Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ti is úgy érzitek, hogy...

Ti is úgy érzitek, hogy bármikor le tudnátok rakni a cigit? Ha igen, akkor miért nem tettétek meg?

Figyelt kérdés

Én eddigi tapasztalataim alapján ki merem jelenteni, hogy le bírnám rakni, mert ha egy napot kibírok, amikor már a legjobban kívánom, akkor többet is kibírnék. Eddig 3 nap a max, és egy dobozról vittem le a szintet napi 1-3 szálra. Ha nem járok az egyetemen, ahol szálanként lehet venni, akkor aznap nem is szívok.


Nem akarok teljesen leszokni, mert szeretem a cigit, és úgy érzem, hogy ez a szimpátia kölcsönös, hiszen mindig kéznél van, és soha nem panaszkodott, még akkor sem, amikor több napon keresztül nem foglalkoztam vele. :)



2012. dec. 9. 01:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindig úgy éreztem, aztán tényleg egyik napról a másikra leraktam 2 év dohányzás után, mert rájöttem, hogy nem akarok undorító tüdőrákos ráncos büdös vénasszony lenni.

:]

2012. dec. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha itthon vagyok akkor 1 szál max 3,ha suliba vagyok akkor 7-8 szál.3 hónapig különéltünk,aztán visszanyalta magát.De letudnám tenni
2012. dec. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hasonló.

Ha hazajövök vagy nyáron egy/több napos kirándulás, túra, mittomén, akkor nem gyújtok rá. Szóval ja, le tudnám tenni én is, végülis volt már, hogy 2 hétig egyáltalán nem kértem belőle.

De nem tudom... Most olyan a helyzet, hogy ja, rágyújtok.

(Amúgy jé, hol van olyan hely, ahol szálanként lehet venni? Úgy én is tuti kevesebbet füstölnék. Igazából az utóbbi időkben költségek miatt (is) átszoktam a zacskós dohányra, így kisebb adagokat sodrok kézzel, na és viszonylag lassan készül el egy-egy szál kézművescigi - még ha már jól megy, akkor is - valahogy jobban megbecsülöm, kevesebbet dohányzok.)

2012. dec. 9. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én már 10 éve dohányzom sajnos:(probáltam már leszokni de 1hétig bírtam:)Rájöttem én is szeretek dohányozni mert mindig velem van és stresszes pillanatokba nagyooon jóóóóó:)
2012. dec. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is jártam már ezt az utat. Nekem azaz ember hiteles, aki mondjuk 2 évég nem szív egy szálat sem és utána mondja, hogy lebírtam rakni.

Egyébként meg úgy gondolom, hogy ezzel saját magunkat vágjuk át és el is hisszük és megnyugtatjuk magunkat, hogy persze én bármikor.Ebben szerintem nagyon tehetségesek vagyunk, de ez egy nagy játszma és mindaddig, amíg 2 nap, 2 hónap , 2 év múlva rágyújt az ember addig ebbe a papírba csomagolt dohányt törmelék a nyertes. Érdekes, hogy miért ragaszkodunk ehhez a pár szál cigihez ennyire, mit pótol vajon, mert ez is egy fajta függőség.

Én jelenleg 3 éve nem gyújtottam rá, én azt tudom hogy bármikor rá tudnék gyújtani....... SAJNOS

2012. dec. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bennem motoszkál is ilyen érzés, hogy ez a saját magam becsapása, de nincs miért ez érdekeljen, hiszen úgyis maga a motiváció szabja meg, hogy le fogok-e szokni végleg, vagy sem.


Nem költök rá sokat, mert nem akarom elkényeztetni, tudjátok milyenek a cigik, mindig többet és többet akarnak.

2012. dec. 9. 12:22
 7/8 anonim válasza:
Én sosem rakom le. Tiltsák csak. Egyre jobban rágyujtok azért is.
2012. dec. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tomi90 ***** válasza:
Ez egy nagyon rossz DUMA. A dohányzók 90%-a ezt mondja, mégsem tudnak leszokni. Én inkább nem is hülyítem magam ezzel. Egy hétnél többet még nem bírtam ki sose. De ha betöltöm a 30-at ha beledöglök is le kell szokni. Ezt eldöntöttem.
2013. jún. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!