Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigaretta olyan mint a drog?

A cigaretta olyan mint a drog?

Figyelt kérdés

olvasgattam a dohányzós kérdéseket..és sokan drogként emlegették a cigit.oké hogy káros meg drága büdös..rászoksz a nikotin miatt..ezeket mindenki tudja. de lehetetlen tőle beállni ,nem?nincs hatással az agyadra,tudatodra tudtommal:D

akkor miért nevezik drognak?



2013. márc. 10. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

angolul tisztább a drog fogalma.. ugyanis "drug"nak írják, és ezzel a szóval a patikában kapható gyógyszereket is illetik.. már ezzel tágult a drog fogalma


az oldalon a drognak titulálás csak egy sértés akar lenni, ami arra utal, hogy gyakorlatilag rabja leszel és bármennyi pénzt megadsz érte, csakúgy mint a drogok esetében

ebben a tekintetben igazuk van


viszont ahogy Te is mondtad, élvezetet igazából nem ad.. a drog termel, túltermel endorfint, esetleg úgy stimulálja az agyat, hogy az olyan dolgokat képzeljen, ami esetleg nem is létezik, de legalábbis nincs ott..

erre a cigaretta képtelen


a gondolkodásmódot viszont változtatja hosszútávon, és ezt talán látni is fogjuk, amint valaki elkezd itt nekem anyázni, hogy mit szólok bele:D na, neki már módosította a tudatállapotát..

2013. márc. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

"A DROG DEFINICIÓJA



A WHO (World Health Organization) definiciója szerint drog minden olyan természetes vagy szintetikus kémiai anyag, amely pszichoactív tulajdonságokkal rendelkezik, elsosorban a központi idegrendszer muködését befolyásolja, megváltoztatja a mentális és pszichés státust, az érzelmi reakciót, a hangulatot, tudatot, viselkedést (kábulat, mámor állapotát okozza)."


forrás: [link]


Ha egy erős dohányos le akar szokni, és nem gyújt rá, az első időszakokban ingerült lesz, ha nagyon erős dohányos volt, akkor izzadás, hőhullámok is rájöhetnek stb...


Szerintem ez kielégíti azt az állítást hogy "megváltoztatja a mentális és pszichés státust, az érzelmi reakciót, a hangulatot, tudatot, viselkedést "

2013. márc. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

érteem.

csak mert alkalmi dohányos vagyok(bulikban egy egy szál havonta..és nem vagyok erre büszke,de jól esik ritkán.viszont alkoholt egyáltalán nem iszom!:))

tehát soha nem éreztem semmit amikor elszívtam egy egy cigit..nem képzeltem dolgokat amik nem voltak ott,se semmi:D teljesen normálisan átlagosan viselkedtem gondolkodtam:)

aztán most itt olvasom hogy drognak titulálják..és megijedtem hogy uristen most ha cigizek be fogok állni?:D

2013. márc. 10. 17:31
 4/6 anonim ***** válasza:

hm, ügyes:D

és akkor az előző idézet alapján érdekességképpen leírnám, hogy a definíció alapján drognak számít az alkohol, a szerelem, a csokoládé, vagy valamilyen fanatizmus is:D


amúgy a hivatalos definíciók nem sokat érnek... úgy tudom, hogy büszke hazánk valamikor úgy definiálta a vakságot, hogy az számít vaknak, aki sötét napszemüveget és fehér botot használ:D

2013. márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, a cigaretta drog. Drognak nevezünk bármi olyan szert, ami használata közben bármilyen (testi, lelki) függőség alakul ki a fogyasztóban. Amikre te gondolsz, hogy beállsz tőlük, azokat kábítószereknek hívjuk (természetesen drognak is, amennyiben függőséget okoznak).
2013. márc. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2-es, nem igaz, amit leírtál, ugyanis a definíció szerint a használat KÖZBEN kell, hogy tudatot módosítson. A dohányzó teljesen magánál van, egy szál cigaretta nem okoz sem testi, sem mentális változást az emberen. Ha a dohányos nem tud rágyújtani, és ideges, tisztában van azzal, hogy mit cselekszik. Egy dohányos, ha csak fogyasztási dohányt szív, teljesen beszámítható.
2013. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!