Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyha még nem vagyok 18éves...

Hogyha még nem vagyok 18éves (16 vagyok) és rágyujtok az utcán akkor a rendőr belémköthet mer tmég nem vagyo 18? Vagy csak a dohány vásárlást tiltja a törvény 18éven aluliaknak?

Figyelt kérdés

2013. máj. 16. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezért a rendőr nem szólhat.
2013. máj. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy tudom, csak a vásárlás van kikötve, de rendőr válogatja. Beléd köthet, igazoltathat, de az miatt nem tudnak eljárást indítani ellened. Volt rá példa, hogy ismerősöm 15 éves gyerekét ezért igazoltatták, aztán büntették is, mert közterületen piáltak... Szép kölykök :D
2013. máj. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Most már nem is gyújthatsz rá közterületen, a rendőr nem a korod miatt fog bírságot fizettetni, mindenkinek tilos.
2013. máj. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lehetne közterületen rágyújtani! Közforgalmú intézményekben nem lehet,ill. eü.szolgáltatást nyújtó,valamint kiskorúakkal foglakozó intézményekben és azok 5 méteres körzetében nem lehet. És nem büntethetnek érte a rendőrök,nem is igen foglalkoznak vele.
2013. máj. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pár hete láttam egy pasast, akit cigivel a kezében igazoltattak az aluljárótól egy méterre.. és igen, a cigi miatt.:D
2013. máj. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Aluljárótól 5 méterre nem igazoltatták volna :)

Egyébként,nem ők büntetnek,hanem az ANTSZ. A rendőrök annyit tehetnek,h értesítik őket.

2013. máj. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!