Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van olyan hogy valaki nem...

Van olyan hogy valaki nem tudsz rászokni a cigire?

Figyelt kérdés
A Nyáron elég sok lelkitrauma összejött és elkezdtem cigizni.Nem szoktam kimutatni érzéseim, nem tudom miben leadni aztán ez adta magát.Napi 1-2 szálat szívok el néha 3-at.Úgy terveztem hogy csak nyárra utána már lefoglal suli stb.Úgy érzem hogy nem tudnék rászokni vagy ha mégis nem érné meg nekem 1 dobozért a 700 ft de sokan baszogatnak hogy rá fogok szokni meg mindenki így kezdi.Van olyan hogy ez más vagy későbbiekbe én is dohányos leszek ?
2012. aug. 5. 21:41
 1/8 anonim válasza:
Én nem tudtam rászokni, nem is akartam. Csak idegességemben szívok el nagy ritkán 1 szálat, de amúgy utálom :S
2012. aug. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha erős az akaratod nem.De sokan vannak akik koca dohányosok.
2012. aug. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Régen is cigiztem de 1-2 hónap után gond nélkül abba hagytam mert nem akartam rá áldozni.Akkor más volt a helyzet nem volt annnyira szükségem rá, de most kellett valami amivel leadom magammal és ez teljesen jó.2 és fél hónapja még mindig úgy vagyok vele hogy nyár után abba hagyom úgyhogy remélem :)
2012. aug. 5. 22:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Rá fogsz szokni.
2012. aug. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

"Van olyan hogy valaki nem tudsz rászokni a cigire?

A Nyáron elég sok lelkitrauma összejött és elkezdtem cigizni."


Ez az, amit képtelen vagyok megérteni. Van egy gond az életedben és egyből egy pótszer fele fordulsz? Miért? Hogy kívánhatsz olyat, amit még sose próbáltál?


Van egy ismerősöm, aki szakított a kamaszkori nagy szerelmével és elkezdett cigizni. Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem a pofám leszakadna, ha 40 éves koromban, mikor megkérdeznék a gyerekeim, hogy miért is szoktam rá, azt mondanám, hogy "16 éves voltam és elhagyott az akkori Nagy Szerelmem. Ez akkora trauma volt, hogy nem tudtam feldolgozni, hirtelen megkívántam a fullasztást okozó, káros anyagokkal telezsúfolt papírba csomagolt pótszert, ami egyébként rosszullétet váltott ki belőlem, de én érthetetlen módon mégis elkezdtem szívni. Ja, igen, amúgy igaz, hogy több, mint 20 év eltelt, de azért még mindig szívom".


Nem titkolom, lenézem ezeket az embereket. Nem lekicsinyelni akarom az érzékeny emberek traumáit, vagy a kamaszkor buktatóit és tisztában vagyok azzal is, hogy mindenkinek vannak gondjai. Nekem is kijutottak. De aki olyan indokokkal vesz fel egy egész életen át tartó önpusztító keresztet, mint egy szakítás egy baráttal, egy tinédzserkori szerelem vége, az azt hiszem, meg is érdemli, hogy tönkremenjen belé a teste. Hogy lehet ennyire nem tisztelni a testünket? Ennél ezerszer nagyobb gondok is elérik az embert, amiken túl kell lépni! Aki ennyitől képes rászokni, az csak dumál és becsapja még magát is, mert akkor ő mástól is rászokott volna, ha ez nem történik meg. Röhej! És akkor még nem beszéltem a "könnyű felejtés" többi eszközéről, a drogokról. Ha én minden válságos korszakomban cigit gyújtottam volna, akkor már egy kamionnyit elpöfékeltem volna. Mindenki, aki ezt elkezdi, tudja, hogy a cigi nem megoldás, nem oldja meg a gondot, egész életre magához bilincseli és rengeteg pénzt elvisz.


Nem arról van itt szó, hogy legyűrhetetlen problémákkal nézünk szembe, amikre csak a cigi a megoldás. Arról van szó, hogy a mai ember mindenben az egyszerűbbet, a gyorsabbat, a kényelmesebbet választja, és a fogyasztói társadalom kínál is megoldást: cigik, piák, drogok. Egyszerűbb, mint magunkba nézni, harcolni, beszélgetni, lelkibb életet élni.



A kérdésedre a válasz: Igen, van olyan, hogy valaki nem szokik rá, mégpedig úgy, hogy elhatározza, hogy többre tartja magát, annál, mintsem hogy minden probléma miatt valami pótszerhez fordul azonnali, tüneti kezelésért. Én egyébként azt mondom, hogy ez a "problémám van, rászokok a cigire"-hozzáállás eleve gyanús. Mondhat akárki akármit, olyan ember, aki még nem próbálta, nem akar rászokni, hiszen nincs mit kívánnia. Gyanítom, hogy te már azelőtt is próbáltad, mielőtt jött a trauma, mint ahogy az a lány is, akiről írtam.

