Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nem jó letenni egyik...

Miért nem jó letenni egyik napról a másikra a cigit?

Figyelt kérdés
Volt akinek fokozatossággal sikerült?

2012. okt. 17. 20:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha valaki le akar szokni akkor annak egyből le kell tenni a s cigit. Én is így szoktam le. 10 év kemény dohányzás után egyik napról a másikra letettem a cigit, és többé nem gyújtottam rá. Ennek 9 éve.
2012. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
csak így lehet. bár van akinek sikerült amúgy, de ez rá a leghatásosabb módszer. ha valakit valami nagyon rossz dologról akarsz leszoktatni, nem fokozatosság kell, hanem radikális változtatás. ha pl erőszakos valaki, és azt akarják elérni nála, hogy ne legyen az, nem csökkentik a megengedett balhét, és az nem eredmény, hogy egy nap már csak egyszer veri meg a családját, hanem valami nagy változás kell, egy fontos elhatározás, életmódváltás, vagy akár jutalom, ha sikerül, szóval valami ilyesmi. nem azért hoztam fel példának mert a dohányzás is olyan rossz, csak aki meg akar tőle szabadulni, annak bele kell vágni a közepébe, nem pedig csökkentéssel. ha csökkented az adagot, egy ideig sikerélményed lesz, de akkor elhúzod az egészet, és nehezebb lesz.
2012. okt. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Értem mit mondotok,de akkor úgy látszik Bennem még ez az igazi elhatározás nincsen meg,ugyanis Nekem nagyon rossz 10év után,hogy tegnap este óta nem gyújtottam rá.Vagy bírjam tovább holnap már jobb lesz?

Párom azt mondja persze hogy rossz,fokozatosan próbáljam meg,ne így 10év után...Sajnált,mert sokat sírtam ma...azt mondta gyújtsak rá ne kínozzam Magam ennyire...rá nem gyújtottam,de kivagyok.Egy orvosi oldalon is azt olvastam fokozatosan lehet elviselhetővé tenni a leszokást és látok ebben valamit.

Mit tegyek és miért? Köszönöm a tanácsot!

2012. okt. 17. 20:47
 4/15 anonim ***** válasza:

te olvastad el az Allen Carr könyvet?

Igazából abban pont leírják, hogy miért nem jó a fokozatos, és miért buknak el benne 99%-an. ezek szerint tényleg nem olvastad el rendesen

2012. okt. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ma még egyszer elolvastam már a könyvnek azt a fejezettjét.Az agyam mégis másra gondol nem tehetek róla!

Volt sajnos ebből is elég példa a könyvben...a mentális zavarra stb és azt is tudom,hogy ezt a cigaretta okozza. Sajnos ma már többször más a véleményem a könyvvel.

2012. okt. 17. 20:53
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Nem azzal van a baj,hogy egyik napról a másikra tetted le,ezt úgy kell csinálni.Hanem hogy nem hagytad megérni az elhatározást.Sok dohányos,köztük én is beleestem abba a hibába,hogy ostoroztam magam a függőségem miatt,amikor csak időt kellett volna hagynom arra,hogy megérjen bennem az,hogy le akarok szokni.Én is A.C. könyvével tettem le,3 hónapig bírtam.Az első hét nagyon kemény volt,nekem még rémálmaim is voltak,de utána úgy álltam be,hogy hiányzott a cigi,csak nem kapartam a falat.De egy csomószor gondoltam rá.Most megint dohányzok és legközelebb úgy fogok nekiállni a leszokásnak,hogy időt hagyok magamnak.Akkor szerintem nulla szenvedéssel is működni fog.De egyelőre még nem akarok leszokni.:P
2012. okt. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem olvasd el a könyvet minél többször.Nem ír hülyeségeket.
2012. okt. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Akkor szerintem kezet foghatunk.Bár elég ciki,hogy 1-2 nap után állnék vissza a cigire!? Azért Te csak bírtad 3hónapig,igaz mennyi szenvedéssel...akkor meg tényleg minek, majd később amikor könnyebb lesz,mert 100-ra odatesszük Magunkat és az egy optimista letevés lesz.Nem!?:)

Egyébként köszönöm a segítséged szerintem a másik kérdésemnél is Te írtál!:) Azt hittem már nem lesz az oldalon olyan,aki megért vagy egyáltalán akar megérteni.:) Köszi!

