Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Jogosan húztam fel magam...

Jogosan húztam fel magam ezen? A szori lent.

Figyelt kérdés

a minap vonaton utaztam,dohányzóba ültem,mivel dohányzom.

rágyujtottam,és elkezdett pampogni nekem egy nő,hogy ne tegyem,mert a vonatokon már sehol nem lehet cigizni,meg különben is,gyerek is van mellettünk.

hátranéztem,és akkor vettem csak észre a gyereket...kimentem a cigivel,mert a gyerek nem tehet róla hogy az idióta anyja cigisek közé hozza...(a kocsiban csak egy ember cigizett rajtam kivül,annak bezzeg nem szólt be,pedig az a gyerek képébe fujta a füstöt)

szétnéztem a vonaton,és volt egy csomó hely a NEM dohányzó kabinokban is...ja,és a kaller azt mondta a dohányzóban is lehet cigizni!még ki is nevetett hogy milyen kérdés ez.

egyszerűen felháborító,hogy már abban az egy szerencsétlen dohányzófülkében sem lehet rágyujtani,mert 1-2 ember azt hiszi,övé a világ.

amugy végig kijártam cigizni,de csakis a gyerek miatt,szerencsétlen legalább az enyémet ne szívja...

ja,és nem a gyerek anyja oltott le,azt nem zavarta volna...pffffffffff...

mi a véleményetek?jogosan húztam fel magam?

(a válaszolókat kérném,hogy írják meg hogy dohányoznak e,vagy sem)


2009. szept. 5. 23:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem cigizek, gyűlölöm a cigit, ennek ellenére azt mondom, hogy jelen esetben jogosan húztad fel magad. Ha van hely nem dohányzó kocsiban is, akkor vagy üljön oda, vagy viselje el a cigifüstöt. Ennyi. Ha valaki nem érti meg, hogy rossz helyre ült, azt csak sajnálni tudom. Tőled viszont szép dolog volt, hogy a gyerekre tekintettel nem ott bent cigiztél.
2009. szept. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogos, különösen a hangnem miatt. Viszont dicséretes, hogy a lurkót nem büntetted, mondván, hogy neked van igazad.


(nem dohányzó nőnemű)

2009. szept. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%

Nem jogosan húztad fel magad, ugyanis tényleg nem lehet SEHOL dohányozni a vonatokon. A kiírás, hogy dohányzó, csak úgy ott maradt, de a törvény szerint nem lehet ott sem dohányozni.

Egy (sajnos) dohányzó.

2009. szept. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

aki nemdohányzó létére dohányzóba ül, minden rosszat megérdemel. én is mindig kapok egy-két nemdohányzót magam mellé, pedig direkt dohányzóba ülök. de kimegyek inkább rágyújtani illegálisba, hiába nekem van igazam.

nagyon tudnak rikácsolni, én meg úgy nem tudok cigizni, hogy közben kiabálni kell, inkább nyugodtan elszívom kint, aztán visszaülök.

érdekesmód az intercityn meg tudják oldani normálisan ezt a kérdést.

2009. szept. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21%
Értsétek már meg, hogy a vonatokon már sehol nem lehet dohányozni!!!! Sehol!
2009. szept. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

utolsó válaszolónak:én is hallottam erröl h sehol nem lehet már,ezért is kérdeztem meg a kallert,és különben is ha nem lehetne,az ki lenne irva.

amugy igazad van,vannak olyan vonatok,ahol tilos a dohányzás.de azt be szokták mondani.

2009. szept. 5. 23:39
 7/19 anonim válasza:
100%

Ez nem igaz, hogy sehol. Pl Szeged-BP között vannak olyan kocsik ahol lehet, és nem csak a matrica figyelmeztet, hanem még be is mondják az állomáson, hogy dohányosok az arra kijelölt helyen.


Én is utálom a dohányfüstöt, és meg van a véleményem a dohányosokról is(vannak barátaim is köztük persze), de valóban jogosan húztad fel magad. Már volt olyan, hogy én is elnéztem, és dohányzóba ültem, de fogtam magam és amikor rágyujtottak, én mentem ki.


Mondjuk, ha nagy a tömeg, minden kocsi 100% tele van, akkor el tudom képzelni, hogy kedvességből a rendesebb emberek kimenjenek dohányozni a folyosóra, de ez nem elvárás egyáltalán. Egyébként is, ilyenkor többnyire a folyosó is dugig van.


A kérdező elég rendes ember.


Velem persze fordítva volt regyzser. Nem dohányzóban gyújtottak rá, és mikor szóltam, (még kisgyerek voltam) a vén tatter mosolyogva cseszett rám. De hát tapló világban élünk.

2009. szept. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha volt hely a nemdohányzóban, miért nem oda ült?

Éni s láttam olyat, hogy betolta a pár hetes gyereket a kocsival a talpig érő füstbe! Ezek a sor végén álltak, mikor az észt osztották. Még ha nem lehetne is cigizni, a dohányzó kocsi büdös. Miért oda megy? És ha te nem tartod be a szabályt, ha van, de van hely, én átvinném a gyerekem. Akárkinek van igaza, nem ültetném direkt a füstbe!

Veszekedés helyett jó helyet keresnék.

2009. szept. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen jogos.ha üres az egész vonat,mi a rákért ül a dohányzó vagonba? És még neki áll feljebb.. jellemző (sajnos az élet számos területén megfigyelhető a magyar ember ezen mentalitása)
2009. szept. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

nem a gyerek anyja pampogott,hanem egy másik nő,aki nem is ismerte őket.az anyukát nem érdekelte a füst,bár ő nem dohányzott.nem értem akkor minek oda ülnek!!!

szerencsétlen gyerek.az ilyen szülő jobban felháborít,mint az,hogy "kitúrnak" a dohányzó részből.

2009. szept. 5. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!