Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 1 éve cigizek.16 éves vagyok....

1 éve cigizek.16 éves vagyok. Ez milyen hatást gyakorol a testemre?

Figyelt kérdés
2013. jún. 15. 07:45
 1/6 anonim válasza:
100%
most még látszólag semmilyet, de időről időre gyengül majd a tüdőd, fáradékonyabb leszel, hajlamosabb bizonyos betegségekre pl.: tüdőrák, gégerák stb, az immunrendszered gyengíti, káros hatással van a szív és érrendszerre, nehezíti a tested és a szerveid oxigénellátását, szóval minél fiatalabb vagy annál könnyebb leszokni...
2013. jún. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Többfélét sajnos. A cigi elszívásakor kátrány, korom és egyéb égéstermékek jutnak a légutakba. Ez kezdetben még egész jól kiürül. Először is mert napi 1-2 szálat szív az ember és ezt még a légutakat borító csillószőrök visszahozzák a torkodba illetve az ott levő fehérvérsejtek eltakarítják. De ezektől az anyagoktól ezek is " bénulnak" és leáll a csillószőrök mozgása, a bevitt cucc meg ott stagnál a hörgőkben és egyre mélyebbre kerül. Valamint az elszívott cigaretta mennyisége is növekedni szokott, és már nem napi 1 szálnál tart az ember hanem 4-5 vagy akár többnél is.

A hörgőkben megindul aztán a váladék termelődés a krónikus irritáció miatt, ami kezdetben ilyen átlátszó, majd opaleszkál és végül besárgul / ilyenkor már genny van benne/ sőt zöldül. Ez már a krónikus hörghurut stádiuma, ezt lehet legfőképpen ködös vagy nedves reggeleken látni a járdán, ha előtted éppen olyan bagós haladt, akinek reggelente már köhögési rohamai vannak és éppen előtted arra járván végezte el a tüdő toalettjét / szépen írtam nem, viszont gusztustalanok ezek a zöldszemű csulák/ . Az évek alatt, amíg tart ez a váladékosodás mellette megindul az állandó gyulladás miatt a hegesedés a kis hörgőkben, ezért a légutak szűkülnek és a tüdőkapacitás romlik / COPD alakulhat ki/. Van aki nyer ilyen helyes kis oxigén palackot otthonra/ persze nem mindenkinél kell/, ha a légzése annyira nehezítetté válik, hogy erősen fullad.

Alapvetően a dohányosoknál nagyobb százalékban alakul ki tüdőrák is, aminek a végstádiumában szintén a fulladás van illetve szépen lassan véressé válik a köpet és a tenyerében lát majd az illető az apró tüdőcafatkákat egy-egy erősebb köhögési roham végén.

Ha időben észreveszik ma már azért kezelhető a betegek nagy százalékánál egész jó a gyógyulási arány. Bár egy fél oldali tüdő eltávolítása után nem olyan az élet mint előtte, de jól élhető, valamint a kemoterápia sem egy leány álom.

Gégerák is jelentkezhet jó pár éves dohányzás után.

Ajakrák, szájüregi rákok is gyakrabban fordulnak elő náluk.

A fogászok látják, hogy a fogkő náluk ilyen feketésen elszíneződik, jobban romlanak a fogak is.

A nikotinnak pedig a keringésre vannak áldásos hatásai.

Összehúzza az ereket, emeli a vérnyomást, szapora pulzust okoz. Hosszútávon ez sem szerencsés. Szívinfarktus, agyi ér katasztrófák alapja is lehet.

A dohányosoknál látható gyors bőr öregedés , ráncosodás alapja a kollagén szintézis csökkenése. Ez is megjelenik évek múltán.

Valamint állandó C- vitamin hiányban szenvednek.

Ezek jutottak az eszembe és ezek benne vannak a te kártya paklidban is, csak később fog kiderülni mit húzol ki belőle.

Tervezed, hogy leteszed?

2013. jún. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöktől a választ. Próbáltam már letenni, de nem sikerül és napi max 1-2 szálat szívok csak!
2013. jún. 15. 09:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha napi 1-2 szálat szívsz, akkor nagyon nem vagy rászokva, szerintem le se tüdőzöd, minden további nélkül le tudod rakni azonnal...
2013. jún. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha nem tüdőzném le, akkor le tudnék szokni, de nemtudok...
2013. jún. 16. 17:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne idegesíts már, olyanok is tették már le a cigit, akik napi 1-2 dobozzal szívtak, nem 1-2 szálat. Ha te rá vagy szokva, akkor én is.
2013. jún. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!