Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 7 hónapja nem dohányzom. Mi...

7 hónapja nem dohányzom. Mi történne, ha?

Figyelt kérdés

3 év dohányzás után már 7 hónapja nem szívom. Viszont van 2 hetente 2 olyan nap, ami rettentő unalmas. Arra gondoltam, hogy erre a két napra kivételt tennék mindig, és vennék 1 dobozzal, elszívnék párat. Természetesen ugy, hogy senkinek nem szólnék róla, mivel nem akarom hogy utána kínálgassanak, vagy oltsanak esetleg hogy rágyujtottam. Mit okozna ez? Ujra függő lennék? Nagyon gondolkozok rajta, mert belémjött a kiváncsiság, milyen lenne, ha..Ugyanakkor nem akarok visszaszokni, és fogalmam sincs mi lenne a helyes. Az tény, hogy én szerintem nagyon erős az önkontrollom, akaraterőm, egyedül csak attól félek, hogy mi lesz, ha a nikotin ujra a szervezetembe kerül. Nem mossa-e át az agyam ujra, és változik meg az ítélőképességem.

Előre is köszönöm a véleményeket!

19/F



2012. okt. 16. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Fél év kell, hogy azt mondd leszoktál. Ha rágyújtasz újra fél év kell majd.


Ne gyújts rá.

2012. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
NE NE NE NE NE !! ne!
2012. okt. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
én is azt mondom h ne gyújts rá, találj inkább más elfoglaltságot.
2012. okt. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hiába erős az önkontrollod, elkezdenéd kívánni újra, és egy idő után azt vennéd észre, hogy nem csak azon a két napon szívod. Én 3 és fél éve hagytam abba a dohányzást, de nemrégiben egy baráti összejövetelen nosztalgiából beszálltam a vízipipázásba, mondván, abban úgyis alig van nikotin. Hát, utána durván kívántam... Szóval jobb nem kockáztatni.
2012. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 doryka1234 válasza:
100%

8 év dohányzás után fél évig nem szívtam, majd jött a kiváncsiság. Az amikor ilyenkor rágyújtassz, olyan mintha a kitaposott ösvénybe 1 kis lyukat ütnél, ahol meg már ismét be-bekacsintgathat a rossz. Nem szabad. Mindig fogsz találni kifogásokat, hogy most csak a buli miatt, csak ezért, csak azért....és kezdődik előlről. Aztán azért nem hagyod abba egy jó darabig, mert azt mondod magadnak, hogy a múltkor is sikerült 7 hónapig, bármikor letehetem, ha akarom. Ne kezd el, mert beindul újra a folyamat.

Szerezd be ezt: Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról

Az öreg pszichológus 40 évig napi 4 doboz cigit szívott, majd rájött a titokra. Hallgasd meg, állati érdekes. Én ezáltal szoktam le.

2012. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, meggyőztetek!

Én is annak a segítségével szoktam le:)

2012. okt. 16. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Oké Én is a könyv segítségével "nemdohányzó vagyok" tegnap este óta több mint 10 év után. :S

De ez az első nap,elég kemény,Nektek is az volt?

2012. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is a suli miatt gyújtottam rá 3 hónap után.Van,amit nem lehet kibírni.Én azért nem gyújtanék rá a helyedben.
2012. okt. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!