Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mitől szúr és hörög-sípol a...

Mitől szúr és hörög-sípol a tüdőm, és miért van az, hogy ha gyorsan állok fel az ágyból vagy székből megszédülök és "háborúznak a hangyák" (elhomályosodik a kép) a szemem előtt pár másodpercig?

Figyelt kérdés

(2hete el is ájultam egy kisebb műtétem után, amikor éjjel mentem ki a mosdóba)


Amúgy kerek 1éve dohányzom!

Az "adagom" heti 1doboz kb. közel 16éves vagyok.


ÉS a témához hozzá kell tenni,hogy nagyon erős allergiába szenvedek sajnos!(Növények,virágok stb...


2009. júl. 18. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
vérnyomásod alacsony.. a cigi még jobban süllyezti. ajánlom a kávézást :)
2009. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ez szinte biztosan az ellergia lesz.

Ez nekem is szokott lenni. Az elmúlt 3 évben jelentkezik ez a tünet, hogy hörög a tüdőm, nem kapok levegőt, keveset kell mozognom, mert lenyengülök, mert kap a szervezetem levegőt. Minden évben május 2-ik, 3-ik és 4-ik hetében szokott lenni. Idén pl. egy héttel hamarébb jött, mert nagyon meleg volt tavasszal, és hamarabb virágoztak a fák. Voltam orvosnál, és adott gyógyszereket, amelyekkel enyhültek a tünetek annyira, hogy tudtam többé kevésbé végezni a dolgom, egyetemre járni, stb... 23 éves fiu vagyok.


Ezeket a tüneteket nem lehet gyógyitani, azt mondta az ellergia tünetekkel foglalkozó orvos, de ha minden évben akkor szedem, amikor kell, akkor lényegesen lecsökkenhetnek a tünetek egy pár év után.


Én ezt mondom, de lehet, hogy neked közrejátszhat a cigi, illetve más tényező. Mindenképpen el kellene menned allergia tesztre egy szakorvoshoz

2009. júl. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már 2-szer is voltam allergia teszten! Az orvos már a 3. féle gyógyszert szedeti velem,mert szinte semmi nem hatott! Most éppen Xyzal-t szedek,de ez sem az igazi...
2009. júl. 20. 10:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez bizony erős allergia. Nem nagyon tudlak biztatni, sajnos létezik rengeteg allergiás gyógyszer, és embere válogatja, hogy kinek mi hat, amelyik jó valakinek, a másiknak egyáltalán nem csinál semmit. Szal ne lepődj meg, ha az orvos újabb és újabb gyógyszereket ír fel, ez sajna így működik, ki kell kísérletezni, neked melyik mulasztja el a tüneteket.
2009. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
allergiára kiprobálhatnád azt ami nekem hat, a gyógyszer Aerius ez repetre kapható, és nekem orrspryt is kell használnom, a neve: Rhinocort Aqua és ez is receptre kapható, nekem ezek használnak rem h tudtam segíteni ;)
2011. máj. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lol azért remélem az elmúlt két évben már sikerült találniuk egy jó gyógyszert :D
2011. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ne szedj gyógyszert!!!

Igyál parlagfűteát (nézz utána) attól majd helyrejössz!!!

Nem vicc!!!

2013. szept. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!