszem,hogy azt fogja mondani,hogy "a jótékony hatásai miatt".:) És ha már nem ezt mondja,akkor máris meg tudod fogni,hogy hoppá,akkor ez a jótékony duma csak egy később kitalált szöveg, ergó egy védőfal maga köré amivel szalad a kihívás és nehézség elől. Egyenlőre szerintem próbáld meg ezt lépni.Bele fog sétálni a csapdába!;) Sok sikert!

2012. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Áhá..:)Belemerültem a témába és az új válaszom: Mit tehetsz?:) Olvastasd el Vele ezt a könyvet:

[link]

Ha megkéred biztos megteszi úgy ahogy azt kell.:)

2012. aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Már bocs,nem akarok egyetérteni yuri boykával de a cigi egyáltalán nem jótékony hatású!!Láttál már a cigitől szétroncsolódott tüdőről készült képeket??Nem?Akkor menj a google-ra és nézd meg!Apucinak is biztosan fog tetszeni!

Amúgy ha komolyan leakarod szoktatni akkor megkéne tudni hogy a környezetében ki cigizik,lehet hogy a munkahelyén sokan cigiznek és ő is így szokott rá!Vegyél neki tapaszt,hipnózis kazettát,rágót,és nyomtass ki pár képet apunak a tönkrement tüdőről!Ha találsz nála cigit vagy öngyujtót akkor dobd ki!Ha az anyukádat is ráveszed hogy segítsen akkor jóval könnyeben fog menni!Ne engedd ha látod hogy rágyujtson! Rászokni baromi könnyű! De leszokni sokkal nehezebb! Ez olyan mint a drog!Golndolod hogy azis jótékony hatású?Igen,bizonyára azért haltak bele az emberek! Hajrá,ne hanyd hogy cigizzen!!

2012. aug. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mekkora egy bunkó a kérdező :( Hogy leoltotta már a normális válaszolót....

Hidd el neki hogy egészéséges a cigi, téged úgyis meggyőz, sőt szokj rá, és akkor jobban tudsz koncentrálni a WOW-ra !!!

2012. aug. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!