Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van az, hogy mindenhol...

Miért van az, hogy mindenhol azt lehet hallani, és tudjuk is, hogy a dohányzás káros, de nem rég sajnos voltam klinikán és láttam amit láttam.10percenként az orvosok, takarítónők stb. rohangáltak ki rágyújtani. Na hogy van ez?

Figyelt kérdés
Egy orvos, aki szerintem eléggé tudja mit csinál magával és mégis cigizik, az milyen már?
2009. aug. 16. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Régóta cigiznek, magyarán már azelőtt rászoktak mielőtt bejött volna ez a felvilágosítósdi.
2009. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos is ember és belemehet sajnos ilyen függőségekbe.

Én kórházban dolgozom évek óta, viszont az tapasztalat, hogy mikor pl. rákosok lesznek, java része önként vet véget az életének, mert tudják az egész korlefolyást. És tudják mi lesz a vége. Egy orvos is lehet kishitű és szenvedélybeteg, hisz ő is emberből van.

2009. aug. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A cigi olyan, mint a kabitószer vagy az alkohol, ha függö vagy, akkor hiába tudod, hogy árt, nem tudsz elmondani róla. (Egyébként az orvosok közt igen magas az alkoholfüggéség és a gyógyszerfüggöség is.)
2009. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
egy orvos is cigizhet, most nehogymár neki nemszabad :S egy mezei ember is tudja h a dohányzás káros, az orvos is tudja.
2009. aug. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége vagy divatból szokik rá, vagy mert nagyon stresszes időszakot él át és valamiféle feszültségoldóként használja a dohányzást, ami után könnyen függő lesz. Nos, az orvosi egyetem szerintem elég stresszes.
2009. aug. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

17:26-osnak: A cigi nem csak olyan, mint a kábítószer hanem az is.

Egyébként ahogy eddig is leírták az orvos és a nővér is ember aki el tudja dönteni mit tesz magával. Mind tudjuk mennyire káros dohányozni, nem csak az orvosok. Különbség, hogy ők azt is tudják, hogy a mindennapi életben mennyi ugyan ilyen káros behatás éri az emberi szervezetet, akaratunktól függetlenül. Következtetés: nem mi szabályozzuk az egészségi állapotunkat, akkor meg már úgy is mind1..

2009. aug. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De az orvosok közül tényleg nagyon sokan cigiznek.Egyrész nyilván stressz-levezetés,másrészt meg szerintem az orvosok magukat kicsit isteneknek képzelik,és föl sem merül bennük,hogy bármi bajuk is lehet.
2009. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyan, épp ők tudják a legjobban, hogy mennyire káros, csak azt is tudják, hogy így is úgy is hamarabb feldobják, mint ha mondjuk 100 évvel ez előtt éltek volna. Ahogy már írtam is..
2009. szept. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!