2012. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem szerelem hanem halál.Tudod meghalt valakim és akkor jöttem rá hogy mi volt bennem vele kapcsolatban mikor meghalt.És igen van abban valami sőt sok minden amit írsz de csak hogy tudd ha kimész utcára és kimész és járkálsz 1 nap átlagosan annyi káros dolgot szívsz be a levegőböl a városban akárhol ahol kocsik járnak dohányoznak gyárak vannak stb. ami 4 száll ciginek felel meg.Tehát eleve megvan egy alap nyilván nem erős érzet benned a cigi hatását illetően.Ezért van az hogy kívánod azaz van ilyen hogy kívánod anélkül hogy nem is próbáltad.


Igen nem ez volt első volt egy korszak amikor fiatal voltam és követve mindenki mást "menőségből" kipróbáltam akkor még nem is tudtam hogy lekell tüdőzni csak szívtam és fújtam.Attól hogy valaki cigizik és ahogy írtad ezzel semmibe veszi a testét ami hülyeség mert teljesen EGÉSZSÉGESEN a mai világban LEHETETLEN élni sőt ha belegondolok nem csak mai világban de nincs semmi olyan mód amivel teljesen egészségesen tudnál élni mindig jut a szervezetedbe valami rossz valami szeny és a mai világba pláne.Hiába áltatod magad lényegében te is szennyezed magad mint mindenki.


Az megint nem tudom miért probléma hogy kipróbálom.Az ember kíváncsi... Jó most nem azt mondom hogy mindenki biztos drogozott meg hasonló de a cigi szerintem még belefér.


Nekem most jobb így nem tudom mit kéne tennem nem tudom mire gondolsz hogy megkéne beszélnem tennem érte harcolni .. Van egy gondom hiába beszélem meg nyomaszt .. hiába edzek stb a düh miatt nyomaszt.A cigi miatt sem leszek teljesen jól de jobban és nekem ez elég.


Nem tervezem rászokni lehet már rászoktam de még mindig tartok mellette hogy nem és ahogy elkezdődik a suli leteszem már akár a pénz miatt is ahogy írtad nem nekem nem éri meg de kibírom azt a 3-4 dobozt egy nyárra ugyanis ahogy írtam napi 1-2 szívok ami kvára nem sok.Nekem ezt is alig éri meg de még belefér és nem tervezek több 10 000-ket kiadni rá.


A kérdést is mindössze azért tettem fel mert barátaim elég sokat basztattak hogy rászokok stb. ezért kérdeztem hogy van-e olyan hogy nem tud ember rászokni.. Én sem azt érzem hogy fúú de kéne 1 cigi hanem mit csináljak éjszaka 10-11 órakor mikor ez az egész érzés elfog mit mond meg ? Kivel beszéljek mi ellen harcoljak? Nappal elvagyok elfoglal más de este nem tudok aludni még és rámjön ez.Ennyi az egész


Nem értem minek kell így elítélni az embereket álszentség nem más te is szennyezed a tested mint mindenki te sem veszed semmibe ezzel az elvvel mert hidd el az a napi 1 szál nem sokat ront rajta :) És nem az utcán dohányzom nem mások előtt hanem kint erkélyen éjszaka hogy senkit ne zavarjak ezzel.Persze így is rosszat teszek tudom de mindenki csinál rosszat hülyeség ilyen az élet egyszer élek és nem fogom megfosztani magam ilyen dolgoktól mert tapasztalat öröm vagy épp bánat.

2012. aug. 6. 23:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Nos hát. Akkor szép sorjában:



"Nem szerelem hanem halál.Tudod meghalt valakim és akkor jöttem rá hogy mi volt bennem vele kapcsolatban mikor meghalt."


Részvétem, ez valóban súlyos dolog.


"És igen van abban valami sőt sok minden amit írsz de csak hogy tudd ha kimész utcára és kimész és járkálsz 1 nap átlagosan annyi káros dolgot szívsz be a levegőböl a városban akárhol ahol kocsik járnak dohányoznak gyárak vannak stb. ami 4 száll ciginek felel meg.Tehát eleve megvan egy alap nyilván nem erős érzet benned a cigi hatását illetően.Ezért van az hogy kívánod azaz van ilyen hogy kívánod anélkül hogy nem is próbáltad. "



Ez baromi szar duma, már bocs. Attól senki nem kívánja a cigit, hogy sok káros anyag van a levegőben, akkor mindenki dohányozna. Ez valami dohányosok áltudományos hülyesége.



