Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért kell kávézáskor rágyújtani?

Miért kell kávézáskor rágyújtani?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 23:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell.
2013. jan. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 female_superiority ***** válasza:
100%
Nem tudom... A kávé és a cigi íze nagyon jól összeillenek! :-)
2013. jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
dehogy kell, fúj
2013. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én dohányos vagyok de nem szeretem a kávét.
2013. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én se nem kávézom, se nem dohányzom, azért kérdezem csak!
2013. jan. 6. 22:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert jólesik. Aki dohányos, az ugye nikotinfüggő, ezért a felébredés utáni max. egy órában nagyon kívánja a szervezete a cigit. És aki kávézik, az is legtöbbször ébredés után szokott, hisz felébreszt a koffein. Szóval pont egy időre van ütemezve. És jól kiegészítik egymást. Pláne, hogy mindkettő jó hatással van az emésztésre, így a legjobb reggel kakilni.(Bocs ezért az infóért, de tényleg.)
2013. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom. Kávézni ébredés után úgy fél órával szoktam, fogmosás, hajcsinálás, teafőzés után. Addig viszont nem is gyújtok rá, szóval nem az az első dolgom reggel, viszont a kávém mellé muszáj!!! Nem tudom miért, valami közük biztos van egymáshoz, hatásilag.
2013. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
ugyan azért gondolom, amiért sörözéskor, borozáskor, újságolvasáskor, szarás közben, munkába menet, munkából jövet, munka közben, rövid ital előtt, rövid ital után, séta előtt, séta közben, séta után, reggel felkelés után, este lefekvés előtt, szünetben, szüneten kívül... stb, stb...
2013. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tomi90 ***** válasza:
Mert keserű ízű a kávé, ahogy a cigi is. Baromi jó a két keserű íz együtt. Ahogy sör mellé is nagyon jó, hiszen az is keserű. Olyan mintha 2 féle kávét/sört innál.
2013. aug. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Anyám azt szokta mondani, hogy a kávé cigi nélkül olyan, mint a szex férfi nélkül.:)


A nikotin és a koffein is serkenti az emésztést és az agyműködést kis mennyiségben rövidtávon(hosszú távon persze rontja a dohányzás az agyi vérellátást, szűkíti az ereket, lerakódnak a káros anyagok stb.), és felerősítik egymás hatását.


Amúgy nem kell rágyújtani, mert nem kötelező.:)


Egyrészt benne van a szertartásosság, hogy reggel van, és egyszerre kapom meg a két dolgot, amitől jobban érzem magam.

Másrészt valahogy egy korty kávé vagy sör után más az íze a füstnek, sokkal erőteljesebb, simább, még azoknak a cigiknek is, amiknek amúgy elég karcos. Ugyanez a helyzet a borral. Ha veszek valami cigit, amiről utólag kiderül, hogy kaparós, azt ki szoktam nevezni borozós ciginek, mert iszogatás közben még az is jól esik, ami máshogy nem fogyna el.

Meg valóban jól illik egymáshoz a két íz. Mint a pezsgő és az eper, vagy a ropi és a gyümölcslé.:)

Amúgy nem vagyok az a fajta ember, aki állandóan füstöl, csak amikor jól esik. (Néhány szál naponta, de azt kiélvezem, nem kutyafuttában szívok el akármit elvonási tünetektől reszketve.)

2013. aug. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!