Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez nem lenne jó megoldás?

Ez nem lenne jó megoldás?

Figyelt kérdés
Szerintem baj ,hogy a cigik 1000 forint felleti áron vannak. Így a szegényebbek nem tudják megvenni. De mi van ha csökkentenék a cigi árát mondjuk........600-800 forint közöti árra akkor több ember tudná megvenni. És mivel több ember veszi meg így talán még a cigi készítői is hasznot húznak. Vagyis több pénz lesz ez által és több cigi lesz az embereknek. Ez egy jó megoldás részemről. Persze a véleményekre vagyok kíváncsi ,hogy milyen ez az ötlet. Megjegyzem: Nem dohányzom,csak kipróbáltam.

2013. febr. 28. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez most komoly? Miért jó, ha több cigi van az embereknek? Többen és hamarabb meghalnak? Persze, támogassuk szegény elesett dohánygyárakat :D Sőt, utaljuk át az adó 1%-át is. Bocs, de számomra ez elég röhejesen hangzott a feltételezés.
2013. febr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a dohánygyárak így is tökéletesen jól megélnek, mert aki függő, az függő marad


azzal, hogy megemelték az árakat, szűkítették a vásárlási és használati lehetőségeket, azt akarták megakadályozni, hogy több ember szokjon rá

továbbá a diákoknak se legyen rá pénze


szóval pont ez volt a lényeg, hogy az embereknek ne legyen elég pénzük rá

2013. febr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
tudtommal még nincs 1000 felett a cigi ára, de ha 2000 felett lenne is megvennék a dohányosok, a szegények meg max nem ennének, de a dohányos akkor is megveszi a bagóját..
2013. febr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!