Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Most őszintén, nem bántásból...

Most őszintén, nem bántásból kérdem, hogy akik cigiznek, ők miért teszik? Ha tudják hogy káros, akkor miért nem félnek a következményektől?

Figyelt kérdés

én nem cigizek. 17 éves vagyok.

és nem értem :S


2009. aug. 16. 16:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

én sem cigizek, 16 vagyok egyébként.

apám folyton szív, az 'idegesség' és a 'munkahelyi stressz' miatt. háát nem tudom. a baráti köreimben is én vagyok az egyetlen aki nem szív. velem egyidősek, nem tudom miért cigiznek. szerintem van aki csak azért hogy jobban elfogadják. de ez hülyeség szerintem, én sem cigizek mégis elfogadnak így. még jó. :)

2009. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
muter munkatársa ien 1xrűen mondta vmeik nap: 1x meg kell halni, de azt nem tudja h nem feltétlen kell a cigi miatt
2009. aug. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

jah és lemaradt, szintén cigizik fater és köhög is de nem izgatja különösebben.. amikor kisebb voltam mindig arra fogta h megfázott, utána nyáron is köhögött és feleszméltem h ienkor h fázhat meg?:D

azóta tudom h a cigi miatt van ez és ennek ellenére sem teszi le

17/F

2009. aug. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Én sem cigizek (szerencsére), de ez az egész valahogy úgy kezdődik, hogy a társaságban kínálgatják, meg "mindenki szív, ciki kilógni a sorból"...

Egyre többet kínálgatják, minél többet szív, a szervezetbe beépül a nikotin és egyre többet kíván (ez a nikotin speciális tulajdonsága)...

Állítólag a dohánygyárak is tesznek valamilyen adalékot a cigarettákba, amitől még jobban és még többet kíván az, aki szívja!

Az alkalmi cigiző egy darabig azzal áltatja magát : "Ugyan! Én nem szokom rá, csak néha szívok 2-3 szálat!..."

De mire észreveszi, már rászokott!

Innentől kezdve, meg már a szenvedélye irányítja, nem tud parancsolni magának, muszáj rágyújtania...

Ekkor már nem csak a társaság kedvéért gyújt rá, hanem otthon egyedül is, vagy az utcán, vagy bárhol...

Eljön az idő, mikor már nem tud meglenni cigi nélkül! :-[


Na, EZÉRT dohányzik, aki dohányzik...

Mert már nem tud parancsolni magának, a szenvedélye irányítja, nincs választása!


Mint az alkoholista... :-[


Persze, tudják, hogy káros, de megtalálják a felmentést maguknak : "A nagyapám is pipázott, aztán mégis 90 éves koráig élt!..."


Aztán eljön az idő, mikor köhögni, krákogni kezdenek...

Egyre többször, egyre kínzóbban, először csak napközben, aztán már reggel is! Na, aki ettől kezd el szenvedni, azok szoktak eljutni arra a pontra, hogy le kellene szokni!

Csak innentől már nagyon nehéz leszokni, nagyon keveseknek sikerül! 8-[

2009. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Tizen évesen kipróbáltam én is (most 30). Akkor úgy gondoltam, hogy menő, meg vagány. Bulidohányos voltam csak. Szerencsére rájöttem hogy nincs értelme és butaság amit gondolok és befejeztem, nem szoktam rá. Van aki nagyon hamar rákap. Keresztfiam dohányzik, őt kérdeztem miért szintén azért mert nagyfiús meg vagány, de sajni ő már rászokott.

