Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van ekkora propaganda a...

Miért van ekkora propaganda a fű körül, ami annyira károsnak akarja beállítani?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nyilván káros, de nem annyira, mint az alkohol, sőt, még a sima ciginél is kevésbé káros.

Emellett van sok gyógyhatása. 2007-es cikket olvastam róla, hogy mi minden káros hatása van, azóta már fele kiderült, hogy nem igaz, vagy épp az ellenkezője igaz...

( [link]



2013. jún. 9. 15:10
1 2 3
 11/22 zoli9411 ***** válasza:
Sajnos az emberek nagy része primitív ahhoz, hogy legalizálják. Nem tudnának normálidan élni vele egszerűen. Sajnos.
2013. jún. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Említettem, hogy gyógynövény párti vagyok. Nem veszem külön kategóriába a kendert és a többi gyógynövényt.


Szerintem ha már bódulatban van az ember, akkor már módosítja a szervezet működését az adott vegyület. A kenderben lehet egy csomó olyan vegyület is, ami nagyon káros, csak éppen nem mutatták még ki (ne gyere a gázkromatográfiával).


Nekem csak azzal vannak gondjaim, hogy nem ismerik be mások, hogy függők. A marihuána függőségnek is vannak fokozatai! Nem veszed észre, hogy függő vagy, mert nincsenek olyan komoly fizikai tünetei, mint a "krokodil"-nak (neked: dezomorfin). Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Szerintem a gimnáziumban kipróbáltad a kábítószert, és még mindig tart a függőséged.

A pszichikai függőség ugyanúgy kialakulhat a fűtől, mint bármi más kábítószertől.


Ne gondold azt, hogy amikor te füvet szívsz, akkor nem pénzelsz nagyon komolyan valakiket. A gyógyszergyárak a köztudatban vannak, a dílerek is olyanok, mint a gyógyszergyár tulajdonosai, csak nem olyan mértékben gazdagok. A terítők is keresnek egy csomót rajta.


Pl az epilepsziára mennyi marihuánát kellene használnom? Tényleg olcsóbb lenne, ha ezzel élnék? A Sevenal két hónapra 144 Ft nekem. Ezt a Magyar Állam jóval kevesebb, mint 1440Ft-ért (lejön belőle a 27% adó, gyógyszerek utáni járulék - tegyük fel, hogy összesen 35% jön le ebből) veszi meg. Valójában 936 Ft-ba kerül az Államnak. Nekem 144-be, mivel 90%-os támogatást kapok rá. De ha nem lenne rajta adó, akkor 93 Ft lenne a gyógyszerem két hónapra. Ezt szedem már a gimnázium óta (8éve) és nagyon hatásos még mindig. Nem kell emelni a dózist, mert mindig hat. Ha abbahagyom, akkor könnyen elkap a grand mal. A neurológus szerint csoda, hogy ennyire jól reagálok egy ilyen kis dózisú gyógyszerre. Ennek én is örülök.


Ebből adódóan a gyógynövények is nagyon erősen hatnak nekem. Ha hollandiában lennénk, akkor oké lenne, egy orvos által javasolt adag felével megpróbálkoznék a hatás érdekében.



A koffein is egy nagyon jó vegyület amúgy, csak ismerek olyan embereket az Intézetből, akik már vagy 15 éve kávéznak. Azt mondják, hogy nem lehet rászokni...


Hány éve vagy füves?

2013. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 an00nym ***** válasza:

alkalmi marihuána fogyasztó vagyok :), van hogy 2havonta becsúszik egy normál adag, de olyan is van hogy heti 2-3szor(ez a ritkább), reakreációs célból fogyasztom, tény,


a szövegértéssel vagy a memóriával úgy látom problémák vannak, ugyanis én is említetem hogy kialakulhat pszichés függőség


100% hogy én nem pénzelek vele senkit akit nem kéne, tekintve hogy teljesen ingyen kapom megbízható termesztőtől,


megköszönném ha mellőznéd a kioktató hangnemet, nem értem tulajdonképpen mi alapján formálsz jogot ilyesmire, nem mellesleg egész pontosan 483vegyületet fedeztek fel eddig a marihuánában, ezekből 84-csak rá jellemző, ők a cananbinoidok, ha bármi káros is van benne valószínüleg hihetetlen elenyésző mennyiségben, a növényi égéstermékek valóban károsak, de mint írtam aki fél tőlük használjon vaporizert, vagy csináljon space caket


néhány slukk elég egy epilepsziás roham leállításához, és a Rick Simpson féle kender-olajat terápiásan fogyasztva teljesen megszüntethető a betegség


