Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Fehér foltokban káprázik a...

Fehér foltokban káprázik a szemem, majd elkezd fájni a fejem és hányingerem lesz.1hete probálok leszokni a dohányzásról és gyógyszert is szedek. Lehet alacsony a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
22éves srác vagyok. 1 hete kezdődött az egész mikor bementem reggel dolgozni és munka közben elkeztek kis fehér káprázó foltok megjelenni, leültem egy 20 perce majd elmúlt de aztán nagyon fájt a fejem meg hányingerem lett.Rá 4 napra találkoztam bnőmmel és leültünk meginni 1 sört.Elég gyorsan ittam és mikor feláltam úgyéreztem zsibbad a bal karom meg az oldalam olyan tompa volt a fejem talán szédültem is de csak pár másodpercre utánna jobb lett, majd elkezdett megint káprázni a szemem,és megint fejfájás.kb 1 hónapja szedem a panangint napi 1 bogyót, és elég erősen próbálok leszokni a dohányzásról, 10szálról 2-re csökkentettem a napi adagot.Arra gondoltam hogy talán a gyógyszertől és a megvont cigitől nagyon alacsony lehet a vérnyomásom azért vannak ezek a rosszullétek.Szerintetek?

2013. máj. 25. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alacsony vérnyomás biztos nem okoz ilyen tüneteket, a szemkáprázás, fejfájás, hányinger leginkább a migrén tünetei, amit okozhat agyi vérellátási zavar is! A leszokást viszont folytasd, a dohányzás teljes abbahagyása sokat jelent az egészség szempontjából!
2013. máj. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy migrénem van, régebben is voltak már ilyen szemképrázós fejfájos hányos rohamaim.Az orvos meg elküldött szemészetre...De aztán elmúlt és évekig nem volt semmi.A fejem viszont régebben sokkal erősebben fájt, most nem annyira csak ha hajolok meg ilyesmik, még fájdalom csíllapitot se kellett bevennem.Igazából ez a pillanatnyi zsibbadás szédülés ilyesztett meg hogy mi lehet.Ne hogy valami rohamom legyen.A cigit meg egyáltalán nem kívánom már..főleg ezek után..
2013. máj. 25. 09:13
 3/5 anonim ***** válasza:
A fejfájás, szemkáprázás, szédülés másik oka a zöldhályog -vagyis a szemnyomás kóros emelkedése is lehet, valószinűleg ezért küldtek szemészetre. de ha ott nem találtak semmit, akkor ez migrénes roham, az váltakozó időközökben és intenzitással előjöhet. Ha az alacsony vérnyomás miatt is aggódsz, vegyél egy vérnyomásmérőt, már 3e körül kapni, vagy a gyógyszertárakba vannak automata mérőhelyek.
2013. máj. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A panangin az nem kifejezetten erre való. Én nyáron napi 4-et szedek belőle, de ez nálam sose okozott ilyen tüneteket. Ki ajánlotta ezt, és mire?
2013. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fejfájás, hányinger, migrén két problémára utaló jel:

1. folyadék - víz hiány! Ilyenkor 1 nagy pohár (legalább 3 dl) hideg vizet igyál!

2. Meteorológiai okok: front érzékenység

3. valamilyen egyéb érzékenység - pl. allergia

2020. jún. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!