Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 18 évesen lehet tüdőrákom?...

18 évesen lehet tüdőrákom? (folytatás lent)

Figyelt kérdés

Kb. 3-4 éve dohányzom (napi 5 szál átlagban). Pár hete megfáztam, köhögtem is rendesen 1 hétig. Azóta meggyógyultam, de néha-néha még mindig köhögési ingerem van, leginkább este fogmosás közben amikor a gyerekfogrém a számba kerül. 1-2 napja éles, enyhe fájdalommal járó nyomást érzek a tüdőmben amikor kifújom minden levegőm, meg amikor köhögök.

Férfi vagyok, és 18 éves. Apai ágon a nagypapám a tüdőrák áttétjében halt meg 56 évesen, viszont anyai ágon a nagypapám 73 éves, és nagyon jó állapotban van (igaz, soha egy szál cigit nem szívott el). Szóval elég kétesélyes a dolog.

Lehet tüdőrákom 18 évesen? Hosszútávon milyen kilátásaim vannak ilyen háttérrel, ha folytatom a dohányzást?


Köszönöm előre is!



2013. márc. 14. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát 18 évesen még nem valószínű. Most még csak a krónikus bronchitised van kialakulóban. Rákot majd később fogsz kapni.

Ha nem hagyod abba a dohányzást, akkor lényegesen nagyobb esélyed van rá, mint ha abbahagyod. Nem értem minek rizikózni.

2013. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tüdőrákja bárkinek bármikor lehet. Ehhez nem szükséges dohányozni, de erősen növeled vele az esélyeket rá. Biztos, hogy nincsenek jó kilátásaid, napi 5 szál nem kevés.


Viszont szerintem nagyon valószínűtlen, hogy most tüdőrák okozná a köhögésedet. A dohányzás önmagában is okozhatja ezt.

2013. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs most még tüdőrákod, viszont szennyeződés van a tüdődben. Már a lerakódott koromszemcséktől biztos feketébb, mint a korod béli nem dohányzóké. Mivel nagyon korán kezdted azaz a aktív test növekedési fázisában, nagyobb esély van rá, hogy fiatal korodban tüdőrákod lesz, de ez persze nem biztos.


Láttam én már 30 éves férfit, akit tüdőrák miatt operáltak. Nem is érezte jól magát, mivel a bal oldali tüdőfél eltávolításra került, a megmaradt jobb oldali viszont el kezdett már a mellkasában tágulni. A tüdőnek ez a szokása, igyekszik kitölteni a teret . Szóval fullad rendesen.

És gondolj bele, 30 éves ! 12 év múlva Te is annyi leszel....

2013. márc. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megfázás, vagy influenza után a kohögés sokszor hetekig eltart, de azért nem árt elmenned a háziorvoshoz, hogy meghallgassa a tüdődet.
2013. márc. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen cigit szívsz?
2013. márc. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Lehet tüdőrákod, főleg ha ezek szerint hajlamot örököltél az ősöktől.

Ha nem haragszol lehet egy kérdésem? ismerted ezen rokonaidat? voltál náluk a kórházban miközben haláltusájukat vívták? Ha igen mi a tök visz rá arra hogy még mindig dohányozz??!! (Bocs csak van egy ismerősöm akinél ez a szitu,+ még beteg is emellett és nem értem őt.) Hátha te más szemmel látod ezeket.

2013. márc. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!