Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jogosan félek az mr vizsgálattól?

Jogosan félek az mr vizsgálattól?

Figyelt kérdés

5 hónapja folyamatosan fáj a fejem. Lány vagyok, ősszel leszek 14, még nem menstruálok.Volt már vérvételem, jártam ideggondozóban, szemészeten, EEG-n, természetgyógyásznál, nem vagyok frontérzékeny. Semmi egészségügyi problémám nincs az enyhe allergiámon kívül. Semmi rendellenességet nem találtak a szervezetemben ami okozhatná a fejfájásom. Akkor is fáj a fejem ha stresszelek és akkor is ha nem.És most jön fejfájásom okának a kutatásának következő állomása.Az MR.nagyon félek, mert filmekbenláttam már használatban és ott az emberek bepánikoltak vizsgálat közben.Én is félek.Befeküdni egy szűk kis csőbe...az ideggondozóban azt mondták hogy úgy zúg mintha szét akarna esni :(

anyunak egy papíron alá kellett írni hogy nem támogatja a vérfestést.

ez az egész elég rosszul hangzik. Akkor most jogosan félek?Meg tudnátok nyugtatni?

S.O.S.


2011. szept. 15. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi rossz történhetne ott bent? Nem fáj, meg semmi. Betolnak, megcsinálják a felvételt és kijössz. Liftet szoktál használni? Ez sem rosszabb, mint egy lift. Sőt, a liftnél az parás, hogy esetleg megáll és bent ragadsz. De egy mr-ben még csak bent sem tudsz ragadni:) Szerintem teljesen alaptalan a félelmed:)
2011. szept. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
leginkább a zaj miatt félek, mert ha anyu 10 méterre tőlem turmikszol már attól rosszul leszek.egyeltalán nem bírom elviselni a zúgó zajt
2011. szept. 15. 20:38
 3/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Az MR nem zúg, inkább kattog. Nekem is a fejemet vizsgálták, kb 10 percig tartott, és ahogy ott feküdtem, majdnem elaludtam az ütemes kattogásra. Egyáltalán nem vészes! Nem is hangos annyira!
2011. szept. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

igen,ne félj nem lesz semmi baj,az orvosok tudják hogy micsinálnak,lehet így végre kiderül mibajod,

majd válaszolj ha meglett az eredmény

2011. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én már voltam, nekem a kezemet nézték MRI-n.

Kibírható, és igen, inkább kattog, de adnak füldugót, így kevésbé hallod...

Nekem kb. 20 perc volt amíg benne voltam, de sokkal kevesebbnek tűnt, néha még a szemem is lecsuktam :D

Ne félj, nem lesz semmi probléma!

2011. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
huhh, köszi a megnyugtató válaaszokat :) már nem is izgulok mindenképpen megírom majd az eredményt :)
2011. szept. 16. 20:01
 7/14 A kérdező kommentje:

november 2-án lesz a vizsgálat. tényleg mennyi idő még meglesznek a vizsgálat eredményei?

eeg-n kb. 2 hét volt. MR-en mennyi?

2011. szept. 16. 20:03
 8/14 A kérdező kommentje:

még egy kérdés

fejfájásom miatt nyilván a koponyámat fogják vizsgálni

ehez át kell majd öltöznöm? mert olvastam hogy kórházi köpenybe kell átöltözni :S

egy agyvizsgálatnál is kell?

2011. szept. 16. 20:12
 9/14 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem, hogy kb. itt is 2 hét amire meglesz az eredmény.

Azt nem tudom, hogy át kell-e venni a köpenyt, de nem hiszem, az viszont fontos, hogy semmi féle ékszer nem lehet rajtad, de ezt mondani fogják, vagy lehet h már mondták.

Én is novemberben voltam csak 2 éve :D

Este 9-kor, neked is ilyen későn lesz?

Amúgy a kéz MRI-s vagyok :D

2011. szept. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
huhh hát az elég későn van. az én időpontom egész jó: 17:10
2011. szept. 17. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!