Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy érzik magukat azok, akik...

Hogy érzik magukat azok, akik leszoktak a cigarettáról?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy hány éves korotokban szoktatok rá, mennyi ideig cigiztetek, és mi oknál fogva szoktatok le? Mennyire volt nehéz letenni a cigit, mi motivált a leszokás közben? Milyen nehéz volt megállni a kísértést, hogy ne gyújtsatok rá? Gondolok itt a dohányos barátokra, valamint arra, hogy dohányáruhoz nagyon egyszerű hozzájutni, csak bemész a boltba, és megveszed.
2011. okt. 9. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

14 éves korom óta dohányzok (holnap lesz 2 hete h nem gyújtottam rá), azóta 1 évre sikerült letennem, barátnő miatt, de persze utána visszaszoktam.... azóta cigizek, de most 2 hete elhatároztam magam hogy leszokok, mert már nem esett jól egyáltalán csak nagyon ritkán és ezért egy jó beb@szás után hajnal 5kor elhatároztam hogy az lesz az utolsó cigim amit épp szívtam... és eddig így is van.

Most az motivál a leszokásban, hogy remélhetőleg nem lesz semmi komoly problémám a jövőben ha abbahagyom most.

Am annyira most nem szar. Az első pár napban kegyetlen volt, de most már elviselhetőbb, persze még most is kívánom, de kibírom. Barátaim nem dohányoznak így ez nem jelent kísértést szerencsére, de barátnőm viszont dohányzik, és ez elég zavaró...(Ő 1 hétig bírta... :/ )


19/F

2011. okt. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sokkkal jobb, tedd meg te is!
2011. okt. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

9 évig dohányoztam, napi két dobozzal, hol pirosat, hol kéket


a leszokás? gyomorfekély miatt, és rájöttem, hogy marhára nem hiányzik, s csak a kiemelkedően stresszes napokon gyújtanék rá, de akkor is elnyomom magamban a vágyat, mert egy szál cigi úgysem oldja meg a problémámat


szinte az összes munkatársam dohányzik, a baráti társaságom is, de meg sem fordul a fejemben, hogy rágyújtsak


26/N

2011. okt. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

17 éves voltam nagyjából amikor rászoktam először ugye a haverok miatt, később már sajnos függőségből. 8 évig dohányoztam, napi doboz szinten, utolsó egy-két évben csak olyan fél doboz körül ment el.

8 év után meglehetősen nehéz volt, a mindennapi élethez hozzátartozott. Az motivált, hogy nem szeretnék 50 évesen tüdőrákban meghalni, szeretnék egészséges lenni, és jobban tudjak sportolni, több pénzem maradjon.

A kísértés is nagy volt, a leszokás közben iszonyúan, pont a házunk előtt van egy trafik, mindig le akartam menni egy doboz cigiért, aztán valahogy nehezen megpróbáltam elterelni a figyelmem. Három hát után viszonylag könnyebb volt, persze idézőjelesen könnyebb. A barátaimmal először nem is akartam nagyon dohányzó helyekre járni, tudtam hogy elbuknék a leszokásban. Mindig kértem, hogy menjenek arrébb, a közvetlen környezetemben ne gyújtsanak rá, ők ezt tiszteletben is tarották. Másfél hónap volt az igazi próba, utána annyira nem is kívántam, bár nehéz volt, de megérte. Sokkal jobban érzem magam, mindig több pénzem marad, napi 5-600 forinttal több, és ugye sok kicsi sokra megy:) 27/F

2011. okt. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sine.lacrimna ***** válasza:
sokkal jobban!
2011. okt. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én 14 éves koromba szoktam rá és majdnem 1 éve cigizek de két hete már nem szívok elhatároztam hogy most már soha többet nem fogok cigizni mer tömkre teszem magam és még nem oylan rég cigizek tehát érdemes volt leszoknom

amúgy a barátok miatt szoktam rá még most is szidnak hogy leszoktam de nem nagyon érdekel hogy mit mondanak

Elég nehéz kibírni most is nagyon kívánom

2011. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Ez nagyon megtetszett, engedjétek meg, hogy kiemeljem:

"stresszes napokon gyújtanék rá, de akkor is elnyomom magamban a vágyat, mert egy szál cigi úgysem oldja meg a problémámat"

2011. okt. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 30 évig dohányoztam, most hagytam abba 2 és fél hónapja egy bizonyos Champix nevű gyógyszer segítségével. Drága, de megéri.
2011. okt. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

14 éses koromban kezdtem, 11 évig dohányoztam. Napi 15-20 szál töltött, bivalyerős cigarettát szívtam el, de buliban, ital mellé volt hogy elment mégegyszer ennyi. 25 évesen letettem, mert megismertem Páromat (együtt tettük le voltaképpen).

Irózatosan nehéz volt, folyton azon járt az eszem, és nem is tudtam letenni csak úgy. Akaraterőm van, nem ezzel volt gond. Ha ennyi évig csinálod, beépül a mindennapjaidba, a reggeli kávé mellé, ha várod a buszt, ha kész egy hosszú és nehezebb feladat, alkohol mellé...

Kb egy hónap, mire nem jut eszedbe olyan gyakran.

Most nyáron volt egy éve, hogy leszoktam, és nagyon megérte. Jobban érzem az illatokat, az ételek ízét. Természetesen sokkal jobb kondiban vagyok, rendesen kapok levegőt. Izmosodnom is sikerült (korábban szörnyen vékony voltam), és persze rengeteg pénzt spórolok meg.

Ja, és a sok egészségkárosító hatásának sem teszem ki magam. Nem fizetek méregért.... van elég más (szmog, E-adalékok, sugárzás, stb) ami így is gyilkol bennünket...

2011. okt. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!