kifejezetten bosszant ellenben hogy fütyülve arra hány országot felsoroltam, Hollandiát említed, ahol mellesleg nagyon bénán van kivitelezve az egész szabályozás dolog


dezomorfin, áhh igen hallottam róla, vele sincsen semmi baj önmagában(najó, mint minden ópiát nagyon durva fiziológiás függőséget alakít ki), a krokodil testi utóhatásaihoz nem sok köze van azonban, annak annál inkább hogy sósav, vörösfoszfor, jód, higító és gázolaj kell a hogy a filléres kodeintablettából házilag krokodilt csináljnuk, igen elenyésző dezomorfin-tartalmommal, röviden ha benzint és sósavat lősz be az igencsak egészségtelen

2013. jún. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Csak a fű egyik hatóanyaga (THC) pszichoaktív vegyület, a nikotin nem mutat hasonló jelenségeket."

A nikotin tudatmódosító szer, azon belül is stimuláns, emeli a dopaminszintet az agyban, ami örömérzethez vezet. Nagyon komoly fizikai függőséget okoz, a THC-nál jóval keményebb drog, annak ellenére, hogy a THC sokkal erősebben befolyásolja az ember szubjektív tudatállapotát.

A pszichoaktív szót kevered a pszichedelikussal.

2013. jún. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"A psychoactive drug, psychopharmaceutical, or psychotropic is a chemical substance that crosses the blood–brain barrier and acts primarily upon the central nervous system where it affects brain function, resulting in alterations in perception, mood, consciousness, cognition, and behavior."


forrás: en.wikipedia.org


"a THC sokkal erősebben befolyásolja az ember szubjektív tudatállapotát."

Igen, erről van szó most, jól értetted, amit olvastál!


"Tetrahydrocannabinol (...), is the principal psychoactive constituent (or cannabinoid) of the cannabis plant."


Arról beszélek, hogy egy ember beszívva képes károkat tenni a környezetében, de egy szál cigi után semmi gond nem lesz a "kezdők bertegségén" kívül. Hallottál már olyat, hogy letartóztattak egy építőmunkást, mert elszívott egy szál cigit a veszélyes munka előtt? Hallottál olyat, hogy valakit lecsuktak, mert be volt "dohányozva"?



Még annyit, hogy a terápiás dózis nem okoz olyasmi dolgokat, mint egy elszívott füvescigi. Az asztma kezelésére a lokális hörgőtágítók hasznosak. Egy nagyon hosszú időn keresztül meglévő, félóránként ismétlődő epilepsziás roham esetén sem alkalmaznak gyógyFÜVET. Gyors lefolyású, súlyos, veszélyes állapotokban nem egy gyógynövény a leghatásosabb.


Az a gond szerintem, hogy a terápiás dózis (ami nem okoz bódulatot) sokszorosát alkalmazza sok ember arra hivatkozva, hogy ez egészséges. Lehet, hogy az a kis adag THC tipusú vegyület nem okoz bódulatot, amivel a gyógyszerkutatásokat végzik.


Ne mondd, hogy a központi idegrendszer működésének szakértelem nélküli módosítgatása nem okoz károsodásokat. A füvesek szeme miért olyan pöttyös?

2013. jún. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Kicsit a témától eltértetek, nyilvánvalóan káros a fű, de koránt sem annyira, mint amennyire azt beállítják. Például ha legalizálnák ugyanazzal a feltételekkel, mint az alkoholt, akkor lehet jobb lenne. (Nem biztos.) Az alkoholnál kevésbé káros a fű.

Bár inkább tiltanák be a cigit, e helyett. Csak persze a bevétel... a bevétel...

2013. jún. 11. 15:11
 17/22 anonim válasza:
Hát ha a bevételről van szó az államnak elvileg nagy bevételei származnának ha a marihuána legális lenne és azt is adóztatnák.
2013. aug. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Különbséget kell tenni a teljesen egészséges emberek és a betegek között. Akinek valami nagyon erős fájdalmat okozó betegsége van, akkor nekik simán lehetne adni marihuána tartalmú gyóyszereket. Minek szedje ezeket egy teljesen egészséges ember?

Ráadásul erős hatású gyógynövényről van itt szó...

2013. aug. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Élvezeti szerként, akár az alkoholt.
2013. aug. 20. 19:39
 20/22 anonim ***** válasza:
Igen, a szeszt is erősen kellene korlátozni szerintem. Ne legyen mindenki számára hozzáférhető. Elég sok problémát okoz az EÜ számára a sok alkoholista. Ugyanúgy, mint a sok drogos vagy a pedofil.
2013. aug. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!