Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 16 éves vagyok immár 3éve...

16 éves vagyok immár 3éve dohányzom. ötletek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
már vagy 2 hónapja azzal ,hogy erőlködök a leszokással kipróbáltam már az elektroos cigitől kezdve a nikotinos rágon át a tablettáig mindent de az haszontalan drága és kukába való dolgok voltak. ugyanakkor egy napra se tudtam abba hagyni a dohányzást még annak ellenére se hogy a pénzemet odadtam apunak ,hogy ne adja vissza amig le nem szokok ennek ellenére is sikerült mindig cigihez jutnom:S.már nagyon elegem van belőle úgy érzem magam mint egy úszó aki szeret úszni most még is egy rakás fosba uszkál amiből nem tud kimászni a sűrűsége miatt.ötletek?(kérem az olyan válaszokat hogy minek kellet rászokni mellőzétek)
2009. júl. 27. 19:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%

találj más hülyeséget...

az első 7 nap nehéz utána már könnyű

2009. júl. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

elmész te a pi.be első hozzászóló :D

nekem az első napok voltak nagyon könnyűek, és mikor kezd kiürülni a szervezetből a nikotin, meg jönnek a stresszhelyzetek akkor van a visszaszokás.

Anyum 18 év leszokás után azt mondta, soha nem telet el úgy nap, hogy ne érezte volna, milyen jó lenne rágyújtani. De nem szokott vissza. Önfegyelem, én azt mondom mindenre :)

2009. júl. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
100%
Az a baj, hogy ez is ugyanolyan elhatározás és akarat kérdése, mint a fogyókúra. Több ismerősömtől is azt hallottam akik leszoktak a cigiről, hogy semmiféle "segédeszközt" nem használtak, csak egyszerűen nem gyújtottak rá többet. Kivéve talán egy kedves ismerősömet, bár ő sem használt semmi tapaszt, meg rágógumit, viszont a leszokás után pár hónapig fogpiszkálót rágcsált, naponta 1-2 dobozzal, de aztán nemsokára ez is abbamaradt.
2009. júl. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

engem igen sok dolog motivál a leszokásra pl:

-pénz

-állóképességem visszanyerése

-szaglásom is újra jó lesz.

-semmi zsír nincs rajtam

ez a 4 dolog ami belőlem eltünt apu azt mondta ezek a cigi miatt vesztek el és igaza lehet.de a fogpiszkáló rágás hejett nincs más megoldás?:D nem szivesen tenném tönkre a számat így is tiszta seb belül a sok csipsz miatt a fogpiszkáló rátenne:Samköszi a válaszokat.

2009. júl. 27. 19:27
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudok mást mondani erre, csak azt hogy tényleg elhatározás és erős akarat kérdése. Az hogy amikor kisértésbe esnél, ott kell erősnek lenni.
2009. júl. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
A zsír az más, ugyanis a cigizés serkenti az anyagcserét és a leszokás mindig testsúly növekedéssel jár. Egyébként én is dohányos vagyok, eddig nem sikerült leszokni, csak csökkenteni a napi adagot.
2009. júl. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is csak azt tudom mondani, hogy akaraterő kérdése. Én 10 év után tettem le egy cigi közepén úgy, hogy még a fél doboz tele volt. Csak egyszerűen fogtam és elnyomtam az éppen szívott cigit és azóta nem gyújtottam rá. illetve 2 hónappal később kirugtak, szal befejeztem a dobozt egy ültő helyemben, majd újabb két hónap múlva egy barátnőm megkínált és elfogadtam, de nem tudtam végig szívni, mert iszonyatosan kaparta a torkomat, szinte égette és nagyon fájt. Ennek már több mint 5 éve és azóta nem gyújtottam rá.


Ettől függetlenűl megerősítem az egyik előttem hozzászólot, aki azt írta az anyukájának nem telt egy napja se, hogy ne kivánta volna meg. Én is így vagyok vele, bár azért nekem nem naponta jut eszembe, hoyg de jó lenne rágyújtani. Ennél ritkábban, de mégsem teszem. Egyrészt, mert büszke vagyok a kitartásomra és nem szeretném tönkre vágni, másrészt mert az a fájdalmas érzés bennem van és inkább nem vagyok rá kíváncsi.

2009. júl. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
ez egyénfüggő, van akinél műkdödik, van akinél meg olyan heves elvonási tüneteket vált ki mint a huzat ...
2009. júl. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudlak megszólítani, mert nem tudom fiú, vagy kislány vagy-e? De mindegy is. Erőt szeretnék neked adni, hiszen látom, tényleg abba akarod hagyni a dohányzást. Az én történetem: 35 évig dohányoztam. Nem is nagyon, max 10 szál volt a legtöbb naponta. De ezt rosszkor, a lehető legrosszabbkor, este, otthon. Aztán elkezdtem köhögni. Előtte halt meg szegény Déri János tüdőrákban és feltettem magamnak a kérdést: tényleg ezt akarom? Tényleg a magam hóhéra akarok lenni? És megjött a válasz, valahonnan az égből: NEM! Volt 8 szál még a kék-fehér Multifilteres dobozban. Fogtam és ezt mondtam /neki/, de szó szerint: "Te nyavalyás cigaretta! Tönkre akarsz tenni? Ezt pedig nem engedem! Nem fogsz rajtam uralkodni, mert erősebb vagyok nálad!" Attól a naptól egyetlen szálat sem szívtam. Sőt: a maradékot az éjjeli szekrényemre tettem és farkaszemet néztem vele heteken át. Végül kb. fél év mulva odaadtam valakinek. A köhögésem nem szünt. Orvoshoz mentem, de nem foglalkoztak velem komolyan. A tüdőgondozóban sem. Egyszer kaptam nagy utánjárásra egy 10 kezelésből álló fizikótherápiai kezelést. /a váladékot próbálták felszedni a hörgőkből/. Aztán évek múltán elkerültem egy másik városba és újra férjhez mentem. Nem is sejtettem, hogy nagy a baj. Itt kimutatták, hogy középsúlyos COPD-s vagyok /nézd meg a Vikipédiában/, vagyis halálra vagyok ítélve. Ha ezt tudom, nem is mertem volna férjhez menni. Kaptam gyógyszert /hörgőtágító/, amitől a tüdőm majd szétrobbant. Eldobtam. És az isteni segítség megtalált. Férjem jóvoltából hozzájutottam egy olyan géphez, amin naponta eltöltök fél órát /itthon persze!/ és nem tud semmi lerakódni. Csodák-csodája, nem köhögök, nem kell gyógyszer, nincs már légszomjam, hegyre-völgyre vidáman felmegyek minden pihenő nélkül. Azelőtt még akkor is köhögési rohamot kaptam, ha az ágyban egyik oldalamról a másikra fordultam. Csodálatosan érzem magam, orvoshoz nem járok és a gyógyíthatatlannak mondott betegség szépen gyógyul. Legalábbis én ezt érzem. Tehát: légy erős, CSAK RAJTAD MÚLIK!!! Őszinte szívből kívánon Neked, hogy sikerüljön!
2009. júl. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
sajnálom előző válaszoló ez igen szomoú=((am fiú vagyok) és az írásodból itélve te nő vagy.de mint tudjuk a nők akaratereje sokkal nagyobb.egyik válaszoló emlitette ,hogy lettete a cigit neki meg gratulálok :)
2009. júl. 27. 19:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!