Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigit ma 4. napja letettem,...

A cigit ma 4. napja letettem, de mos tmár egyre többet megfordul a fejemben, hogy rágyújtsak. Mit tegyek a késztetés ellen?

Figyelt kérdés
Ahogy telik az idő gondolom egyre nagyobb lesz a késztetés, és hétvégén pedig megyek egy buliba ahol nagyon nehéz lesz megállni. Most még csak eszembe jut, hogy el kéne szívni egyet, de akkor se és kész. Mit ajánlanátok, hogy mit csináljak, ha cigizni akarok.
2011. jan. 10. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor ráakarsz gyújtani, igyál meg egy pohár vizet helyette.
2011. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Előre megmondom, én sajnos visszaszoktam 1 év füstmentesség után. Saját hülyeségemnek köszönhetem.

Leszokni úgy lehet, hogy kicseréled a rossz gondolatot jóra. Mikor elkezdesz filózni, hogy jaj, de rágyújtanék, kezd el lassan nagy levegőt venni az orrodon keresztül, és dícsérd Magadat. Pl. "de jó, hogy ilyen erős vagyok, hogy le tudtam tenni a cigit. Büszke vagyok rá. Nemsokára veszek az árából egy ...(vmit)." Három-négy ilyen lassú, hosszú levegővétel után elkezded Magad jól érezni, nyertél legalább egy órát. Ahányszor eszedbe jut, annyiszor csináld ezt, ne rágódj, meg idegeskedj, hogy de rágyújtanék, hanem cselezd ki az agyadat. És tényleg arra koncentrálj, ami a jó gondolat. Tudom, hülyén hangzik, de minden fejben dől el, azzal, hogy kipróbálod, semmit nem veszítesz. :)

2011. jan. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tetris ***** válasza:
Foglald le a kezeidet. Szotyola, tökmag, esetleg még a rágógumi is jól jöhet.
2011. jan. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17.40 Még annyit, hogy a környezetedben közöld mindenkivel, úgy döntöttél, hogy nem dohányzol tovább, ez meg olyan pluszt ad, hogy előttük sem akarsz felsülni. Nem azért, mert másoknak kell megfelelni, de ha kapsz egy dicséretet, mert jól bírod, az még több erőt ad. Azt sulykold Magadba, hogy sokkal könnyebb, mint hitted. Kitartást hozzá! :)
2011. jan. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Mindenféleképpen megfogadom őket és remélem 6 év cigizés után abbahagyom.
2011. jan. 10. 19:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is most szoktam le 5 napja a cigarettáról. 28 évig dohányoztam. Nekem nincsenek gondjaim a leszokással. Magamat is megleptem ezzel, mert korábban nem sikerült. Fentebb említették, hogy minden a fejben dől el. Így igaz! Mit nyersz vele, ha rágyújtasz? Minek? Én még azt is kipróbáltam, hogy direkt dohányosok közé mentem. Az egyiknek csúnya köhögési rohama is volt. Boldog voltam, hogy ezt is megúszom. Engem pont a dohányosok erősítettek meg a legjobban, hogy jó úton haladok! Én már nemdohányos vagyok! :-)
2011. jan. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szia én is 1 éve szoktam le 22év után hát van motoszkálás nekem is de olyankor még mindig egy szem mentolos cukrot be kapok,és azzal el vagyok.igaz szedtem fel kilokat is..légy erös és ne dölj be a kis ördögnek
2011. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Gratulálok nektek! Remélem nekem is menni fog. Még most minden jó és eszembe se jut, hogy rágyújtsak és a kollégáim nagy része nem cigizik úgyhogy a munkahelyen se érzek késztetést, hogy rágyújtsak.
2011. jan. 13. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!