Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi ez a nagy dohányzásgyűlölet?

Mi ez a nagy dohányzásgyűlölet?

Figyelt kérdés

Miért van az, ha valaki dohányzik, itt egyből lefikázzák meg beszólongatnak neki? Nem az ő pénzük és a dohányosok többsége azért tapasztalataim szerint félre áll bagózni a buszmegállókban meg a környékén.

A másik meg, értem én hogy a dohányzás több embert érint mint mondjuk az alkohol meg a drogok, de az utóbbi kettőről mégsem esik szó, viszont a csapból is a dohányzásellenes kampányok folynak, holott még senki nem vert agyon vagy rabolt vagy erőszakolt meg senkit attól hogy elszívott egy szál cigit.

Az autóval járókat miért nem cikizitek? A benzin is drága és a kipufogógáz is büdös meg rákkeltő, akkor...?


2013. jan. 19. 16:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Passzív dohányzásról hallottál már? Akkor is ha félreállnak a buszmegállókban, főleg hogy már tilos ott dohányozni.
2013. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Gondolom te is cigizel. Felőlem nyugodtan megdögölhetsz rákban, leszarom. Viszont az nagyon fel kúrja az agyam ha olyan környezetében cigiznek aki egészségesen(cigi mentesen) próbálna élni.
2013. jan. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Zárt térben érthető a dolog,de uraim egy buszmegállóban?!Azért nevetséges dolog!A sok kamion meg autó,meg gyárkémény ami ontja magából a sok sz@rt az nem zavar senkit?A dohányos gyújtson rá kint!De legjobb ha sehol sem gyújt rá,de ez már az ő dolga.
2013. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 SzilKa ***** válasza:
65%

Engem már az is baromira zavar, ha valaki az utcán előttem menve rágyújt és belesétálok a füstjébe. Tiltanám az utcán is...

Az is zavar, hogy ha a dohányos barátaimmal vagyok egy légtérben, büdösen megyek haza, ruhám, hajam, bőröm, mindenem rettenetes utána, a passzív dohányzásról nem is beszélve, ami még egészségtelenebb.

A dohányzó emberek gyerekei is ezt szenvedik el, akaratukon kívül...

2013. jan. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én dohányzom ugyan, sajnos, de egyet értek azokkal akik fikázzák a dohányzókat. Sok olyan ember van akik passzív dohányzásra készülnek, persze mivel már komoly szigorítás van sokan nem cigiznek a buszmegállókban, meg a legtöbb közintézmény előtt is betartják a szükséges távolságot.

Most oké hogy túlzás hogy a csapból is ez folyik, de rohadtul igazuk van, káros, drága és kész, én lefogom tenni a cigarettát mert már elegem van hogy egy vagyont költök egy ilyen füstölő vacakra de rászoktam saját baromságomból persze.

Én tiszteletben tartom a nem dohányzókat, forgalmasabb utcákba nem gyújtok rá, ha pedig valaki szembejön velem akkor úgy állok hogy minél távolabb legyen tőle a cigaretta ezzel is tisztelem őt. Munkahelyemen szinte rá sem gyújtok, csak nagyon ritkán nagyszünetben.

