Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Rá vagyok szokva a cigire?

Rá vagyok szokva a cigire?

Figyelt kérdés

Mindig a haverokkal cigizek buliban, hétvégente, ha van buli.

Amúgy hétköznap eszembe sem jut rágyújtani, nincs is nálam cigi, meg semmi ismerős, akitől kunyerálhatnék, család nem cigizik.

De ha buli van, akkor elszívok 6-7 szálat simán. Ha a haverok rágyújtanak, mindig kínálnak engem is, és eszembe nem jut hogy ne fogadjam el és gyújtsak rá.

Most azon gondolkozom, hogy akkor rá vagyok szokva?


Azt mondják a rászokás nem olyan, hogy fel fog tűnni, hanem ilyen, ha megkínálnak egyből elfogadod.

De a rászokás nem az, hogy ha nincs cigim, elmegyek a boltba venni?

Mert ln azokat látom rászokva, akik már idegesek, ha nincs cigijük, és nem kapnak senkitől. Vagy az csak felszínes idegesség?


Most akkor én is rá vagyok szokva, csak nem látszólag?



2013. máj. 31. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak koca dohányos vagy, de könnyen lehet az hogy már a minden napokba is elkezded szívni, ha akkor kínálni fognak, és akkor már igényelni fogja a szervezeted később a cigit, és akkor már venni fogsz magadnak is egyet.

Ha nem akarsz rászokni akkor még megteheted hogy elkerüld, ne fogadd el bulikba sem a cigit, még nincs túl késő ehhez.

Akkor van gond ha már a minden napokban kezdesz cigizni.

2013. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Még nem, de közel állsz hozzá. Régen én is csak buliban szívtam ha kínáltak, aztán már egyre több kellett, nem volt képem valakit lehúzni egy dobozzal ezért vettem. Maradt a buliból cigim, azt elszívtam, végül már mindennap kellet egy szál amiből mára már egy doboz lett...
2013. máj. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik haverom is így volt. Akárhányszor kínáltam, mindig elfogadta. most 18 éves... körülbelül 3 éve kezdtük együtt. Én minden nap cigiztem itthol is, és ha kínáltam nem mondta hogy "Kössz de nem".

Mára elért oda, hogy napi másfél van hogy két dobozzal is elszív, mert otthol megvan neki engedve.

És a vicc az egészben, hogy annyit mond: "Bármikor le tudnám tenni..."

Ez vicc, mert mostantól ebben a kis faluban nem nagyon lehet cigit kapni a kocsmákban, és képes 15-20km-t is menni egy cigiért.

Én dohányzom, nem ítélem el a cigiseket, de ha teheted akkor ne dohányozz!

Nem hiányzik ez a kiadás, biztos van mire költened, jah és még ez a terhelés a szervezeted számára.

Egyébként hogy válaszoljak, nagyon közel vagy hozzá, hogy te is vegyed minden nap, és ideges legyél hogy ha nem gyújtasz rá.

2013. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha már a nap kezdetén,vagy helyzetekben az ugrik be,hogy rá kellene gyújtani,akkor igen.A dohányosok többsége 12-14 évesen kezdi el és hónapok alatt észrevétlenül szokik rá.Mire észbe kap,már nincs képe kunyerálni ha nem kínálják be és megveszi.Mi is suli előtt szívtunk el 1-2 szál cigit...aztán már után is.........szakközépben normálissá vált...........mikor már lett fizu mert melóztunk,akkor az élet szerves része lett.

17-18 évesen már le akartam szokni és nem tudtam (12 évesen kezdtem).17 év dohányzás után végre sikerült.

Most van az utolsó esélyed,hogy abbahagyd.

2013. jún. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy kérdező?
2013. júl. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!