Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A nikotinos rágógumi mennyire...

A nikotinos rágógumi mennyire káros? Már rég leszoktam a cigiről rágó segítségével és a rágóról is de hiányzik.

Figyelt kérdés
Rájöttem, hogy soha az életben nem gyújtanék többet rá, pedig 10 évig szívtam.Rágóval szoktam le és azt nagyon szerettem rágni.Már azt is elhagytam, aztán 4 hónap múlva újra elkezdtem rágni mert nagyon szerettem.Most újra elhagytam nagyjából 6 hónapja.De nagyon hiányzik, emlékszem órákig elrágtam és milyen jókedvem volt tőle.Nagyon káros?Én el lennék vele életem végéig.
2013. jún. 11. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Fizikai szempontból nem olyan káros, mint a dohányzás, de asszociálják ezt is szívproblémákkal a nikotintartalom miatt.


Simán eltudod hagyni ezt is, ha a dohányzásról sikerült leszoknod.

2013. jún. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tomi90 ***** válasza:
Nem hinném, hogy káros lenne, max hasmenést okozhat nagy mennyiségben, mint a többi rágó. Itt arról van szó, hogy a cigitől szabadultál meg, nem a nikotin függőségtől. Ez a baj ezzel, hogy nem szoktat le a nikotinról, csak ha szenvedsz. Ugyanúgy nem működik, mint a ciginél a szálcsökkentés, majd elhagyás. Én is ismerek olyat aki 3 éve leszokott, de a rágóról nem bír lemondani.
2013. jún. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nagyon jó dolognak tartom a nikotinos rágót, a legrosszabb megvonásos tüneteket ezzel "éltem túl". Az első hetekben nagyon hasznos, mert legalább idegbajos nem leszel és mivel magát a dohányzás rituáléját nem űzi az ember, szép lassan kimosódik az agyadból maga a tevékenység, anélkül, hogy különösképpen szenvednél. Ám a rágót is abba kell hagyni, max. fél éven belül, fokozatos csökkentéssel. Én már kipróbáltam, hogy egy nap csak 2-3 db-ot rágok el, a többit sima rágóval "pótolom" és már nem szenvedek, nem is ácsingózok annyira cigiért. Károsnak annyira nem mondanám semmiképp mint a cigit, mert eleve sokkal kisebb a nikotinbeviteled is így egy nap mintha cigit szívnál és nem mérgezed magad szén-monoxiddal meg a többi vegyszerrel. A nikotin érszűkítő, emeli a vérnyomást, de ezek a rágócskák tényleg csak kicsi mennyiségben tartalmazzák, direkt, hogy könnyen el lehessen hagyni. Remélem, azóta már sikerült :)
2013. okt. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező te milyen márkájú nikotinos rágót ettél?Melyik finom?Én leszokóban vagyok, de elég rosszakat hallok a rágókról, hogy befullasztja az embert, mert kiszárítja a száj nyálkahártyáját.
2014. jan. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én semmi ilyet nem tapasztaltam, ezt szerintem azok terjesztik, akik arra sem veszik a fáradságot, hogy normálisan elolvassák a használati útmutatót. Engem nagyon jól lehozott a cigiről, ennyit a hülye hírekről...
2014. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!