Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le dohányzásról...

Korda József kérdése:

Hogyan szokjak le dohányzásról sóvárgás és dühösség nélkül?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok 2 és fél éve dohányzom és most leakarom tenni a cigit mert nagyon irígy vagyok a nemdohányzókra!!!!

egyszer megpróbáltam de nem vezett eredményhez egy fél napig nem gyújtottam rá és utána jöttek az elvonási tünetek.

napi 15-20 szálat szívok.

valaki tudna nekem segíteni hogy hogyan rakjam le fájdalom mentesen és sóvárgás nélkül?


2013. jan. 23. 10:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

40 évig szívtam napi másfél dobozzal, meg sem próbáltam egyik napról a másikra. Csak saját ütemben, apránként:

1. Először, amikor rá akartam gyújtani, megnéztem az órát, és azt mondtam: még 5 percet bírj ki, amikor ez már ment (pár nap) akkor: még 10 percet, majd még 20 percet. Közben kimentem és ittam egy pohár vizet. Egy idő után azt vettem észre, hogy azt a szál cigit már el sem szívtam.

2. Megnéztem, hogy hány mg-os nikotin, ill. kátrány tartalmú cigit szívok, és vettem 1 dobozzal ugyanabból a márkából, de egy fokozattal gyengébbet. A megszokottat elraktam a kézügyből, és amikor csak automatikus rágyújtás volt, a gyengébbre gyújtottam. A megszokott, erősebb szálat akkor már csak kávé és kaja után vettem elő. Ezzel már automatikusan csökkentetted a bevitt nikotin mennyiséget.

3. Amikor azt vettem észre, hogy már kaja és kávé után is a gyengébbre gyújtok rá, akkor az eredeti, igen erőset elhagytam, a helyére tettem azt, ami eddig a gyengébb volt, és helyette vettem a márkából a leggyengébbet.

4. Amikor már kaja és kávé után is automatikusan a leggyengébbre gyújtottam rá, no akkor kezdtem magamnak drasztikusan kiszámolni a napi adagot: délelőtt elszívhatsz ennyit és oszd be, ebéd utántól vacsoráig ennyi és oszd be, vacsitól lefekvésig.


Csak a saját ütemedben, mindenféle kényszer nélkül, de ha erős az elhatározás, akkor menni fog. Ne ostorozd magad, ha egy-egy nap nem úgy sikerül, mint a tervezett, de ezzel a módszerrel nincsenek elvonási tünetek, nincsenek dühkitörések.

No és amikor azt mondtam, hogy már nem is kell, attól kezdve még rágyújtani sem hiányzott. Volt még pár szál, de azt mondtam, hogy én döntöttem úgy, hogy abbahagyom, tehát ha már nem okoz semmi gondot, hogy nem gyújtok rá, akkor hiába van ott, nem szívom el csak azért, hogy ne legyen ott.

Ennek 10 hónapja, azóta nem gyújtottam rá, de nagyon jól megvagyok nélküle.

2013. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
olvasd el Allen Carr rövid úton leszokni a dohányzásról címü könyvét... ha azok közé a tinik közé tartozol, akik nem olvasnak, van belőle hangoskönyv is, nekem nagyon sokat segített... 11 év dohányzás után, miután értelmeztem a könyvben leírtakat, relatív könnyedén egyik napról a másikra leraktam... mentálisan egy percig sem hiányzott, csak hát a fizikai elvonási tünetek voltak kellemetlenek.
2013. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
előző vagyok, most olvastam végig az első válaszoló válaszát, nagyon szépen meg van fogalmazva, de én egy szavát sem hiszem... ha próbálod beosztani, adagot csökkentgetni, azzal csak feleslegesen kerülgeted a lényeget, és miközben hitegeted magadat, szenvedsz egy csomót, de folyamatosan ellátod a szervezetedet dohánnyal, ahelyett, hogy egyszerre abbahagynád és 2-3 hét után már totál büszke vagy magadra, akkor már kibírni is könnyű, 1-2 hónap múlva felfokozódik az ízérzékelésed, fel fog tűnni eddig milyen tompán érezted az ízeket, többet fogsz tudni mozogni stb stb...
2013. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mi érdekem lenne abban, ha hazudnék?

... egy szavát sem hiszem... milyen alapon kérdőjelezed meg azt, amit írtam. Egy egész évembe telt, de megcsináltam. És nem egyik napról a másikra tettem le, mert aki ennyire erős dohányos volt mint én már 40 éve, az nem fogja tudni. De a napi fokozatos megvonással, ment. Azt is írtam, hogy a kérdező ne veszítse kedvét, ha egy-egy nap visszaesést tapasztal. Mit gondolsz ezt miért írtam?

De hogy ismeretlenül engem hazugnak nevezel, azt azért erősnek tartom. (20 éves koromban szoktam rá, attól kezdve 40 évig szívtam, most miért jönnék elő ilyen szöveggel, ha nem igaz?)

2013. jan. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hát köszönöm a válaszokat csak most is leszokoba vagyok és nagyon nehéz megálni már most mennék rá gyújtani:(((((
2013. jan. 23. 17:37
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
azért kérdőjelezem meg mert egy hülyeség amit írsz, így nem lehet leszokni, ha tényleg így volt, akkor egy éven át kínoztad magadat, majd a végén egyszerűen megváltál tőle... csak előtte nem kellett volna 1 éven át mazoistát játszani... az meg hogy valaki 1 éve vagy 50 éve függő, egyáltalán nem számít különbségnek, aki függő az függő, nincsenek fokozatok...
2013. jan. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nem hülyeség egyik módszer sem amit itt írtatok,de istenítitek az a leszoktatós könyvet.ismerek olyan személyeket,akik a leszokós könyvel,akik e-cigivel vagy tapasszal,vagy az első válaszoló módszerével hagyták el a cigit.de legszebb az,hogy a leszokós könyvel cigit elhagyó haver megint tolja sajnos.pedig 1 év alatt mát totál nem hiányzott neki a cigi.szóval ha elolvasod azzal nem veszítesz semmit.

de el lehet hagyni a bagót,akaraterő kérdése és kész.vagy elhagyod van nem.rajtad áll.

minden módszer segít egy kicsit,hol így hol úgy.ja és tom mi a véleménye a könyv írójának ezekről.

2013. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Már most nem kívánom úgy a cigit amijóta csökkentve rakom le!!!!

És az hülyeség aki azt mondja hogy egyik napról a másikra rakja le mert így nem lehet letenni csak így hogy fokozatosan csökkented :)))))


és nekem kezd bevállni :)))

2013. jan. 25. 15:03
 9/13 anonim ***** válasza:
legyél sokat a barátaiddal. amúgy nem könnyű leszokni, nézz utána, hogy milyen lehetőségek lennének. biztos nehéz lesz, de sok sikert hozzá! ;)
2013. jan. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszike de már nekem nagyon megy mert 3 óra hosszáig is ki bírom és eddig meg 30 percenként gyújtottam rá :D most meg 3 óránként később már 4 és így fogom elhagyni a cigit!!!!!!!!!!!!
2013. jan. 25. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!