Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik károsabb a cigi vagy a...

Melyik károsabb a cigi vagy a vizi pipa?

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%

a vizipipa nem károsabb mint egy szelet csokoládé.

Mi lenne ha egy kicsit utána néztél volna? vizipipa.eu

2009. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Sajnos tévhit, hogy a vizipipa nem káros. sokkal nagyobb az esély arra, hogy tüdőrákos leszel, hogyha vizipipázol, mintha cigiznél. azonban a gégeráknak a cigi mellett nagyobb az esélye, mivel a vizipipázáskor nem meleg füstöt szívsz le.
2009. aug. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
2009. aug. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Na ez már kábé olyan vitává nőtte ki magát az utóbbi időben mint a tyúk v. tojás kérdés.

Az is hülyeséget mond szerintem aki azt állitja hogy egyáltalán nem káros, és az is aki azt mondja hogy károsabb mint a cigi.

Szerintem inkább arra kellene ügyelni hogy meglegyen a mérték. Egy pipát nem fog senki olyan gyakran és olyan mennyiségben szivni mint egy cigit. Szerintem lazább időkben heti pár alkalom, hajtósabbakban pedig havonta párhavonta néhány alkalom bőven elég. Ennek pont az a lényege hogy összeül egy kis társaság, pipázgattok, kelemes zenét hallgattok,bezsélgettek... egyedül 1x próbáltam ki,hát úgy nem valami élvezetes..

Szóval inkább csak azt mondom hogy ne a médiára, meg az önjelölt fórumosdoktorokra hallgass,hanem szimplán mérlegelj. érvek,ellenérvek.

Ha választani kellene,én már csak azért is választanám a pipát, mert nem lesz büdös a szobád, a kezed, a szád.. sőt, jó illat és izélmény. 600ft,ami m sot egy doboz cigi, abbol kijön egy csomag dohány, ami jópár töltésre elég.

2009. aug. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
a cigi károsabb.... inkább pipázz
2009. aug. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
a cigi károsabb, ugyanis a vizipipa dohány nikotin tartalma 0,5% és kátrány abszolút nincs benne. a cigaretta füst 400-500 fokos a vizipipa füstje maximum (MAXIMUM) 200 fokos, ugyanis a víz lehűti a füstöt. emellett amíg a pipa füstje átmegy az egész pipán és (leginkább a csőben) megszűri az egész füstöt, addig a cigibe csak egy kis szűrő van. azt pedig ne irja senki hogy egy pipa elszívása olyan mint 50 szál cigié, mert nem a füst mennyiségétől függ a káros hatás hanem a minőségétől... ezt az egész 50szál cigi stb dolgot a dohánygyárak találták ki hogy az emberek ne pipadohányt vegyenek hanem cigit. tv-ben hallhattuk hogy bizonyitva van de akárki bizonyította , papírja nincs róla senkinek. ráadásul a pipát nem kötelező letüdőzni, nem tudsz rászokni alacsony nikotin tartalma miatt, és még trükközni is lehet vele. :D
2009. aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Cigi károsabb, ráadásul a vp-re nem is lehet rászokni, a cigivel ellentétben.

Szóval 2:0 a vp javára, én mégis inkább cigizekXD

2009. aug. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
49%
Tv-ben nyilatkozta az orvos,hogy a vizipipa jóval károsabb mint a cigaretta!
2009. aug. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Meg a TV ben láttam hogy a kakas azt mondta wáow jó reggelt!

gratula ha elhiszed nekik utána olvasás nélkül.

2009. aug. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

drága kedves sajtóköcsög barátaim.

azt mondjátok már meg, hogy a WHO és egyéb szaros cikkek alatt miért NINCS KOMMENTELÉSI LEHETŐSÉG? na ennyire káros. hazugság az egész. LABOREREDMÉNYEKET MUTASSATOK!

2009. aug. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!