Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van ekkora propaganda a...

Miért van ekkora propaganda a fű körül, ami annyira károsnak akarja beállítani?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nyilván káros, de nem annyira, mint az alkohol, sőt, még a sima ciginél is kevésbé káros.

Emellett van sok gyógyhatása. 2007-es cikket olvastam róla, hogy mi minden káros hatása van, azóta már fele kiderült, hogy nem igaz, vagy épp az ellenkezője igaz...

( [link]



2013. jún. 9. 15:10
1 2 3
 1/22 Oversoul 1 válasza:

Jókor kérdezed, pont most olvastam: :D

(persze lehetett volna részeg is, vagy akármi)

[link]

2013. jún. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Oversoul 1 válasza:

ja, csak hogy lásd: "még a sima ciginél is kevésbé káros"

hát bárcsak cigit szívott volna inkább :/

2013. jún. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Ember, az egy dolog, hogy valaki ilyen idióta, és munka közben füvezik. De én nem így értettem, hanem mint a piával, néha berúgni... Ugyanúgy lehet néha füvezni is, és kevésbé káros. És tényleg kevésbé káros a ciginél is.

Az más kérdés, ha valaki balesetet okoz miatta, az rosszkor használta, mert hülye volt.

2013. jún. 9. 15:39
 4/22 Oversoul 1 válasza:
A gond az, hogy nem tudod (még) megmondani, hogy kinél milyen mértékű függőséget fog okozni.
2013. jún. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Valami HIVATALOS dokumentumot szeretnék kérni. Oké, hogy vannak gyógyhatásai, meg miegymás, de nem a füstön keresztül. A citromfű is egy gyógynövény, méghozzá nem is akármilyen, de a füstje káros. Nem véletlen, hogy illegális. A dohánytermékek is károsak ugyanúgy, mint a cigaretta. Csak a fű egyik hatóanyaga (THC) pszichoaktív vegyület, a nikotin nem mutat hasonló jelenségeket.

A rákot a rákkeltő anyagok okozzák. A füvet nem tisztítják (mossák) mint a dohányt, így abban több rákkeltő vegyület marad meg.


Az ópiumnak is van egy csomó jó hatása (analgézia, bódulat stb.) mint a fűnek. Csak egy kis idő múlva egyre gyakrabban, és nagyobb dózisban fog vele élni az ember. Mint a rivotrillal...

2013. jún. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 an00nym ***** válasza:

itt van némi hivatalos dokumentum..de ha ez nem elég tudok még bőven küldeni

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


valóban legtöbb gyógyhatása olaj formájában fogyasztva érvényesül, de például a pára vagy füst formájában az egyik legjobb gyógyszer az asztmára, glaucomára, epilepsziára(ha érdekel a biokémia szívesen leírom a pontos mechanizmust, esetleg küldök róla hivatalos dokumentációt(angol nyelvűt, mert csak olyan van))


a kender NAGYON NEM RÁKKELTŐ, sőt megfelelő erősségű kivonata, a LEGEREDMÉNYESEBB gyógyszer a bármilyen rák kezelésében


nem alakít ki semmilyen toleranciát, ezért nem lesz szükséged nagyobb adagokra, pszichés függőséget valóban kialakíthat, de ez igazából ritka eset, ellenben a nikotin valódi fiziológiás függőséget okoz, mert beépül a sejtek anyagcseréjébe


-abba már bele sem kötök hogy hogyan dobálózik mindenki a THC-vel, ami számos gyógyhatása mellett, még csak nem is egy vegyület, hanem egy vegyületcsoport...

2013. jún. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 an00nym ***** válasza:

ja hogy a kérdésre válaszoljak:

kb. 20 súlyos és számtalan kevésbé súylos betegséget kezel a testünk endocannabinoidokkal, de ezekből nagyon keveset állít elő a szervezet és ez a kenderben található cannabinoidokkal -kimelkedően a a delta-9-THC, CBD és CBN -- kezelhető


na ugye ha ez köztudott lenne a gyógyszergyárak jónéhány milliárd dolláros bevételtől elesnének...

aztán az energiaiparnak sem tenne jót, nem is beszélve a papírgyártásról

- az emberiség egyik legnagyobb hülyesége hogy fákat használunk papírgyártásra, egy fának 15-20év kell minimum mire felhasználhatóvá válik és csupán 30-40% cellulózt tartalmaz, a megfelelő rostkenderfajták ellenben kevesebb mint egy év alatt arahatóak és 70-80%os cellulóz tartalmuknak köszönhetően sokkal kevesebb kemikália kell az előkészítéséhez mint egy fa esetében, nem is beszélve arról hogy a kender papír kb. 4szer erősebb, nem sárgul, nem töredezik és több 100évig eláll szinte sértetlenül

-ezeket persze legális termeszteni, csak hát mivel nincs aki ellenőrizze hogy vajon nem-e pszichoaktív az a kender macerás rá engedélyt szerezi, nagy mennyiségre meg lehetetlen, szóval ja, ki van ez találva...

2013. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Miért nincs forgalomban Magyarországon egy olyan gyógyszer sem, ami ezt a nagyszerű pszichoaktív vegyületet tartalmazza persze aranyárban?


"A marihuána is károsítja a DNS-t és rákot okozhat - egy új teszt eredményei

A korábbiaknál jóval érzékenyebb tesztet alkalmazó európai kutatók arról számolnak be, hogy meggyőző bizonyítékokat találtak a marihuána füstjének DNS-t károsító hatására. A károsítás olyan jellegű, amely megnövelheti a rák kialakulásának kockázatát - írják cikkükben, amely június 15-én jelenik meg az Amerikai Kémiai Szövetség lapjában (Chemical Research in Toxicology).


