Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szokjak le a cigiről?

Hogy szokjak le a cigiről?

Figyelt kérdés

10 éve dohányzom kb.Most 1 hónapja eldöntöttem hogy jó lenne letenni.De sehogy sem megy. :(Tudtok valamit tanácsolni???

24/L


2009. okt. 14. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Ne vegyél többet "tedd le", ha nincs akkora akarat eröd akkor semmi se segit! Ha meg van ,akkor magadtol is letudod tenni!
2009. okt. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha pár napig nem szívod, akkor kiürül annyira, hogy még más füstjétől is hányingered lesz...Itt kéne tudni nem visszafordulni..
2009. okt. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig "gyúrtam rá" agyban. Hozzá kell tennem, hogy én nagyon cikinek éreztem, hogy bagós vagyok. A pénzt pedig borzasztóan sajnáltam rá. Aztán egyszer bekattant. Vettem Tabacum nevű homeopátiás szert - ahogy telt az idő más-más hígításban - attól nem volt nikotinéhségem, nem voltak elvonási tüneteim. Vettem gyógynövényes cigit pár dobozzal - ami borzasztóan roszz és drága - , hogy szertartásokhoz ne annyira hiányozzon, pl. reggeli kávé, ebéd után. De azt nem sokáig szívtam mert nagyon rossz. És kerültem azokat a helyzeteteket ahol kísértésbe esnék. Ilyen a kocsmázás :)). Ennek már 3.éve. Amúgy azt gondolom, hogy a cigiről nem lehet leszokni. A hiányához lehet hozzászokni.

Sok sikert Neked!

Ja, a biorezonanciát is hallottam már, hogy nagyon jól besegít, de erről nincs tapasztalatom!

2009. okt. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérd a párod segítségét,hogy támogasson,ha nincs benned elég lelkierő.Fokozatosan csökkentsd,és csak hetek (vagy hónapok) múlva hagyd el teljesen.A 10év,mégiscsak 10év,nem lehet egyik napról a másikra leszokni ilyen hosszú ideje tartó dohányzásról.
2009. okt. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb 10 év után hagytam abba. Próbáltam minden pótszert helyette, nem sok sikerrel. Ami nekem bevált, és megadta a végső lökést, egy könyv volt. Allen Carr - Rövid úton leszokni a dohányzásról. Elsőre kicsit fura, hogy segíthet egy könyv - én se nagyon hittem benne, de bejött, működik. Megtalálhatod könyv és hangoskönyv formában is, le is tölthető pár helyről. Csak kitartás! Én már 3 és fél hónapja nem gyújtottam rá.
2009. okt. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Az előző tanácsok semmit nem érnek.Még hónapok múlva is hiányozni fog a nikotin,és főleg a megszokott mozdulatok.Én úgy szoktam le 16 év után,hogy szedtem gyógyszert,és egy hónap alatt már nem kívántam annyira.Még hónapok múlva is,ha dohányzott valaki a közelembe,legszívesebben rágyujtottam volna.Ekkor már ért valamit az önuralom.Igaz,hogy sokáig minden apróságon robbantam,Ez nem volt mindegy nekem sem,és a környezetem számára se.

Próbáld meg,de nem lesz könnyű,mert nem elég az önuralom.

2009. okt. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Bocsi! Azt,hogy nem érnek az előző tanácsok,az első kettőre értettem c sak.
2009. okt. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem úgy "hülyék" az emberek (gondolok itt az akaraterőre), a szokás rabjai, nem a nikotiné. Miért nem vesznek be homeopátiás nyugtatót, ha idegesek, vagy miért nem esznek csokit, hogy jobb legyen a kedvük?
2009. okt. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigieket!!Igazatok van, önuralom kell. :)Ami nem nagyon van. :(
2009. okt. 14. 12:19
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele milyen büszke leszel magadra ha sikerül, és a leeendő gyermekednek mennyire jót teszel vele. Nekem már egy ismerősöm meghalt fiatalon cigi miatt, és most derült ki egy másik rokonunkról, hogy tüdőrák végső stádiumában van, már nem is kezelhető, tudod milyen fájdalmas ez az egész családnak?! :(( Ezekre gondolj! És arra, mennyire utálnak az utcán a mögötted menők, ha füstölsz!:)

És gratulálok, hogy megvan benned a szándék! Sok sikert!

Tedd félre utána egy évig a cigi árát, és vegyél belőle valami szépet!

2009. okt. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!