Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit tehetnék a nagymamával és...

Mit tehetnék a nagymamával és az anyukával, ha kilenc éves dédunokám az ő dohányzásuk miatt lett beteg?

Figyelt kérdés
A nappalijukban füstölnek mind a ketten, a kicsi pedig kénytelen passzív dohányosként elszenvedni. Nálam nyaral. Egész éjjel figyeltem, mivel éjfél tájban háromszor is köhögő rohamot kapott. Eddig azt mondták, a kicsi meg van fázva. Én viszont tudom és érzem, nagy a baj a kicsi tüdejével. A szülők elváltak, az apa nem dohányzik. A gyermek az édesanyjával és a nagymamájával nevelkedik. A napokban el szeretném vinni légzésfunkciós vizsgálatra, de félek a drámai eredménytől. Istenem! Mit tehetnék? Nagyon szeretem és féltem őt és szeretném, ha megérné a felnőtt kort. Orvos válasza is érdekelne, de mindenkié, aki segíteni tud!
2009. aug. 1. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Lehet hogy tenyleg meg van fäzva vagy hörgö gyulladäsa van.Az is lehet hogy gyerekkori asztmäja van.
2009. aug. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Biztos, hogy nincs megfázva. Úgy köhög, mint akinek a hörgőcskéi súlyosan károsodtak!!!
2009. aug. 1. 22:43
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem akarom én a dohányos felet védeni, de nagyon sokan nőttünk fel erős dohányfüstben. Én magam nem dohányzom és nem tartom helyesnek, ha gyermek közelében fújják a füstöt. Ha van hajlam asztmára akkor füstös környezetben könnyebben alakul ki. Néhány gyermekbetegség is okoz ám éjszaka jelentkező erős, már-már csillapíthatatlak köhögő rohamot. A lecsorgó váladék, gyulladt torok, mandula, esetleg hörghurut nagyon kínzó köhögéssel járhat. Mennyi ideje köhög? Allergiás? Allergia is okoz köhögést. Az anyuka tud a vizsgálatról ahova vinnéd a kicsit? A légzésfunkció vizsgákat önmagában amúgy sem alkalmas dignózis felállítására. Adtak gyógyszert a gyereknek? Inkább a közeli gyerekorvoshoz érdemes elvinni, hogy hallgasson rá a tüdejére, s ha nincs gyógyszere ír neki s esetleg javasol további vizsgálatokat. Köhögés miatt nem érdemes egyből légzésfunkció vizsgálatra rohanni. Főleg nem a szülő hátamögött. Nem lehet, hogy kicsit eltúlzott az aggodalmad?
2009. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
22:47 vagyok, lenne még néhány kérdésem. Van láza a kicsinek? Csak éjszaka, vagy nappal is köhög? Nappal élénk a gyerek? Köhög fel váladékot, vagy szárazon köhög? Mélyről köhög szárazon? Esetleg nem hajlamos kruppra? Milyen a súlyos hörgőkárosodott gyermek köhögése?
2009. aug. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is bekéne vonni az anyját, mert nagyon megharagudhat, ha a háta mögött lesz megvizsgálva a gyerek.

Én remélem nincs baj. Én szerencsére egy nem dohányzó családban nőttem fel, de nagyon sok ismerősömnek dohányoztak a szülei és semmi komolyabb bajuk nem volt.

Viszont én meg erősen asztmás voltam és a fél gyerekkoromat kórházban töltöttem. Szóval nem feltétlenűl a szülő dohányzása állhat a háttérben.

Próbálj meg beszélni az anyukával (úristen! Egy dédit tegeztem le, elnézést!) és közösen kitalálni valamit. Mindenki aggódik a gyerekkéért, biztos lehet rá hatni, hogy vigye el kivizsgálásra.

2009. aug. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bátran tegezzetek, nem számít sőt: örülök neki. Nem vagyok még öreg, csak dédnagymama. Visszatérve a témához: A kicsi apja az unokám, de helyesnek tartom, hogy /az általam is szeretett/ az édesanyja neveli. Okosan és jól, csak hát a dohányzás! A gyerek NINCS megfázva, NEM fáj a torka, NEM asztmás. Sajnos van a családban COPD-s és ismerem a köhögését. Ezért féltem. A COPD egy visszafordíthatatlan, súlyos betegség, végkifejlete a halál! De miért ne vihetném el egy légzésfunkciós vizsgálatra? Hiszen én csak jót akarok neki. Így talán sikerülne meggyőzni az édesanyját és a nagyanyját, hogy azonnal hagyják abba a lakásban a dohányzást. Egyébként ha a kicsit beteggé teszik, az unokám biztos nem hagyná náluk. A gyereknek joga van az egészséges élethez bárki neveli is!
2009. aug. 2. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!