Családomban kevesen (1-2fő) dohányoznak, a párom családjában mindenki :(

2009. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%
én azért dohányzom, mert rászoktam. tudom h káros, de nemfogok örökké dohányozni. most 24 vagyok, majd kb 10 év múlva szülök egy gyereket, előtte abbahagyom a dohányzást, és valszeg nemfogok majd utána visszaszokni a gyerek mellett.
2009. aug. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
A fiatalok szinte kivétel nélkül azért cigiznek, mert azt hiszik az vagány. Nekem is van egy osztálytársam, jóban vagyok vele meg minden, de azzal kikészít mikor említi hogy hú de cigiznék (amúgy ő álítólag néha szokott cigizni). Én tudom hogy azért mondja hogy csodáljam hogy milyen belevaló csaj, közben meg tökre nem az, csaj azt hiszi, hogy azért mert elmegy diszkóba meg cigizik attól még ő annyira vagány. Szerencsére átlátok rajta és mikor mondja röhögök rajta, vagy úgy csinálok mintha nem érdekelne. 16/L
2009. aug. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

miért jó miért jó? ilyen hülyeséget kérdezni! minden dohányos tudja hogy nem jó csak irtó nehéz leszokni.

A 24 évesnek aki majd le fog szokni ( mármint szerinte ) üzenem, hogy te csak hiszed hogy azt úgy le lehet tenni.

Nem szenvednének ennyien, ha úgy le lehetne tenni ahogy te írod.

Meg a tipikus duma, bármikor abba tudnám hagyni :D próbáld meg, utána irj, tapasztalatból...

27/N

2009. aug. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

Elmondom a atapasztalatomat: nálunk mendkét szülöm cigizett, de én meg utáltam a szagát is. Aztán a gimiben volt egy baráti társaság (csak egy dohányossal a 10-böl) és egyszer fogadásból kipróbáltuk, hogy ha valaki elsziv 2 cigit, meg megiszik 1 üveg sört, akkor végig tud-e menni egyenesen egy 20 m hosszú vonalon.

A legtöbben vagy rosszullettek, vagy legalabb is annyira szédültek, hogy nem sikerült nekik a próba. Nekem viszont igen, még csak észre se vettem, hogy valami más. A következö napokban/hetekben elkezdtem kisérletezni, hogy hány ciginél kezdek valami hatást érezni - mit mondjak, egy doboznál még nem volt semmi. (Mostmár tudom, hogy a passziv dohányzás miatt valószinüleg megszoktam a káros hatásokat valamennyire.) De ekkor már rászoktam, és utánna évekig cigiztem, de elég masszivan - napi 3 doboz volt a normám. Szerencsére megismerkedtem az akkori barátommal és mivel ö nagyon utálta a füstöt, és ez volt az egyetlen veszekedési témánk, egyszer besokalltam. Elhatároztam, hogy abbahagyom, több cigit nem veszek a számba. Ennek már több, mint 20 ève, de azóta is tartom magam ehhez. Nem volt könnyü leszokni, és elég biztos vagyok, hogy ha mégegyszer beleesnék, többet nem tudnám megtenni, hogy abbahagyom.

A cigizés nem volt jó ("élvezet") csak éppen nélküle még rosszabb volt. Utáltam, hogy mindenem büdös, a testem, a ruháim, a könyveim, egyszerüen minden, az összes zsebpénzem erre ment, de akkor is függö voltam.

Aki teheti, ne próbálja ki, ne szokjon rá, mert elönye nincs, de sok-sok hátránya.

2009. aug. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Szerencsémre én sem szoktam rá. Mivel nem voltam menő a suliban, felvágnom sem kellett mivel.

Most, 25 évesen sokkal jobb, hogy nem is szoktam rá, hiába mondják, hogy a dohányzás összehozza a munkatársakat stb. Egy frászt... Elég ciki, ha pl. egy tárgyalást vagy megbeszélést félbe kell szakítani, mert van néhány dohányos, és látod rajtuk, hogy már nem figyelnek, csak arra koncentrálnak, mikor lesz cigiszünet.

Egyre több cégnél kérdeznek rá a dohányzásra (tudom, diszkrimináció), és nem ezért, de valami kitalált okkal nem a bagós lesz a befutó. Ez persze nem általános, de a párom már sok interjún volt, ez a negyedik munkahelye, és ez a második, ahol a csapatában senki sem dohányzik. Nem véletlenül...

2009. aug. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!