Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az anyámat a dohányzásról? ( részletek lent! )

Figyelt kérdés
Szóval kérem szépen itt arról lenne szó , hogy anyukám már 12-13 éves kora óta cigizik. ( Na most ne olyan embert képzeljetek el aki zűrös meg minden, hanem egy diplomás , szorgalmas, tökéletes anyukát.) Most lesz 42. De már egy ideje arra lettem figyelmes (régóta), ami kifejezetten idegesít, mert mindig elmondom neki hogy ez így nem oké, hogy elég "szépen" köhög....de amikor említésre teszem az ügyet , jön azzal hogy jajj, ne bántsam már....most ti az esetembe mit csinálnátok 14 évesen, hogy leszoktassátok az anyukátokat erről az egészségtelen, felesleges szokásról??? Köszönöm szépen a segítséget előre is, sokat számít, higgyétek el.
2012. okt. 28. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy nehéz lesz, ha ő nem akar leszokni.


Azzal sokat segítesz neki, ha valahogy eléred, hogy mindig 4-5 perccel később gyújtson rá, mint ahogy eszébe jut, hogy neki cigiznie kell, mert már ezzel csökken az adagja, és szép lassan egyre kevesebbet fog dohányozni.

2012. okt. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez máris egy jó tanács... bár úgy érzem azt kihagytam, hogy ő leszeretne szokni csak 30 év alatt nem jutott el idáig....pedig egyre többet mondja hogy leszeretne szokni, csak aztán elmarad...
2012. okt. 28. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem könnyű letenni a cigarettát higgye el! Ez legfőbbként az anyukád döntése és ez rajta áll de ahogy a kérdésedet olvasom úgy tűnik nem is akar leszokni. Te úgy tudnál segíteni neki ha felhívnád a figyelmét arra hogy ez valójában mennyire káros az egészségére és milyen betegségeket okozhat és hogy az ő egészsége neked mennyire fontos dolgot jelent, félted, nagyon szereted és szeretnéd ha még sokáig megőrizné az egészségét. Ha ezt jól elő tudod neki adni akkor hatással lehetsz rá. Legalább mérsékelje a dohányzást. Sok sikert!
2012. okt. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ételről leszokásra ajánlották nekem hogy megállás nélkül tömjem magamba hányásig. Talán cigarettával is működne (már nem megenni, hanem elszívni 1-2 dobozt folyamatosan).
2012. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Allen Carr könyvét olvassa ki. Nekem évekkel ezelőtt ajánlották, ez az illető is diplomás ember volt, aki nagyon nagy dohányos is. Ha valaki rálát a dohányosok érzéseire, akkor ő igen. Én, és még sok barátomnak(akiknek ajánlottam a könyvet)leszoktunk róla. Pedig én is nagy dohányos volta.. Minél régebb óta dohányos valaki, annál jobban szeretné lerakni. Ha mondják neki, az csak frusztrálja, hogy ő is szeretné, de nem tudja lerakni, mert a rabja. Ez egy borzasztó nagy csapda. A lényeg, hogy bárkinek merem ajánlani, de a könyvet olvassa, ne a hangos könyvet, nagyon figyelmesen, mert elég nehezecske.


Sok sikert neki

2012. okt. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így utólag látom, hogy olykor össze - vissza írkáltam, ezt tud be a fáradtságnak. Ha van kérdésed nyugodtan felteheted. De, amit a fentebbi hozzászóló írt, hogy mond neki, hogy az egészségére ártalmas, meg ilyesmi, az inkább felejtős. Tudja ő is, de nem azért nem teszi le, mert szeretne meghalni, hanem azért, mert nem tudja letenni.

A dohányost ezek csak még inkább zavarják, és amikor elkezdi valaki nekik fújni az ilyet(próbáld ki), azonnal rágyújtanak, kivéve, ha már dohányoznak.

Szóval arra megkérheted, hogy olvassa ki.

2012. okt. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!