Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 3 év dohányzástól lehet...

3 év dohányzástól lehet COPD-t kapni? (18/l)

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 02:18
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Most ha azt írom, hogy nem akkor megnyugszol? A cigitől halálos betegségeket lehet kapni. :D Cigizz csak.
2012. aug. 28. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Ezt így kijelenteni lehetetlen. Attól függ, hogy milyen cigi, milyen a szervezeted stb. Tüdőszűrésen asszem megmondják, hogy van-e.
2012. aug. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha érzékeny a tüdőd, akkor lehet, legalább is a kezdeti tüneteit produkálhatod. Tüdőszűrésen pedig nem tudják megállapítani, hogy COPD-s vagy-e. Ezt légzésfunkciós vizsgálattal és vérgáz méréssel lehet diagnosztizálni.
2012. aug. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen, valamennyire megnyugszok, ha azt mondod h nem. már nem cigizek de a köhögés nem múlt el. és olvastam erről a betegségről, de azt is írták h 40 év fölött jellemző. köszi az eddigi válaszokat
2012. aug. 28. 13:59
 5/9 A kérdező kommentje:
ja és ha egy hete cigiztem utoljára, akkor lehet, h csak amiatt köhögök meg veszem nehezebben a levegőt?
2012. aug. 28. 14:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni, akkor a köhögésedre már azt lehet mondani, hogy az már a COPD kezdeti tünete. Mindemellett, ha már abbahagytad a dohányzást, akkor nem valószínű, hogy ne tudnál teljes mértékben rendbe jönni. Különösen ha esetleg még rászánnád valami olyan sportra, ami növeli a tüdő kapacitásodat.


A COPD azért olyan alattomos betegség, mert kezdeti stádiumban nagyon enyhe és szinte észrevehetetlen tüneteket produkál csak. ( ilyen pl. a kisebb-nagyobb mértékű köhögés, gyakori hörghurut, fizikai megterhelés hatásra fellépő fulladás)

2012. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát az a baj, ha a kezdeti tünete akkor biztos, hogy nem lehet teljes mértékben felépülni belőle:(. de például fulladás soha nem szokott előfordulni csak ez a köhögés..
2012. aug. 28. 18:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet.Én is abba haltam bele.
2012. aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:)
2012. aug. 29. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!