Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért jó nekem az, ha leszokok...

Miért jó nekem az, ha leszokok a dohányzásról?

Figyelt kérdés

33 éves nő vagyok, 15 éves korom óta rendszeresen dohányzom. Éppen leszokóban vagyok, ami azt jelenti, hogy a napi egy doboz helyett hatodik hete heti egy doboz cigarettát szívok el. Egyre többször, és tovább bírom cigi nélkül, van hogy napokig rá sem gyújtok. Viszont amit nem értek, az a családom hozzáállása ehhez. Amig ki nem mondtam, hogy leszokom, senkit nem érdekelt szívom e vagy sem. Azóta viszont mindenki okos lett, még a szintén dohányos férjem is :D Ezen a héten pl ma előszőr gyújtottam rá, az anyám, aki velünk él, rögtön piszkálni kezdett, hogy miért nem szokok le? WTF? Azért négy nap alatt egy szál cigaretta az mégsem négy doboz, vagy rosszul számolok? Az érvek amiket meg felhoznak nekem, hát azok mind nevetségesek, pl a pénz...az infláció simán elviszi amit megspórolnék így, ergó ugyanott vagyok ahol voltam. Aztán a tovább élek ha nem dohányzom nóta. Tovább élek=tovább nyomorgok, azért a minimálbér 15%-a amit nekem nyugdíjként fognak adni, az nem olyan vonzó, hogy én emiatt tovább akarjak élni.


De most az nem fér a fejembe, hogy az eredménynek, amit eddig elértem én örülök, könyvelem az elszívott cigarettákat, és tényleg csak akkor gyújtok rá, ha már minden kötél szakad, akkor a családtagjaim miért nem látják ezt? Miért könnyebb belémkötni, az egy szál cigaretta miatt, mint elismerni azt, hogy azért ez is eredmény, nem tökéletes ugyan, de én sem vagyok az . :)



2012. okt. 11. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:

A dohány árát gyorsabban emelik, mint amekkora az infláció. Az állami nyugdíjakat pedig nem úgy fogják számítani, mint a magánnyugdíjpénztárakban, ahol elértéktelenedik a pénz. Ha leszoksz, akkor a munkaképességed is tovább megmarad.


[link]


Nem biztos, hogy tudják, érzik, hogy a fokozatos leszokást választottad.

2012. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Mi a párommal januárban tettük le a cigit egyik napról a másikra tapasszal.

Nálunk a pénz volt az oka. Ennyi.

Azóta napi 1000ft-ot elteszünk egy kis dobozba, és azt mindenki arra költi majd amire akarja. És volt hogy közbejöttek dolgok és ott volt a kis doboz, amihez nyúlhattunk...


Nálunk ennyit ér hogy leszoktunk

2012. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha így állsz hozzá a leszokáshoz,hogy minek élni,akkor nem leszel olyan sikeres,bár a hozzáállásodat megértem.Találnod kell valami mást,ami miatt tényleg érdemes letenni,a tovább élsz,jobban kapsz levegőt meg egyéb faßságokat meg engedd el a füled mellett.Amúgy én is olyan eredményt értem el,mint te a leszokásban és engem is csesztet mindenki,nem becsülik a napi 4 szál cigimet a napi egy doboz helyett.Engem az motivál,hogy a függőség elveszi a pénzem és a szabadságom és nem akarok mindig a cigi miatt aggódni,így sokszor jobb egy délután úgy,hogy nem köt meg a függőség és nem kell állandóan sakkozni,hogy jaj a cigi,mikor gyújtsak rá.De őszintén:nem akarom teljesen letenni,mert jó és kész,egészség ide,vagy oda.A pesti levegő és a kipufogó gáz is káros,amit beszívsz,akkor nem tök mindegy?
2012. okt. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Zsizsik666 ***** válasza:

Ugyanott vagy ahol voltál, mert azt a pénzt, amit cigire költenél, rakhatod a magánnyugdíj-pénztáradba...

Ez tetszett ez az életfelfogás, amit leírtál :) Van benne valami. Amúgy meg elmegy kajára akkor a pénz nagy része, mert akkor úgyis kell valami rágcsálnivaló, dohányzás helyett. Utána meg fogyókúrára megy el a pénz. Váááá ne szokj le. Gondolj bele így még mindig gazdaságosabb, ha nem élsz 150 évet, csak 100-at, közben a sok nasi, majd a fogyis kaja, fogyás-hízás elviszi a pénzt. Tönkremehet a szervezeted, meg az anyagi helyzeted.

2012. okt. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
2012. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Masnee3 válasza:

Ez a cikk elég jól leírja miért nemjó ha cigizel:

[link]

2012. okt. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező és 3-as válaszoló! Nem érzitek úgy,hogy a csökkentés hatására a két cigi közt eltelt idő alatt meggebedtek? S alig várjátok már hogy rágyújtsatok?


Én tegnap olvastam el Allen Carr könyvét a dohányzásról (sokan írták,hogy nagyon jó és hogy még az is leteszi a cigit az elolvasása után aki nem akarja).Tényleg jó lehet,mert több mint 10 év intenzív dohányzás után tegnap este óta nem gyújtottam rá!:)


Ami szuper, de meggebedek egy szál cigiért.(Ma már vagy 4-szer 5-ször sírtam és alig tudok másra gondolni.)


A könyv szerint rosszabb ha valaki csökkenti,mert akkor ugyanúgy nem vagy szabad és függsz is,és még több ideig is tart a feszültség,amíg ugye elvonod Magadtól a cuccot.

Vélemény? Tanács?

Köszi!

2012. okt. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Zsizsik666 :D Hát most nem? :DD Amúgy az a kedvencem, hogy szokjak le, mert ha nem, akkor meghalok...mert egyébként nem halok meg? :DD Na de viccet félretéve. Nekem a fokozatos most jobban bejött, mint az, hogy egyik napról a másikra leteszem. Már kétszer csináltam azt, és előbb utóbb mindig vissza is szoktam. Elmondom miért, hátha valakinek pont ez a baja mint nekem, és segít.

Amikor hirtelen leraktam, az volt bennem, hogy soha többet nem gyújthatok rá. Most pedig az, hogy rágyújthatnék ha akarnék, de nem akarok. Nincs tiltás. Ez óriási külömbség, és nekem ez nagyon sokat segít, mert így én irányítok, és nem azt érzem, hogy ez egy kényszer, amit ki kell bírnom. De azért következetesnek kell lenni, annélkül nem megy ez a módszer. Én írtam egy füzetbe, hogy mikor gyújtottam rá. A szabály pedig az volt, hogy az előző napi időpontot túl kellett lépni, ha csak öt perccel is de akkor is, és azért is jó volt mert láttam, hogy haladok.


A családdal beszéltem, békén hagynak. :)

2012. okt. 20. 21:59
 9/9 anonim ***** válasza:
a pénz és a betegségek mindkettőből kijutott nekem rendesen így azért kicsit könnyebb volt lerakni
2012. dec. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!