2012. okt. 18. 11:29
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Én nem olvastam a könyvet, nem is hallottam róla. (de elhiszem hogy jó könyv lehet)

Megmondom őszintén hogy erős dohányos lévén engem egy könyv elolvasása nem fog arra késztetni hogy letegyem a cigit. Aki nem hisz a könyvek "erejében" az elolvashat millió hasonló könyvet, legfeljebb a szókincse bővül. Feltételezem hogy a kérdező is így van vele.

Én mégis 11 év után ( szofit szívtam napi 2 dobozzal) egyik napról a másikra leszoktam. Többször próbáltam,de a nikotinhiány olyan elvonási tüneteket produkált kezdve a hisztitől az elkeseredésig hogy mindig újra és újra rágyújtottam. Az ilyen embereknek mint nekem a fokozatos leszokás nem jó. Mert mindig ott motoszkál az agyban hogy "van egy cigim, elszívom, de ez az utolsó szál" majd fél óra múlva " na tényleg ez az utolsó szál" Mennyire büszke voltam hogy 2 doboz helyett csak másfelet szívtam el. Nekem látnom kellett egy tragédiát hogy szó nélkül abbahagyjam a cigizést. Az egyik közeli barátom édesanyját látogattuk meg a szanatóriumban. Erős dohányos volt, egész életében cigizett. De a látvány hogy a cigi hogy tette tönkre, és milyen állapotban volt engem megrázott. Az meg hogy pont előttünk kapott egy olyan erős fuldokló rohamot, hogy azt hittük ott helyben megfulladt, nekem elég is volt, hogy végleg kidobjam a cigit. A szanatóriumból kifelé menet, egy kukába dobtam a majdnem teljes doboz cigimet és öngyújtómat. Csak 1 szál cigit hagytam meg, amire ráírtam "Marika néni" Lassan 12 éve nem dohányzom, de a Marika nénis cigi még mindig a fiókomban van.

Emlékszem amikor kidobtam a cigiket, és elhatároztam soha többé nem cigizek sokkal könnyebb volt leszokni. Kevés alkalmakkor jöttek elő az elvonási tüneteim, Ilyenkor megettem egy almát vagy szőlőt vagy bármit.

Szóval kedves kérdező. Ha hiszti van, sírás van a részedről (nem rossz értelemben írom ezt, mert bizony volt hogy én hisztiztem és a páromon csattant az ostor)

akkor csak kínzod magad. Előbb agyban dőljön el hogy nem akarsz cigizni. Ha a könyv olvasása nem segít akkor kérj szakértőktől segítséget. Adnak. Ha úgy gondolod hogy egy cigi által okozott betegség látványa segíthet akkor menj el egy szanatóriumba, és nézd meg azokat a betegeket. Valami fog segíteni.A lényeg hogy előbb nagyon akarj leszokni..Ne mások kedvéért, csakis magadért. Így menni fog egyik napról a másikra.

2012. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Fura,mert azt érzem meg tudnám tenni,hogy elhagyjam a cigit,de nem akarom.:(

Amiket írtál,abban tudom,hogy igazad van.Egyébként Én hiszek a könyv erejében,de a megfelelő időben.Ott is vannak olyan sztorik,amiknél könny szökött a szemembe,hogy mit tett a cigi emberéletekkel és tudom is már úgy szemlélni a cigit,mint egy szükségtelen rosszt.Mégis itt hezitálok és nemtudom mit tegyek...

Remélem ha most visszaszokok (bár slukkoltam és rosszul vagyok tőle),akkor ha majd kisbabát szeretnék az elég végső löket lesz a letevéshez.Úgyis mindig is ezt mondtam: "Majd akkor leteszem ha gyereket akarok". Az meg már itt van a küszöbön.Addig meg szerintem lecsökkentem az adagot...Persze ha most sikerül visszaszoknom.

Érdekes...

2012. okt. 18. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!