Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy eldobott cigicsikk miatt...

Egy eldobott cigicsikk miatt felgyulladhat valami?

Figyelt kérdés
2009. szept. 26. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Bőven elég!
2009. szept. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ajjaj

bizony hogy felgyulladhat

akár egy erdőtűzhöz is elég

2009. szept. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Nálunk a sinek mellett a puszta (ami természetvédelmi terület is)rendszeresen szokott égni :S
2009. szept. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze! A gyulladáshoz három dolog szükséges: éghetö anyag, hömérséklet és oxigén. Ha olyan talajra esik, ami hosszan tud parázslani (pl. erdei avar), elég egy hirtelen légáramlat, és pillanatok alatt begyullad.
2009. szept. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
úgyhogy vigyázz hol dobod el a cigicsikket :D
2009. szept. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már vagy 10 olyan kukát láttam, ami kigyulladt egy db csikktől, szóval a válasz: igen.
2009. szept. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Debrecen Fórumnál is sokszor égett a kuka...

Mert aztán marhára nehéz elnyomni vagy eltaposni azt a cigit? Én mindig elnyomom vagy eltaposom, de pl. 1 hónappal ezelőtt mentem valahova és azt látom megy a mai kapuzárásos anyuka a 12 éves lányával és a szeme láttára csak úgy, eloltás nélkül beledobja a kukába a cigit...paraszt...

2009. szept. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kicsi rá az esély, de lehetséges. Persze attól is függ hová dobod. Ha pl. benzin van a padlón vagy éghető anyag akkor simán. Ha benzinnel teli vödörbe dobod akkor is ( kannába nem biztos, mert ugye nincs benne oxigén a benzin amúgy nem robban hanem ég robbanni a benzingőz tud.


Erdőtüzet valóban okozhat ha régóta nem votl eső és kiszáradt a talaj és mondjuk összel sok lehullott száraz levél van a földön, simán begyújthatja. Kukába dobva is megtörténhet pl. ha papír vagy más gyúlékony anyag is van a közelében ( ami lássuk be gyakori egy szemetesben). Szimplán az utcán vagy a vonatból kidobott csikk az már kevésbé, az utcán eldobott pedig szinte semennyire nem veszélyes. Az utcán ugye vagy aszfaltra vagy betonra vagy fűre esik, egyik sem túlságosan gyúlékony magában.

2009. szept. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
persze ez természetes és veszélyes is
2009. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!