Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 15 vagyok és nem akarok...

Sanyi vagyok 9454 kérdése:

15 vagyok és nem akarok cigizni. Javaslatokat tudtok adni?

Figyelt kérdés
15 vagy most kezdtem el a 9. Et és elötte is cigigettem suli időbe kb fél évet. De nyáron 1 szál se nem is gondoltam rá hogy kéne . De most 9 be megkínáltak, mondtam mért us nem ? Aztán már vettem 2 doboz cigit 1ik doboz 1 hétig tartott de már a másik csak 2 napig. Nem tudom hogy rá szoktam e de pl itthon is rágyujtok már. És nem akarok mert elég szegények vagyunk és a megspórolt pénzem et nem cigire akarom költeni de valami belső hang aszt mondja hogy menny be és egy utolsó dobozt vegyél még. Segítsetek mit tegyek?

2012. okt. 16. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akaraterő. Nem kell más. Gondolj arra mennyi más, értelmes dologra költhetsz, plusz a közérzeted is jobb lesz. Szerintem nem késő még, nem lehetsz "annyira" rászokva, hogy ne tudj leállni. Fater 40 év után tette le egyik napról a másikra, minden tapasz és rágó nélkül.
2012. okt. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Gondolj a célra. Az egészségedre, a pénzedre. Amikor rá akarsz gyújtani, mindig jusson eszedbe, milyen következményei lesznek. Mondd azt: NEM. Tudom, hogy nem könnyű, de amikor a belső hang azt mondja, hogy vegyél még egyet: NEM. Nem fogod megtenni. Erős vagy. Kibírod. Csak először lesz nehéz, később már rá se akarsz gyújtani, ha kitartóan csinálod, meg vannak valami tapaszok is :)
2012. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó dobozt nagyon nehéz megvenni!
2012. okt. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ajajaj.Gimiben az a menő,aki cigizik.Nyugi,csak pár évig kell kibírnod,utána kinövik.
2012. okt. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű ne vegyél több cigit. Ez csakis elhatározás kérdése. Légy erős és okos!
2012. okt. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elhatározás, akaraterő...

Én is 15 vagyok, nyáron "szoktam rá", ha úgy vesszük. Partydohányos vagyok inkább, társaságban, ha megkínálnak elfogadom, ha nagyon unatkozok, és tényleg nincs más, akkor magamban is rágyújtok (de ez alig fordul elő). Szerintem te is válaszd akkor ezt a módszert (jó ez most hülyén hangzik, hogy itt buzdítalak a rosszra, de így talán meg lehet akadályozni a teljes rászokást).

Ne görcsölj azon, hogy "juj, nem akarok cigizni", mivel eddig sem tudtad, az sem fog menni, hogy "jó akkor mostantól sohasohatöbbet", egyszerűbb, ha elfogadod, hogy dohányos vagy, kész. Így nem gondolsz annyit a cigire, sőt vigyél magaddal mindig mindenhova, akkor azon sem aggódsz, hogy nincs nálad és venned kell.

Ez nálam a pénzkímélő módszer.

2012. okt. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy szoktatok rá már 15 évesen?!?!

HA nem teszitek le, büdös képű, rogyott fogú, növésben visszamaradt nyomik lesztek! Megéri?!.....

24N

2013. dec. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!