Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Akik leszoktak a cigiről,...

Akik leszoktak a cigiről, hogy csinálták? Mi a "legegyszerűbb" megoldása ennek?

Figyelt kérdés
Nagyon le akarom tenni,de amikor nem cigizek, egy idő múlva, feszült ingerlékeny leszek..és rágyújtok..Úgy érdemes hogy teljesen letenni, vagy fokozatosan egyre kevesebbet?Mellesleg rettegek a súlygyarapodástól..Hogyan lehetne kiküszöbölni?Nagyon köszönöm előre is a normális válaszokat.24 L
2012. szept. 3. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nah figyelj, én úgy tettem le, hogy elszívtam az utolsó dobozzal és nem vettem többet. Úgy időzítettem hogy este fogyjon el. Ingerlékenység egy hét után lecsillapodik. Az első 2-3 nap a necces. Meg kell állni hogy ne ugorj be az első boltba venni. Ha cigizhetnéked támad igyál vizet. Hü.yén hangzik tudom, de pótcselekvésnek jobb mint enni. Ami fontos kösd le magad valamivel. Ha már a cigi jár az eszedbe kezdj valami mást ami leköt. 1-2hétig ez van, aztán jobb lesz. 1-2 hónap és már csak ritkán jut eszedbe. Én napi 2 doboz piros multit szívtam 5 évig. Másfél éve hagytam abba. Csak akarat kérdése.
2012. szept. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én még csak két hete szoktam le és nagyon féltem, h nehéz lesz. Hat évig cigiztem kb. 12-15 szálat egy nap. Én úgy kezdtem h kitűztem egy napot, amikor nem gyújtok rá többet. Ùgy csináltam, hogy este szìvtam el az utolsót, hogy legyen egy éjszaka előnyöm... A kitűzött nap előtt mondogattam magamnak, hogy miben lesz jobb, pl nem kell alkalmat keresni baráti összejöveteleken, hogy hol és hogy tudok rágyújtani. Vagy ha télen teaházba megyünk, akkor ki kell szenvednem magam a hidegbe...stb, tehát nem olyanokat, hogy több pénzem lesz, stb, hanem ami nekem lesz jobb, személyreszabottan. Elolvastam még Allen Carr könyvét is, és mire megjött a várva várt nap (komolyan már alig vártam), leraktam. Az első három nap volt rosszabb, de én azt hittem sokkal rosszabb lesz, megnyugodtam, hogy szinte élvezem az életet nélküle.... Hogy már nem vagyok rabszolga....Sok sikert, ha valami van nyugodtan ìrj privibe, segìtek szìvesen, mesélek még, milyen érzés, bár mindenkinek más...
2012. szept. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én áttértem az e-cigire, előbb-utóbb ezt is leteszem, de most ez jó, mert lekötöm a kezemet..én is a hízástól félek a legjobban.

Nem ugyanaz,mint dohányozni, és sokaknak nem is válik be..Az előttem szólóknak van amúgy igaza, el kell határozni és megcsinálni. Elhízni sem fogsz, csak legyen akaraterőd!

Sok sikert!!

2012. szept. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok, még annyit hozzátennék, hogy ne félj az elhízástól, azért van súlygyarapodás, mert a nikotin gyorsítja az anyagcserét. Ha nincs nikotin ez lelassúl, viszont a sport, főleg a futás, szintén gyorsítja...Szóval nikotin helyett futás :) Futás után amúgy sem kívánja a szervezet a cigit :)
2012. szept. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát nem akarok okoskodni, én több mint 10 évig szívtam napi egy v. másfél dobozzal. Ez alatt egyszer sikerült 3 hónapra lerakni, csak úgy.

Viszont simán rágyújtottam 3 hónap után. Igazából én nem csak cigiztem, hanem a dohányzás többi módját is űztem, mindegyiknek megvan a feelingje. :)

Most 3 hete hogy elhatároztam hogy leteszem a cigit, mert csak. Elhatároztam hogy nem szívom tovább és kész. Ez nem jött be mert elég hamar ingerült lettem, ezt viszont a munkám miatt nem engedhettem meg magamnak. Tehát 5 doboz cigivel kihúztam 2 hetet, tehát csökkentettem az adagot illetve a cselekvést is. Már pár napja nem szívom, valamivel könnyebb így, de hatalmas önerő kell. Én pl mozgok helyette, illetve eszek/iszok. Ha rámjön 10 fekvő vagy helybefutás , húzóckodás.... Egyébként beszéltem nagy bagósokkal akik már évek óta nem szívják és idáig mindenki azt mondta hogy ők nem szoktak le igazán, csak szüneteltetnek. :)

2012. szept. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Az viszont biztos hogy az utolsó cigit este kényelmesen, kiélvezve nyugodtan szívd el. Napközbe nem lehet abbahagyni, és ha reggel szívsz akkor az a nap már "halálra van ítélve"...

Tehát a levezetés alatt én sem szívtam reggel egyből mint régebben hanem csak egy két óra múlva....

2012. szept. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

húú.hát köszönöm szépen a válaszokat, segítségeket, minden tanácsot igyekszem megfogadni.

Allen Carr hangoskönyvét hallgattam ma félig meg utána rendesen rossz íze volt a ciginek, nem is kívántam..csak utána sajnos felidegesítettek, és megint rágyújtottam..:(

holnap meghallgatom a másik felét is..meg iszok ha cigizhetnékem van és futni is fogok, legalábbis szobabicajozni tuti.aztán remélem elfelejtem végre még azt is hogy valaha cigiztem:) köszönöm mindenkinek.

2012. szept. 4. 21:14
 8/12 A kérdező kommentje:
Na elektromos cigi..az van nekem is:) sz*rt nem ér...mivel azt bent is szívhattam a lakásba..folyton a számba volt..semmi haszna..szerencsére elromlott:):D
2012. szept. 4. 21:16
 9/12 anonim ***** válasza:
ne félig hallgasd meg a könyvet, hanem teljesen. én is azzal hagytam abba, hónapok óta nem cigizek, nem is gondolok rá :D nem kell ahhoz semmi, csak egy kis elszántság, de azt megmajd megadja a könyv
2012. szept. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

meg akartam én egy huzamba hallgatni de nem gondoltam én hogy ilyen hosszú...aztán mennem kellett konyhába főzni stb, annyira nem hangosíthattam fel hogy kihallatsszon a konyhába kicsit messze van egymástól....szép is lett volna mit mondtak volna a szomszédok xD

Holnap felkelek, akkor feltétlenül meghallgatom..lehet elejétől a végéig..csak az zavar picit hogy sok a mellébeszélés benne:S

2012. szept. 4. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!