2013. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ital visszaszorult ahhoz képest, ami volt mondjuk 30 éve. Olyan piálások mentek a munkahelyeken, névnap, születésnap. Mióta mindenki kocsival közlekedik, visszaszorult. A dohányosok sok ember életét megkeserítették a munkahelyeken, mert a "gyárkémények", nekik ez jár alapon, nem voltak hajlandóak elhagyni az asztalukat, egész nap füstöltek, némelyik irodában talpig állt a füst.Én spec. nem dohányzom, de a ruhám, a hajam büdös volt. Nekem is lett volna jogom a tiszta levegőhöz. Sokan örültünk annak, mikor visszaszorították a munkahelyeken a dohányzási lehetőségeket. Nem mondanám, hogy minden bagós tapintatos. Ha egyedül ülök a buszváróban, mellém ül és rágyújt. Nem egy, nem kettő. Veszekedjek vele? Felállok, és félrehúzódok.Hiába írják, hogy a megállókban nem szabad, rá se hederítenek, de olyan kinézetűek, hogy szólni nem volna érdemes nekik. Azt el kell fogadni, hogy a cigarettafüstöt sokan utálják,irritáló, s természetesnek kellene venni, hogy ha én, bagós szennyezek,büdösítek, akkor zárt térben ne tegyem, vagy ne ott, ahol több ember verődik össze. Én azt hiszem, hogy a tapasztaltak alapján van sokaknak rossz megítélése a dohányosokról.Nem hogy bagóznak, de semmibe nem veszik a nem bagósokat. Még családokon belül is áll a háború: a szomszédhoz nem hozzák az unokákat, mert nem hajlandó lemondani a dohányról, a menye meg nem engedi az unokákat.
2013. jan. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Az autóval nem érdemes összehasonlítani, mert az egy kényelmi eszköz ill. hasznos is.

Én nem gyűlölöm a dohányosokat, de azt utálom, mikor elhajigálják a csikket. Mert ez bizony jellemző rájuk.

Meg leégetik az embert. Igaz, én magam óvakodom a dohányzóktól, mert szégyellnék velük az utcán együtt menni, tehát nem is barátkozom velük, de ha nagyobb társasággal vagyok, akkor elkerülhetetlen, hogy ne legyen köztünk néhány dohányos. Tiszta ciki, mert a cigizésükkel rontják a társaság színvonalát a külső szemlélő számára. Nem az lesz a véleménye, hogy milyen kulturált, rendes fiatalok, hanem: nézd a züllött cigiseket.

2013. jan. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

zárt térbenjogos... na de utcán? nem kötelező a dohányos mellé állni, ki lehet kerülni

az autók undorító kipuffogógázát viszont nem.

kisvárosban élek ahol nem fulladok ha elmegy mellettem egy cigiző ember, viszont amint beutazok a munkahelyemre, a Nagyvárosba, szállok le a buszról és mellbecsap az az iszonyú szmog és bűz és úgy köhögök mint aki 20 éve bagózik... pedig nem vagyok dohányos.

azt ne mondja senki hogy az egészséges és hogy hajrá emberek, örüljünk a sok autónak...

ha tehetném én magam hajítanám ki az összesből az öltönyös-miniszoknyás, 20 centis magassarkús kényeskedő kis r.ifkéket, hogy szagolják ők kívűlről a bűzüket amit a micubisi meg a nemtommilyen láncelot és pözsójuk ont ki magából.

mert emiatt előbb rákos leszek mint attól hogy a szomszéd Teri néni erkélyéről bejött egy picurka cigifüst.

2013. jan. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hát szerintem jó sok előítélet meg sztereotípia elhangzott itt. Munkahelyen, buszon, zárt térben már rég nem lehet cigizni. Egy dohányos gyakorlatilag már csak otthon gyúthat rá. A cigi káros hatásait valójában nagyon nehéz pontosan meghatározni, de mivel statisztikailag annyi bizonytható, hogy van, ezért nagyon könnyű általános közellenségnek kikiáltani a dohányosokat, amitől mindenki érintettnek érzi magát és büszkén harcol ellene. Ezt el kell fogadni, rossz szokás, egyszerűbb letenni mint folyton harcolni. A kérdés valójában tényleg az, hogy ha ez valóban ekkora társadalmi probléma, akkor vajon miért nincs betiltva ugyanúgy mint pl. a fű, vagy a kemény drogok (amik ráadásul nincsenek hatással a környezetre)?
2013. jan. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 SzilKa ***** válasza:
9-es, nyilván azért nincs betiltva, mert a hozzá kapcsolódó adóbevétel nagy kiesést jelentene.
2013. jan. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!