Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szokjak le a dohányzásról?

Hogy szokjak le a dohányzásról?

Figyelt kérdés

Könyörgöm segítsetek!!! Hogy szokjak le a dohányzásról??? 6 éve dohányzom, az utóbbi 2 évben másfél dobozzal. És utálom magam ezért. Állandóan beteg vagyok miatta és fáj a torkom meg minden. És nem akarok, de annyira jól esik mégis, pedig tudom, hogy minden rossz körülbelül ebből fakad a mindennapjaim során. Ezzel cseszem el a szabadidőm nagy részét is.


Allan Carr-t is megpróbáltam, a rágót is, a szopogató tablettát is, az elektromos cigit is... Az utóbbi háromra allergiás vagyok szerintem, mert begörcsöl a torkom tőlük.


Mit tegyek??



2013. márc. 13. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak erős elhatározás hiányzik,semmi több,+ hülye voltál,hogy rászoktál
2013. márc. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Captain Obvios!
2013. márc. 14. 00:13
 3/10 A kérdező kommentje:
Aki meg az elhatározással jön, az sosem próbált még leszokni, hogy ez milyen. Legszívesebben megvernéd magad, hogy ne menj ki rágyújtani, de nyilván nem fogod. Ilyen. És inkább -fuck that shit- rágyújtasz.
2013. márc. 14. 00:16
 4/10 anonim ***** válasza:
12 évig dohányoztam, Allan Carr nekem se segített amíg fel nem fogtam h miről is beszél... Elhatározás! semmi más nem kell hozzá. Eleinte xar akármivel is szoksz le mindig vannak tünetek meg kattog az agyad. Ez sajnos ilyen, 1-2 hetet kell csak túlélni, ott jelentkezik a legnagyobb gond az ingerültség, meg a kattogás. Ha van androidos telód ajánlom a "Cessation nation" nevű vagy hasomló app-ot ott látod hogy mi változik a szervezetedben... Amúgy semmi értelme a ciginek, ha potló szerekkel szoksz le csak rosszabb lesz mert jobban kattogsz. Amúgy ha leteszed már 3-4 nap után távozik a nikotin a testedből. A többi csak a felesleges feszkó.
2013. márc. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha odafigyeltél volna az allen carr könyvre, vagy felfogtad volna, akkor értenéd hogy mi ez az "annyira jól esik". de így hiába
2013. márc. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Adj magadnak időt leszokni.Dédelgesd a gondolatot napról-napra,hogy nemdohányzó vagy.Válj képessé magad nemdohányzóként látni.Hidd el,eljön majd a nap mikor tünetmentesen el fogod hagyni.
2013. márc. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Nehéz leszokni :) . Én most 2hónapja nem szivom azt a sz@rt, de elötte már volt pár leszokási késerletem ami kudarcba fulladt 2-3nap után. Maga a pokol az elsö 3hét cigi nélkül. Mostmár szinte eszembe se jut. Ja és kb 6 évig cigiztem én is. 21 vagyok.

Sok sikert a leszokáshoz. ...és kávé helyett teát igyál az elsö héten ;)

2013. márc. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Aladárkiss válasza:
Én 13 évig dohányoztam és letettem egyik napról a másikra. Fejben dől el minden!!! Ha valamit akarsz, akkor eléred minden tapasz és könyv nélkül. Az én körömben mindenki dohányzik és nem zavar az sem ha rágyújt mellettem. Nem kívánom sőt egyenesen taszít. lassan 2 éve nem szívom minden nap futok és sportolok és nagyon jól érzem magam a cigi nélkül is :)Szóval sok sikert!!! Ne feledd agyban dől el !!!!
2013. márc. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Allan carr, rágó, szopogató, e cigi, ha ez mind megvolt és nem segített... akkor barátocskám belőled az akarat hiányzik. csak és kizárólag akaraterővel lehet leszokni semmi mással. De szerintem az olyanok esetében mint a tied, sokkal valószínűbb, hogy csak félsz a következményeitől, vagy már esetleg érzed is az előjeleit, de valójában nem akarsz leszokni. de ez amúgy mind le is van írva minden buktatóval együtt Allan Carr könyvében, lehet csak a szövegértéssel volt a baj.
2013. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hölgyek, urak! Hihetetlen, de 8 napja nem gyújtottam rá semmilyen szinten.


Egy darab 14mg-os tapaszt használtam el az nap, amikor társaságba mentem dohányzó helyre. (A tapasztól 1 órán át émelyegtem, viszketett, de aztán okés volt.) 2x-3x volt olyan érzésem, hogy rá gyújtanék, de könnyen túl tettem magam rajta.


A figyelemelterelő technika (azonnal foglald le magad, amint rágyújtanál, elmúlik egy idő után az inger) jött nagyon-nagyon jól és valóban az elhatározás.


Ilyen az évek során nem volt soha sem, hogy 8 napig ne gyújtottam volna rá. A 3., 4. nap borzasztó volt az elvonási és megszokási tünetek miatt, nem sokon múlt, utána viszont elkezdtem élvezni mennyire könnyen megy, illetve leginkább azt, hogy a 2. nap után elmúlt minden torokfájás, fájó nyelés, nehéz légzés, stbstb, rossz hangulat egy csapásra, amik a cigi miatt állandóak voltak eddig.


Nagyon boldog vagyok, egész más így élni! És csalásnak érzem, hogy a nemdohányzók mennyivel beljebb vannak mindennel, mint a dohányzók! :D


Az a baj, még nem bízom magamba teljesen, elég korai még ilyenekről 8 nap után beszélni. Viszont tartsak ki akkor 2 hónapig, aszondi?

2013. márc. 18. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!