"Igen nem ez volt első volt egy korszak amikor fiatal voltam és követve mindenki mást "menőségből" kipróbáltam akkor még nem is tudtam hogy lekell tüdőzni csak szívtam és fújtam.Attól hogy valaki cigizik és ahogy írtad ezzel semmibe veszi a testét ami hülyeség mert teljesen EGÉSZSÉGESEN a mai világban LEHETETLEN élni sőt ha belegondolok nem csak mai világban de nincs semmi olyan mód amivel teljesen egészségesen tudnál élni mindig jut a szervezetedbe valami rossz valami szeny és a mai világba pláne.Hiába áltatod magad lényegében te is szennyezed magad mint mindenki. "


Nem áltatom magam, tudom, hogy a környezetet szennyezzük. Csak egyszerűen nem látom be, hogy az, hogy amúgy is egészségtelenül élek, miért adna okot arra, hogy akkor "hát ha megdöglünk, akkor már nagyon dögöljünk meg, úgyis mindegy!" - alapon még jobban károsítsam magam. Ez nem érv. Tudod mi jutott erről eszembe? Egy vicc:


-Jóska, mi történt az anyósoddal?

-Meghalt.

-Részvétem. Hogyan?

-Megvágta a kezét.

-És abba halt bele??

-Nem, de lelőttem, hogy ne szenvedjen.


Na, ez is nagyjából ilyen. Úgyis szennyezett a levegő, akkor tökmindegy, szennyezzük a tüdőnket még pluszba. Egyébként tipikus dohányos kifogás, látszik rajta, hogy kínjukban találták ki. Tulajdonképpen nincs is nagyon értelme a vitának, mert egy dohányos nem észből érvel, hanem az érzelmei miatt, aminek meg semmi értlme. Nem megfontolásból, elvekből dohányzik, hanem gyengeségből, érzelmi alapon, ezért nem jól átgondolt észérvei vannak, hanem idióta, kétségbeesett kifogásokat gyárt, hogy mindenképp, bármi áron tudjon védekezni, önigazolást tudjon adni magának. Abszurdabbnál abszurdabb kifogásokkal jön elő. Aki nem racionális alapon csinál valamit, azzal nincs értelme vitázni, mert az nem a nézeteit védi, hanem az érzéseit, azzal meg semmit nem lehet kezdeni.


"Az megint nem tudom miért probléma hogy kipróbálom."


NEKEM nem probléma, hogy TE kipróbálod. Mi közöm hozzád? Nem vagy a fiam, hogy megtiltsam, vagy a legjobb barátom, hogy a lelkedre beszéljek. A saját testeddel azt teszel, amit akarsz, ez engem nem is zavar addig, amíg nem az én légterembe fújd a füstöt:D


"Az ember kíváncsi... Jó most nem azt mondom hogy mindenki biztos drogozott meg hasonló de a cigi szerintem még belefér. "


Persze, én sem azt mondom, hogy tabuként kezeljük, egyszer kipróbálhatja, aki akarja. Csak rá ne szokjon. Ez az én véleményem. Bár én egyébként azt tartom, hogy kipróbálni is hülyeség. Nekem életemben egyszer volt a számban, amikor egy haverom a szülinapján kikönyörögte, hogy a nagy antidohányos is szívjon egyszer egy slukkot. Tudom, milyen, épp elégszer pöfékeltek már mellettem. Semmit nem változott a véleményem, semmi értelmét nem látom.


"Nekem most jobb így nem tudom mit kéne tennem nem tudom mire gondolsz hogy megkéne beszélnem tennem érte harcolni .. "


Arra gondolok, hogy nem tüneti kezelést kéne nyújtanod magadnak, nem a cigi nyújtotta rövidtávú, egészségtelen élvezetet, hanem úrrá lenni a gondjaidon. Lelkierőre szükség van, azt a cigi nem pótolja. Ha ezzel együtt te úgy döntesz, hogy cigizel, akkor cigizz, de ne valami helyett, hanem csak pluszként. A harcolás alatt azt értem, hogy küzdeni kell a nehézségek ellen, elvégre az élet erről szól. A megbeszélést úgy értettem, hogy ha lelki gondjaid vannak, akkor érdemes valami szakemberhez vagy egy jó baráthoz fordulni, beszélgetni, elmélyedni az önismeretben. Nem a cigi fogja megoldani a gondokat.



Nem tervezem rászokni lehet már rászoktam de még mindig tartok mellette hogy nem és ahogy elkezdődik a suli leteszem már akár a pénz miatt is ahogy írtad nem nekem nem éri meg de kibírom azt a 3-4 dobozt egy nyárra ugyanis ahogy írtam napi 1-2 szívok ami kvára nem sok.Nekem ezt is alig éri meg de még belefér és nem tervezek több 10 000-ket kiadni rá.


