Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Rágyújtsak vagy ne így közel...

Rágyújtsak vagy ne így közel 4hónap után?

Figyelt kérdés

3hónapja és 3hete már, hogy letettem a cigit.

Az első hónap nagyon nehéz volt, pangtam, vergődtem, stb (előtte elég sokat cigiztem, és erősen rá voltam szokva).

Utána beleszívtam egy cigibe és köhögtem, ezáltal már nem kívántam később annyira.

Álmomba sokszor cigizem még.

Most ennyi idő elteltével rámtört úgy kb 1 hete, hogy én szeretnék ismét cigizni. Hiányzik a mozdulat, az érzés, hogy megtelik a tüdőm, a feeling-je, stb:S


Azért tettem le, mert rá egy évre babát terveztünk volna, de már még ez a cél sincs kitűzve, mert úgy határoztam, még várunk vele. Szóval azon kívül, hogy a páromat nézzem, más nem motivál ebben a döntésben, hogy letettem :( (ő nem cigizik)


2013. márc. 10. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már majdnem 4 hónapja nem gyújtottál rá, akkor miért gyújtanál rá ezután? Én azt javaslom, hogy most már ne térj vissza a rossz szokáshoz. Végy magadon erőt, ne csak a párod, meg a jövőbeli gyerek, de a saját egészséged is legyen a szemed előtt.
2013. márc. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Számold ki mennyit spóroltál vele, hogy nem vettél cigit. Ez is motiváljon. És még valami... Két férfi ismerősöm is (55-60 évesek) évek óta dohányzik. És hullanak ki a fogaik! Az ínyük gyengül el, iszonyú állapotban van a foguk. Egy 40 éves nő ismerősöm és egy 25! éves lányt is ismerek, akiknek mozognak a fogaik, az ínyük miatt. Na szerinted rágyújts?
2013. márc. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem ne. már olyan szépen haladsz. amúgy ismerős a dolog. én is baba miatt szoktam le, de ő meglepetés volt, így csak a pozitív teszt után tettem le, ami azért elég drasztikus, nulla rákészülés nélkül. a baba viszont nagyon jó motiváció - nyilván nem is gondolkozom azon, h rágyújtsak. de nagyon hiányzik és nincs olyan hét, h ne álmodnék cigivel. ha visszaszoksz, megmarad a bűntudat, előbb-utóbb akarsz majd babát és akkor elölről kezdheted az egész leszokás-kálváriát.
2013. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom, leginkább ez tart vissza, hogy utána nem soká kezdhetem az elejéről az egész leszokást.


Pozitív teszt után tényleg nem lehetett könnyű, mert sok ideggel jár a leszokás. (legalábbis nekem olyan volt)


Tudjátok az a legnagyobb baj, hogy ezt a kérdést is azért írtam már ki, mert már jobban hajlok a "rágyújtsak" felé :(


Hát tényleg nem tudom. Remélem nem fogok rágyújtani.

2013. márc. 10. 13:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Basszus!!! BÍRD KI!!!Ezért szenvedtél idáig?
2013. márc. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, ne tedd. Elindít egy csendes lavinát..én 3 év után szoktam le és 10 hónapra rá elszívtam 2-3at buliban. Aztán rá kb másfél hónapra ujra rágyujtottam, és 2 hónapig ugy dohányoztam hogy minden alkalmat egyedinek gondoltam, csak visszanézve jöttem rá hogy csak néhány olyan nap volt, amikor nem cigiztem. (napi 0-10 szál volt kb) Észbekaptam, abbahagytam, ugyanúgy jöttek az elvonási tünetek, csak gyengébbek voltak. Biztos vagyok benne ha még + 2-3 hónapig nyomom akkor visszaállok a napi dobozra..

Úgy érzem amúgy mindegy mit mondunk ki fogod próbálni, emberi kiváncsiság, vagy a nikotin hálója..jó emlékek..nem tudni, de én is megtettem. KAPJ ÉSZBE IDŐBEN VAGY KI SE PRÓBÁLD!

Cigi nélkül minden jobb,de ezt már tudod te is..csak a kisördög munkálkodik benned, ne engedd hogy elrontsa a dolgokat!;)

2013. márc. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mennyi ideig dohányoztál? Mennyit szívtál el egy nap? Milyen fajtára gyújtanál rá?
2013. márc. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egyenlőre még nem tettem :) De tervezem sajnos...


20 éves vagyok, közel 5 évig szívtam, 3évvel ezelőtt piros viceroyt, majd attól nyáron kicsit rosszul lettem:) és utána már többnyire csak kéket szívtam, vagy töltöttet, főleg a kék bondot szerettem, mert az valamivel erősebb mint a többi kék. Tölteni fesztivált töltöttem. Igazából csak a kilós dohányt utáltam, azt nem bírtam szívni. Amikor volt pénzem akkor egy dobozon is túl mentem egy nap, ha nem volt, akkor volt hogy csak 10-12 szál.


És amúgy nagyon hiányzik még most is az érzés, hogy kiveszek egy szál cigit, meggyújtom, szívom...fújom hmmm szar dolog a rabja lenni. De akár hogyis én folyton azt érzem, hogy még nem cigiztem eleget. Hiába keserves volt letenni :(

2013. márc. 19. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!