Ismert, hogy a dohányfüstben lévő kémiai anyagok károsíthatják a genetikai állományt hordozó DNS-molekulákat, és megnövelhetik a tüdőrák és más rosszindulatú daganatok kialakulásának kockázatát. Bizonytalan azonban annak megítélése, hogy a cannabis (marihuána) füstje is hasonló hatást fejt-e ki.



Rajinder Singh és munkatársai most első alkalommal bizonyították konkrét mérésekkel, hogy a marihuána füstje ugyanezt a hatást válthatja ki. A kutatók a dohány és a marihuána füstjében egyaránt jelenlévő acetaldehid DNS-roncsoló hatását vizsgálták egy általuk kifejlesztett új módszerrel (korábban ezt nem lehetett pontosan megmérni).


Beszámolójuk végkövetkeztetése szerint "az eredmények bizonyítják a cannabis (marihuána) füstjének DNS-károsító potenciálját", ami rák kialakulását is kiválthatja.


Evaluation of the DNA Damaging Potential of Cannabis Cigarette Smoke by the Determination of Acetaldehyde Derived N2-Ethyl-2'-deoxyguanosine Adducts.

"

Forrás: AAS


A gyógyszergyáraknak jót tenne, hogyha nekik lenne licenszük kender alapanyagú gyógyszereket készíteni... Ezt elhiheted. A rákkezelésben is nagy szerepük lenne (citosztatikm esetleg?) és lehetne még zöldhályogra adni.


Nem a kivonattal van a gond, hanem a nagy adag elszívott kenderrel. Nem a terápiás adaggal van a gond, hanem azzal, hogy annyit szívnak, hogy röhögőgörcsöt kapjanak. Szerintem egy-két szem Rivotril 2mg nagyszerű segítség a pánikrohamomban (évente kb. 3alkalom). Mégsem használom ki azt, hogy ez gyakorlatilag egy börtöndrog, amire rá lehet szokni rendesen. (nem szoktam rá, és nem is fogok)


A kátrány rákkeltő (ha jól tudom, akkor az égéstermék egy része kátrány), de ha gondolod, akkor megkérdezem a nagybátyámat (Biokémiai Intézet). A cigiben is a kátrány a fő rákkeltő vegyület. A kender égésterméke is tartalmaz kátrányokat.


"Vegyük először a rákkeltő (karcinogén) anyagokat. Ilyenek pl. az anilin-festékek, az azbeszt, a kátrány." (dr. Valló Ágnes) - [link]



Az epilepsziát lehet normális gyógyszerekkel is kezelni. Pl. fenobarbitállal, vagy a fenobarbitállal rokon primidon is jó gyógyszer. Ezek legálisak, és biztonságosak, ha betartjuk az előírásokat! Tudom, hogy hatásos szerek ezek, mert szednem kell. Inkább bízok egy neurológiai gyógyszerben, mint egy komolyabb gondra """javasolt""" hallucinogénben.


A gyógynövényeket is meg lehet venni boltban, mégsem záratnak börtönbe a gyógyszergyárak, ha megveszed. Ráadásul én nagy gyógynövény kedvelő vagyok, hamarabb iszok meg egy komló teát elalvási gondokra, minthogy bevennék egy Rivotrilt...

2013. jún. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 an00nym ***** válasza:

ismerem az említett kutatást, az eredeti szövegben a dózis is meg van jelölve és még néhány apróság, elárulom annyit nem lehet egy hét alatt sem elszívni... vannak alternatív megoldások, vaporizer használatával nem jut a szervezetbe semmilyen káros növényi égéstermék csak az aktív hatóanyagok,


mivel több cannabinoid és képes helyettesíteni az anadamidot és a rákos sejtekhez kapcsolódva keramidot termelni, ami megöli a rákos sejt mitokondriumát, ezzel elsősorban megakadáylozva annak osztódását, majd energia hiányában a rákos sejt meghal, így az az elényésző esetleges rákkeltő hatás sem érvényesülhet


a gyógyszergyáraknak azét nem tenne jót mert bárki otthon elkészítheti a megfelelő erősségű kivonatot amivel hónapok alatt gyógyítható számos súlyos betegség, ha valakit nagyon zavar a "high"-t is ki lehet küszöbölni


hidd el gyorsabb, hatásosabb és sokkal kevesebb káros mellékhatással kezeli a kender az említett betegségeket mint bármelyik antipszichotikum és más neurológiai gyógyszer


nem értem miért emlegeted a "gyógynövényeket" a cannabissal szemben, a világ talán legrégeben használt és legsokoldalúbb gyógynövénye, a legelső írásos bízonyíték erre a kínai Shen Nung császár „Pén-ts’ao Ching” című gyógynövényes könyve, i.e.:2700 körül, de a történészek állítják hogy már több mint 6000éves kultúrával rendelekezik...emellett kiemelkedő alapanyag a textil-,építő-, élelmiszer- és energiaiparban, NINCS a kendernél hasznosabb növény, hihetetlenül sokoldalú a tiltásának csakis politikai és pénzügyi okai vannak

tudtommala tudománynak ezek fölött kéne állnia....

2013. jún. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 an00nym ***** válasza:

egyébként ha utánanézel már több mint a fél világon elérhető valamilyen dekriminalizált formában

Nagy-Britannia, Svájc, Portugália, Spanyolország, Ausztria, Hollandia, Csehország és 19 Amerikai állam,hogy a legfontosabbakat említsem évről évre egyre több az enyhítés és az olyan ország ahol teljesen legalizálják...ez nem véletlen, csak mi vagyunk lemaradva legalább 30évvel

2013. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!