Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tudtok mondani jó érvet, hogy...

Tudtok mondani jó érvet, hogy miért szokjak le a dohányzásról?

Figyelt kérdés

De légyszi együtt érzően! Nem azt akarom hallani, hogy "Ha neked ez jó, akkor ne szokj le!" mert tudom hogy nem jó, csak mindig tudok valami ellenérvet felhozni.

És még nem hallottam, olvastam olyat, amire nem tudok semmit mondani.


pl: Dohányzásba bele lehet halni - Egyszer mindenki meg fog halni...

A dohányzás besárgítja a fogakat - UV fényes fogfehérítés

A dohányzás öregíti a bőrt - Az öregedés természetes folyamat.


Szóval bármit felhoztak eddig mindig tudtam rá mondani valamit.

Nézegettem ilyen képeket, hogy milyen egy dohányos tüdeje, és egy egészségesé. Arra az a válaszom, hogy úgy sem látom a tüdőmet, nem zavar hogy néz ki belűl. Ha meghalok, és kiveszik, megint nem fogom látni.

Az, hogy károsítok a környezetem megint nem igaz, mert ott sose gyújtok rá, ahol vannak már, akár csak 10 méteres környezetben is! Csak olyanokkal, akik szintén dohányoznak.

Az, hogy egészségtelen... Kevés dolgot tudok felhozni ami nem egészségtelen...

A másik, hogy majd 40-50 évesen meg fogok fulladni a köhögésben, arra azt mondom, hogy oké, majd akkor sz@r lesz, de addig van pár évtizedem...


Szóval ez van. Nem hallottam még olyat, amin elgondolkodtam volna akár 1 percre is, hogy tényleg le kell tenni a cigit...

Tudtok olyat írni? Mert halál komolyan le akarok szokni, de addig amíg nem hallok olyat ami tényleg elgondolkodtató, addig szerintem nem fog menni...:S



2013. jún. 7. 07:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs valami hobbyd vagy álmod,amit kipróbálnál, megvennél. Abból a pénzből iszonyat sok mindent lehetne csinálni!!
2013. jún. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is cigizek,és engem sem hatnak meg sajnos a dolgok,mert ideges vagyok sokszor,és inkább cigizzek,mind drog vagy alkohol..

na ellenérvek:

ugye hamarabb meghalsz. mindenki meg hal 1x de nem mind1 mikor.. neked mind1 hogy 50 vagy 60 évesen halsz meg?:DD

fogfehérítés: drága... :D és ha cigizel minek fehéríttetni,ha úgyis sárga lesz megint?

öregíti a bőrt: jó ha 30 évesen úgynézel ki mint egy 60 éves?:D

tüdő: nem bírsz futni,kapkodod a levegőt,nem bírsz semmit sem..

a gyerekek tüdejét is szétcincálod.. hogy miért? mert hiába akkor gyújtasz rá amikor nincs ott úgymond senki,de az száll tovább,és a gyerekek tüdője fekete lesz.. azt akarod h 5-6 évesen ne tudjanak futni? és kapkodni kelljen a levegőt nekik? mivel ők nem füstszűrőn keresztül kapják a füstöt,ártalmasabb.. többet nagyon nem tudok.. :D

majd még gondolkodok :)

2013. jún. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Megcáfolhatatlan érvet senki nem tud neked írni. A leszokás csak úgy működik, ha te igazán akarod. Enélkül nézegethetsz linkeket rákos tüdőről, szétrohadt fogsorról vagy bármi egyébről- az nem a tiéd, így átérezni sem fogod.

(Kollégenőm pl azért szokott le, mert a három éves unokája nem akart a buszon az ölébe ülni "büdös vagy mama" szöveg kiséretében. Neki ez a szégyen kellett a döntés meghozásához.)

Amikor viszont "halál komolyan" le akarsz szokni, akkor nem kellenek majd érvek és nem kell az sem, hogy idegenek győzködjenek.

2013. jún. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem derül ki, hogy nö vagy-e vagy férfi, mert nem egészen mindegy.


Ami szerintem igen negativ, hogy aki dohányzik, az egyszerüen BÜDÖS! Az nem ér semmit, hogy utána fogat mosol vagy rágózól, ettöl még büzlesz.

Ha valaki dohányzik, az ezt nem érzi, aki egyáltalán nem és nem dohányosok közt lakik, az messziröl észreveszi és kimondottan undorítónak találja. Ennél már csak az a még rosszabb, ha emellett még parfümöt is használ, ez a keveredett szag borzasztó.

2013. jún. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amikor megkapod a fizetésedet, akkor az egy hónapra való cigipénzt tedd külön kupacba, a maradékot oszd-szorozd: erre-arra-amarra.

Majd a cigire félretetted szorozd fel 12-vel = egy év alatt "füstbe ment terv", és tudatosítsd magadban, hogy itt száll el pl. egy kéthetes nyaralás, vagy egy lakásbeugró x %-a, akármi.... Utána gondolkozz el, megéri-e?

Mondom ezt úgy, hogy több mint 40 éven keresztül szívtam napi másfél dobozzal. Egy évvel ezelőtt sikerült letennem.

Nem egyik percről a másikra, fokozatosan, saját tempómban tettem le. Ha túlságosan meginogtam, akkor végig-gondoltam: Én döntöttem úgy, hogy abbahagyom. Bármikor megváltoztathatNÁM a döntésemet. De nem változtatok, alaposan meggondoltam, és végig is csinálom!

2013. jún. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, mindenki meghal egyszer, csak nem mindegy, hogy hogyan és meddig tart.

Az én anyukám COPD-s lett a dohányzástól és most már napi 24 órán keresztül oxigénpótlásra van szüksége, már attól is fuldoklik, ha ki kell mennie a WC-re, évente 5-6 alkalommal kórházba kerül a fulladásos rohamai miatt, már lélegeztették géppel, légcsőmetszést végeztek rajta és ezt tart 8 éve!

Lassan teljesen le fog állni a légzése és a keringése és a halálát fulladás fogja okozni.


Ilyen halált szeretnél magadnak?

2013. jún. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyerekeket nem szeretnél? A dohányzás rontja a spermiumok képességeit (így nem a legjobb spermium fogja a petesejtet elérni, hanem amelyik megmarad), ha pedig nő vagy, a magzatot is károsítja. Minél tovább dohányzol, annál jobban károsítod a szervezeted, és annak akkor is van hatása a magzatra, ha mikor kihordod, már nem dohányzol.
2013. jún. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat.Most 1 éve,hogy abba hagytam 17 év után.(Gyerekkori szerelem volt a dohány).

Azért próbálok pár "hasznosat" írni:


1.:Drága. (Havi 30 ezer,az 30 ezer,nem kell nagyobb bizonyítási folyamat)

2.:Fájt a torkom egyfolytában (kb a 13. évtől,10 hónap alatt múlt el).

3.:Vérnyomás 150-170/100 (most 130/85).

4.:Pulzus 90-110 (most 70-80).

5.:Lerakódás a tüdőben. (A 3. hónaptól szembesülök vele minden reggel a mosdóban,mióta abbahagytam,sötét barna köpedék,kátrány).

6.:Rossz alvás,izgatottság.


És még millió ok..........

2013. jún. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudod h nem jo? :D


Hat rosszul tudod. Amirol le kene szokni az a kommersz cigaretta markakt, a dohany mint olyan csak elonyokkel jon...100% dohanyt kell szivni.

2013. jún. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Együttérző vagyok! Ha ennyi mérget a menzán kellene elfogyasztanod az étellel biztos kiakadnál.


De Te önként mérgezed magad. Ezzel: [link]

2013. jún. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!