Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha valaki nagyon sok próbálkoz...

Ha valaki nagyon sok próbálkozás ellenére sem képes lemondani a cigarettáról, de érzi, hogy az egészségének nem tesz jót, akkor létezik valami, amivel az egészségkárosító hatásait ki lehet védeni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Van elektromos cigaretta, nem olcsóbb, mintha rendeset szívnál, és úgy tudom van olyan cigi is, amit nem dohányból csináltak, és nincs benne nikotin, de mivel ég, az is elég káros. Gondolj bele, hogy a véletlen hozzáérsz a cigihez, az éget, és ezt mi letüdőzzük. Valamint nem tudom láttál-e már sok csikket vízben ázni...milyen borzalmas lötty lesz belőle, ami szintén a tüdőben landol. Gondolj ezekre
2009. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lándzsás útifű szirup.

Fellazítja a lerakódott cuccot a torokban.Nem állandóan kell használni,elég,ha egy évben egyszer-kétszer elszopogatsz egy kis üveggel.Gyógyszertárban kapható,finom édes íze van,és megfázáskor,torokfájáskor is nagyon jó.Én ezzel lazítom fel a trutyit.

2009. aug. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hello! Én 14 éves koromtól 23 éves koromig cigiztem. A végén már a vizsgák miatt napi 2 dobozzal is. Most már lassan 3 hónapja nem dohányzom, de a mai napig álmodom azt hogy bagózok.Imádtam cigizni. Többször is próbálkoztam a leszokással, de Nekem amiatt megéri leszokni hogy a gyerekeim ne betegséggel szülessenek. Főleg emiatt tartok ki most is, nem azért mert drága a bagó :S

- Mindenesetre ha dohányzol az kalciumot von el a szervezetedtől, ezért fogyassz kalciumot, vagy direkt dohányosoknak való vitamint.

- Fokozottan igyekezz figyelni a szájhigiéniádra és a bagót ne kombináld a sok savas, fűszeres étellel.

- Igyekezz testmozgást végezni, hogy a tested ellenállóbb legyen a cigi gyengítő hatásával szemben. Heti 3 alkalommal egy kis szobabicikli meg is teszi :)

-Úgy tudom étkezés után a legkárosabb ( és a legvonzóbb ) a dohányzás, úgyhogy érdemes várni egy kicsit mielőtt kaja után rágyújtasz. Szép napot :)

2009. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nikotinos rágó..Gyomornak mondjuk nem tesz jót de talán közelebb visz a végleges leszokáshoz..

És kerülni kell a dohányos társaságot..

2009. aug. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Igazából édesanyámról van szó,aki több mint 40 éve dohányzik,és az elmúlt 1 évben körülbelül 6-7 alkalommal próbált leszokni,de sajnos 6 hónapnál tovább,nem sikerült cigaretta nélkül meglennie.Ezért lenne,nagyon fontos,hogy legyen valami alternatíva,ami a dohányzás káros hatásait kivédi vagy csökkenti.
2009. aug. 7. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!