Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehet tüdőrákom 19 évesen?

Lehet tüdőrákom 19 évesen?

Figyelt kérdés
19 éves nő vagyok,3 és fél éve dohányzom.Nagyon félek mostmár,nem is a nikotin miatt,inkább a radioaktív polónium miatt,hogy kialakult bennem a tüdőrák.Viszont nem köhögök,csak megfázás után pár hétig,de aztán megszűnik teljesen.A hangom mélyült,és gyakran vagyok rekedt,de még nemdohányzó koromban is rekedtes hangom volt.Néha fáj a lábam meg a karom,de szerintem ez csak izomláz.A gyengeséget pedig egészséges lustaságnak fogom fel,viszont mostanában gyakran érzem hogy szúr a tüdőm,mert levegő szorul bele.Ha kimaszírozzák,elmúlik.Nagyon félek mostmár,több ember is meghalt tüdőrákban a családban,és le akarok szokni,igenis le akarok,de valahogy akaratgyenge vagyok.Ebbe lassan beleőrülök:félek a betegségtől,és le akarok szokni,de ugyanakkor akaraterőm nincs annyi hogy egyik pillanatról a másikra eldobjam.Változó,hogy mennyit szívok el naponta,mert vannak napok,amikor rá sem gyújtok,és van,amikor több mint 10 szál megy el egy nap:S Szerintetek már késő,és rákos vagyok?
2010. jan. 17. 23:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

sőt, jól fejlett hipochondriád is lehet


leszokni viszont nem késő

2010. jan. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A tüdőráktól való félelmedben szorongsz, attól érzed azt a fojtó szorítást a mellkasodban.Nagyon nehéz leszokni a cigiről az biztos. De ha csak ennyit szívsz, ezt tudod fokról csökkenteni és egyszer csak elhagyod. Nyugi, aludjál nyugodtan, nem vagy tüdőrákos!!
2010. jan. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

ha félsz, menj el dokihoz kivizsgálásra. egyébként évekig tart, míg a nikotin kiürül a szervezetedből, úgyhogy tényleg nem lenne baj, ha letennéd a cigit. mindkét nővérem láncdohányos volt, igaz csak 1 évig kb. De letették egyik napról a másikra.

Te is le tudod tenni!

2010. jan. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tüdőrákod bármikor. Viszonylag ritka ilyen fiatalon de főleg ha az örökletes hajlam is benned van akkor lehetséges.

A tüdőrák tünete erős köhögés, véres köpet, stb. de akkor már késő.

Tényleg hagyd abba. Nehéz, de megéri.

2010. jan. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Hipochondriám az van,általában minden tünetet be tudok magamnak beszélni,hogy érzem...:S
2010. jan. 18. 00:03
 6/22 anonim ***** válasza:
33%
19 évesen te még csak egy kislány vagy, akinek nem tudom, hogy engedhették, hogy 15 éves korától dohányozzon.
2010. jan. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A szülők nem állhatnak folyton a gyerekeik mellett,és akik meg ott akarnak állni,annak meg ez a következménye ami nálam.Anyukám folyton fenyegetett mikor még ki se próbáltam,hogy úgy tudja meg,ez meg az lesz..Erre a tinédzserek általában hogy szoktak reagálni?Szerintem kezdek felnőni(lehet hogy még gyerek vagyok),mert már nem akarom tovább folytatni.Nem kívánom senkinek ezt a dilemmát,amiben most vagyok.Álmatlan éjszakáim vannak,és szerintem én holnap rá se gyújtok:S Úgyis csak bántani fog belülről valami.Amúgy meg szerintem kár már azért oltani,mert rászoktam,pont akkor,amikor le akarok szokni...
2010. jan. 18. 00:18
 8/22 anonim ***** válasza:
A tüneteid annyira sokrétűek, hogy az egyetlen betegség oka nem lehet, leginkább pánikbetegségre emlékeztet, inkább pszichiáterhez menjél, hogy valami szorongásoldót írjon fel.
2010. jan. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Dönts: vagy az életed vagy a füstölő sz@rod... Melyik a fontosabb.
2010. jan. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Egyértelmű,hogy az életem.Én le akarok,és le fogok szokni.Nem ez volt a kérdés,hogy szokjak-e le.Hanem hogy a meglévő tüneteimből ítélve beteg vagyok-e..Leszámítva hogy agyilag az vagyok,mert egyáltalán belemásztam ebbe...
2010. jan. 18. 00:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!