Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy idő után rászokhatok így...

Egy idő után rászokhatok így a cigire?

Figyelt kérdés
Kb. 1 és fél éve kezdtem, de minden héten max. 6-7 szálat szívok. Ezen a héten ma volt az első, előző héten is csak 3-4 szálat szívtam. Kb. ez megy 1 és fél éve, hetente 1-től 7 szálig szívok, többet nem. Most úgy érzem, hogy bármikor le tudnék szokni (nem mint ha rá lennék szorulva), de azért így hétvégente jó 1-2 szálat elszívni. Egy idő után én is rászoknék? 17/F

2013. máj. 30. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Papito, el kell hogy mondjak valamit:



rá vagy szokva.

2013. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak, akik képtelenek rászokni, de nem ez az általános. Nem kéne kísérletezni, mert a leszokás tényleg nem vicces. Az mondjuk jó hír, hogy nem idegesség, vagy egyéb stressz elnyomására használod. Próbáld ki, hogy egyik héten egyáltalán nem gyújtasz rá, és figyeld meg magad. Figyeld azt is, hogy akkor hiányzik-e a cigi, amikor amúgy rá szoktál gyújtani, pl hétvégén, hogy van-e asszociáció.
2013. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is már rá szoktál. A "rászokás" nem egy olyan jelenség, hogy egyszer csak szól, hogy hé, rászoktál... nem veszed észre. Az, hogy rendszeres dohányos vagy, mennyiségtől függetlenül, már rászokásnak minősül. Ha nem szívnál pl egy hónapig egyetlen szálat sem, úgy sem bírnád ki, és utána rá gyújtanál. Ergo rá vagy szokva. Vagy azért, mert ideges lennél, hogy nem kapod meg a heti adagodat, vagy azért mert meggyőznéd magad, hogy "hah nincs semmi, bajom, nem vagyok rászokva" és rágyújtasz... és pontosan ezért vagy rászokva. Minden fejben dől el. Ha végleg leteszed, vagy több hónapos kihagyást tartasz, akkor elmondhatod, hogy nem vagy rászokva.
2013. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Volt néha, hogy 1 vagy több mint 1 hétig nem szívtam 1 szálat sem, és egyedül még soha nem vettem egész csomagot, max haverokkal felesbe. Ha meg ideges vagyok akkor sem az lesz az első, hogy na most megyek cigizni.
2013. máj. 30. 21:55
 5/5 lencsefőzelék ***** válasza:
Hagyd abba, amíg nem késő. 40 évesen 60-nak akarsz majd kinézni? Amíg viszonylag keveset szívsz, sokkal könnyebb leszokni.
2013. máj. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!