Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tényleg nagyon káros gyufáról...

Tényleg nagyon káros gyufáról rágyújtani? Azt hallottam sokkal károsabb, mint öngyújtóról, szoktam gyufáról is elég sokszor, ezért kérdezem!

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
sajnos én nem hallottam erről semmilyen infót, de én véleményem szerint teljesen mindegy. tűz, tűz. de sztem gyufával fílingesebb, utána vihargyújtó a kedvenc :D a cigi is nagyon káros,nemhiszem hogy pont a meggyújtási módja tenne rá egy lapáttal.
2009. szept. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3%
ha már cigizel akkor annyira mindegy.
2009. szept. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, a foszfor égése miatt.
2009. szept. 3. 23:25
 4/7 A kérdező kommentje:
most néztem utána hivatalos orvosi szakvéleménynek.
2009. szept. 3. 23:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy nem káros, ha semmivel nem gyújtod meg, csak a szádban van. Van egy ismerősöm, aki így csinálja, persze csak otthon. Pár óra hosszat a szájában van a cigi, közben takarítgat, tevékenykedik és csak később gyújtja meg. Sokkal tovább tart, kevesebbet szív. (bocs az offért, akár még a leszokásban is segíthet - annak, aki le akar)

Erről meg még én se hallottam, hogy gyufával károsabb, de ezek szerint még tudományos alapja is van (bár én nem szívom, úgyhogy nekem mind1)

2009. szept. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
mikor meggyújtod a gyufát, várd meg míg a foszfor elég s utánna tedd a cigihez! úgy már nem annyira káros! :-)
2009. nov. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nem sokkal károssabb mint a cigi de ha már dohányzol akk nem mind1 h mejik öl meg előbb??:)
2010. máj. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!