Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ilyen fiatalon rászokni? Azt...

Ilyen fiatalon rászokni? Azt hittem, hogy tudom irányítani. Hogyan tudnám elérni, hogy ne kívánjam?

Figyelt kérdés
Egy (csak) 17 éves lány vagyok, aki elkövetett egy hülyeséget és rászokóban van a dohányzásra. Eleinte úgy gondoltam, hogy egy egy szál egy egy bulibaN belefér. De több lett annál, és most már 2-3 hónapja minden nap elszívok egy szálat, mert kívánom, és (sajnos) van rá lehetőségem, anélkül, hogy én költeném rá a pénzt, mivel apukám cigarettázik, és bármikor el tudok csórni tőle egy szálat, anélkül, hogy észrevenné,hogy hiányzik. Ma vettem egy csomaggal magamnak, mivel fogyókúrázom,és hogy "ne legyek éhes", de annyira furdalt a lelkiismeret, hogy felét kivettem, és apumnak adtam a másik felét, hogy "találtam valahol". Ma elszívtam 5 szálat, és a maradék 5-öt összemorzsolva kidobtam az ablakon, az előbb. Nagyon le szeretnék szokni arról a napi egy- egy szálról, hogy sírni volna kedvem, és sírok is! Nem vagyok egy rosszul nevelt, buta lány, de rossz társaságba keveredtem és ez lett a vége. Orvosira készülök, és ekkora hülyeséget nem csinálhatok! KÉRLEK! :(

2013. jan. 14. 19:37
1 2
 1/13 anonim válasza:
66%

Szia!


Én úgy gondolom, hogy a rászokás kérdése fejben dől el, mimt ahogy az is, hogy leszoksz-e vagy sem. Ha érzed, hogy ez rossz, el kell határoznod magad, hogy márpedig Te akkor is leszoksz. Néhány éve én is hasonló helyzetben voltam, de rájöttem, hogy ezzel csak ártok magamnak, szóval elhatároztam, hogy vége. Azóta egyetlen szálat sem szívtam el. :) Szóval ez fejben dől el. Csak határozottnak és elszántnak kell lenned.

2013. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ne parázz rá ennyire a dologra. Az is erősíti, ha félsz tőle. Vannak leszoktató programok és akármilyen kiábrádnító a dolog, amit írni fogok ez a tény.

Az orvosi tele van alkoholistákkal pl. mert olyan mértékben hülyére hajtják ott az embert, hogy így próbálják túlélni. Abszolút nem tűnnél ott ki a cigizéssel.

2013. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
szerintem ne vegyél többet és szerintem vegyél egy ilyen tapaszt amit a tévébe reklámoznak.. lehet hogy semmi haszna de lehet hogy azthiszed van haszna és a tudat alattid elutasítja a cigarettát:) szerintem kerülj egészséges környezetbe és ha fogyókúrázol sportolj, fuss és hidd el nem fog kelleni a cigi:) ja és senkitől se fogadj el egy cigit sem és akiről tudod hogy adna mondd meg neki hogy ne kínáljon többet mert nem szeretnél rászokni:)
2013. jan. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, ezekre van szükségem :)
2013. jan. 14. 19:49
 5/13 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, napi egy szál még egyáltalán nem veszélyes szerencsére. Az hogy kipróbáltad rendben van, de ha már kínálták akkor ugye nehéz volt nemet mondanod. Én is így szoktam rá, és rá is gyújtottam többször is. 16 éves koromban kezdtem el 19 évesen amikor már éreztem hogy nehezen kapok levegőt mert én napi 10 szálat elszívtam így úgy döntöttem hogy leteszem a cigarettát. Én úgy csináltam hogy fokozatosan hagytam abba napi 10 szálról levittem 8 ra utána 1 héttel később már csak 6 szálat szívtam el, majd már csak 4 et naponta és így tovább. Végül most vagyok ott hogy napi 1 szálat ha elszívok de már az sem jellemző mert van amikor nem gyújtok rá, de 1-2 nap után már megkívánom de utána már megint nem kell egy napig.

Persze neked könnyebb mert csak 1 szál megy el naponta így maximum helyettesítheted valami kajával ami mondjuk csak napi 1 alkalom pluszba így szerintem az nem vészes.

Mivel írtad hogy összemorzsoltad és kidobtad az ablakon így az első lépést már elérted hogy abbahagyd, persze fejben is el kell döntened, és megállni hogy ne gyújtsd meg azt a cigarettát.

2013. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy még nem olyan veszélyes a dolog, csak azért vagyok így "beparázva", mert félek, hogyha így folytatom, veszélyes lesz. És nem akarom azzal nyugtatni magam, hogy "belefér", mert akkor lassan bele fog férni napi 2, majd 3...
2013. jan. 14. 19:55
 7/13 anonim válasza:

Csak akarat kérdése. Én is leszoktam, több év, napi 1 doboz cigi.

Napi 1 ről simán leszoksz. Az első nap nehéz. Ha egy nap kibírod, utána már nem adod fel. Higgy magadban.

Ha gyengének érzed magad nézz motivációs videókat, ez nekem segített, az erőt ad:

PL: http://www.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58

2013. jan. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
napi 1 szál az nem függőség, csak bemagyarázod magadnak...
2013. jan. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem:

- 12 évesen napi 1 szál,

- érettségire fél doboz,

- 25 évesen 1,5 doboz.


17 év után a 50-70. próbálkozásra sikerült leszoknom.


Legjobban az Allen Carr módszer hasonlít ahhoz,amit kitaláltam magamnak.

2013. jan. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
rengeteget dohányoztam, 10 éven át, leszoktam 3 éve, de olyan nap még nem volt, hogy ne kívántam volna meg legalább egyszer, mikor megláttam egy dohányzó embert... amúgy ha apukád otthon dohányzik, akkor passzívan dohányzol, és nem csak napi 1 szálat szívsz, ami csak erősíti a függőségedet...
2013. jan. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!