Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A gyengébb cigik kevésbé...

A gyengébb cigik kevésbé károsak, mint az erősebbek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 2. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ugyanolyan kérosak
2012. szept. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

nem

a 'gyenge cigi' csak marketingfogás

2012. szept. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor miért lehet, hogy az "erősebb cigitől" (pl. piros Bond) hosszabb távon fáj a szívem és a tüdőm, míg a "gyengébb cigitől" (pl. világoskék Bond) egyáltalán nem.
2012. szept. 2. 16:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nem
2012. szept. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Az erősnek nagyobb a nikotin tartalma, az húzza össze az ereket(fájhat a szíved tőle)

Kátrány, meg a többi trutyi azonos, de annak hosszabb idő kell, hogy megérezd a hatását.

Szerintem egyiket se szívd, megmarad a pénzed és egészségesebb leszel.

2012. szept. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat olvastam,hogy a gyengébbek még károsabbak is,mert apróbbak a szervezetedbe kerülő káros anyagok(jobban meg vannak szűrve),és így vmiért károsabb.
2012. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem annyira a dohány minősége az ami káros hanem a kátrány amit beszívsz, a füst ami lerakódik a hörgőbe és a tüdő hólyagocskáiba.


Inkább ne cigarettáz nem éri meg, mert erős függőséggel jár és még több forintba!

2012. szept. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
A gyengébb cigikben kevesebb a kátrány. De szerintem nem releváns, hogy milyet szívsz..
2012. szept. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, egyszer végeztek egy kisérletet alacsonyabb és magasabb nikotin-tartalmú cigarettákkal. Ennek során kiderült, hogy a bevitt nikotin mennyisége számit, ergo: az alacsonyabb nikotin-tartalmú cigiből ugyanaz az alany ugyanannyi idő alatt többet szivott el. Ezzel viszont nem csak a nikotin, hanem a károsodásokat java részt okozó égéstermékek bevitelét is megtöbbszörözte, tehát a "light" cigaretta végül is ártalmasabb, mint a normál.Nagyon jól irta valaki, hogy nem a nikotin a leg veszedelmesebb, hanem a különféle égéstermékek - pl. benzol és vegyületei - ,amelyek rákkeltőek. Ráadásul a kátrány lecsapódik az arveolusokban, csökken a légző felület, erre a tüdő a következő - addig zárt - hólyagocska megnyitásával reagál. Mármost, ezekből, ha jól tudom, összesen 3 van...
2012. szept. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!