"A kérdést is mindössze azért tettem fel mert barátaim elég sokat basztattak hogy rászokok stb. ezért kérdeztem hogy van-e olyan hogy nem tud ember rászokni.. Én sem azt érzem hogy fúú de kéne 1 cigi hanem mit csináljak éjszaka 10-11 órakor mikor ez az egész érzés elfog mit mond meg ? Kivel beszéljek mi ellen harcoljak? Nappal elvagyok elfoglal más de este nem tudok aludni még és rámjön ez.Ennyi az egész "


Az, hogy este enélkül nem tudsz aludni, már tünet. Már (valahol) függő vagy. Nem este tizenegykor kell megbeszélni dolgokat, hanem nappal kell gondolkodnod, hogy mi is a gond az életedben, mi az, amire a cigi ad rövidtávú enyhülést és azt kell valahogy egy hozzáértővel megbeszélni. Megoldást keresni.


"Nem értem minek kell így elítélni az embereket álszentség nem más te is szennyezed a tested mint mindenki te sem veszed semmibe ezzel az elvvel mert hidd el az a napi 1 szál nem sokat ront rajta :)"


Én nem vagyok álszent. Amit tudok, megteszek az egészségemért. Engem nem etet meg senki ilyen mondvacsinált ellenérvekkel, hogy "úgyis beszívsz ennyi káros anyagot a levegőből, akkor nem mindegy?". Nem, nem mindegy. Ha szar a helyzet, akkor pláne nem vagyok hülye, hogy még szarabbá tegyem. Tudod ha valami baj van az életben, akkor nem lefele kell menni, még nagyobb bajt okozva, hanem igyekezni kell kilábalni belőle.


Egyébként azt próbálom elmagyarázni, hogy nem magát a cigizést ítélem el. Van egy barátom, aki divatból csinálja, mert eldöntötte, hogy kell az imidzséhez, mert szerinte férfias. Ez, bár nem értek vele egyet, számomra még így is rendben van. Van egy elve, elhatározta, oké. De az tök más, amikor valaki azért próbálja ki, szokik rá, mert mások is azt csinálják, nem akar kilógni a sorból. Engem ez a gondolkodásmód akaszt ki, nem (csak) maga a cigizés. Azért elkezdeni, mert félek, hogy mit szólnak mások. Ki nem szarja le? Ez lelki gyengeség, aki ez alapján elkezd valami hülyeséget, azt ilyen lelki zsarolással akármire rá lehet majd venni az életben, megy a tömeg után, csinálja azt, amit mindenki más, bármekkora hülyeség is, csak hogy ne lógjon ki. Én ennél többre tartottam magam mindig is.


"És nem az utcán dohányzom nem mások előtt hanem kint erkélyen éjszaka hogy senkit ne zavarjak ezzel."



Ezt viszont becsülöm, tartsd meg ezt a jó szokást!:D


20/F

2012. aug. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Katy123789 válasza:
Kicsit régi kérdés, de ez a téma engem is érdekel. Én régen elhatároztam, hogy sose fogok rászokni a cigire, fűre, drogokra, de kipróbálom őket. Kb. 4 éve cigizek úgy, hogy mondjuk ha valaki megkinál, esetleg ha buli van, vagy csak simán eszembe jut, hogy áh most elszivnék egy cigit, illetve a barátommal szoktam, mert ő tényleg mindennap cigizik, napi egy dobozzal, és ha vele vagyok, mindig megkinál, ilyenkor elszoktam fogadni kb. 60%-ban. De egyedül sosem cigiztem, eszembe se jut.. pedig általában 1-2 szál mindig van nálam, de buliba előfordul, hogy 2 dobozzal (egy éjjel!) elszivok. Van hogy 2 héten át majdnem mindennap cigizek, (napi 1 v 2 szál), de van hogy hónapokig egyet sem, de volt, hogy fél évig egyáltalán nem cigiztem.. Szeretem, de rászokni sosem tudnék. Ami azt illeti sokan mondják, hogy ha füvezel, rászoksz. Ezt is több mint 1 éve művelem, hogy néha tekerünk egy füves cigit, erre sem szoktam rá. Durvább drogokat is próbáltam, azokra sem szoktam rá, pedig mondják, hogy 2-3 próba után 60%, hogy rászoksz. Én egyetértek azzal, hogy akarat kérdése. Bár nekem nem kell hozzá az akaratom se, mert eszembe se jut, hogy valamelyikhez nyúljak egyedül. Csak társasággal.
2015. máj. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!